Терор от съседи

  • 5 279
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 006
Не, не се чува постоянно, това е балконска врата, която зимата не се отваря, а лятото се отваря сутрин, цял ден е отворена и се затваря късно вечер. Вече е оправена от месец, сега очаквам да звънне да се оплаче, че микровълновата работи твърде шумно. Интересно ми е как хората се впечатляват от едно-две проскърцвания за деня по една секунда, но за системно къртене, пробиване, рязане с флекс всяка събота и неделя, превръщане на асансьора на товарен, след което последният спира да работи, та всичко това явно си е част от прекрасното изживяване "да живееш в блок в Бг". Явно това се приема за нещо съвсем в реда на нещата, както и като прекрачиш прага на входа, първото нещо, което да те посрещне да е кучешко л**но, ама за едно проскърцване става трета световна.
ПС. До дамата със съседите, чиято спалня скърцаше по време на секс - звъните и казвате направо: " Никакъв секс докато не си оправите леглото!" Joy
Ремонтът е необходимост, въпреки че създава шум, докато скърцане на врата е селски номер. За спрял асансьор не съм чувала до сега. Кучешкото л--но също е селско, но дали е от домашен любимец или от улично куче, детско ако или на голям човек ... хаха.

# 61
  • Мнения: 1 459
    Аз пък съвсем реално съм се качвала в напикан от възрастно домашно куче асансьор. Не е виновно животното, но собственика да бъде така добър да си почисти. Скръцнала врата е "селски номер"? Не бях чувала, явно има хора, които живеят без врати. Аз цял живот обитавам помещения с врати,  специфичното при този тип оборудване е, че в един момент почва да скърца. Да изброя още екстри от съседи - метнати презервативи на перваза, хвърляне на торби с боклук през балкона. Та ако тръгнем по логиката " то това си е необходимост", да, трябва да си хвърлиш презерватива след секс, к'во по-готино от т'ва да го метнеш през прозореца, дори не трябва да ставаш от леглото. То и боклука за по-удобно направо през терасата и така два дерта по-малко, няма да му се сърдя на човека, все пак бил е в необходимост...

    # 62
    • София
    • Мнения: 13 820
    И аз 46 години обитавам жилища с врати и когато се разкърцат ги поправям.

    # 63
    • Мнения: 1 459
    И аз 46 години обитавам жилища с врати и когато се разкърцат ги поправям.
    Както казах по-горе вратата вече отдавна е оправена. Лудо се забавлявам как темата се превърна как тероризирам съседите си с врата скръцнала пет пъти. Рядко се ползва и не сме обърнали внимание с ММ. Когато човек е постоянно забързан, не забелязва дреболии и обратно, когато няма нищо за правене, по цял ден слухти и се самонавива от най-малкото. Никой не може да ме убеди, че е СЪПОСТАВИМО проскърцване на врата за три дена с мятане на боклуци, производство от домашни любимци, скандали, побоища, надута музика посред нощ и какво ли още не. Въпросната дама, дето звъня за вратата и за това, че съм изпуснал нещо, всеки ден я слушам как вика по телефона с часове, но не й звъня, защото знам че живея в етажна собственост и никой не е длъжен да ми осигурява перфектна тишина. Знам по колко пъти ползва тоалетната, защото със светването на лампата почва да бръмчи някакъв вентилатор, който сигурно се чува до първия етаж. Какво да й кажа, "оправете си вентилатора или най-добре го сменете"?! Надявам се авторката да не й заливат вратата именно защото нещо някъде е скръцнало, че като гледам всички безобразия, които изредих, се възприемат за нещо най-обикновено, ама за една скърцнала врата хората пишат сто дни.

    # 64
    • Мнения: 22 867
    Atamagaokashii, ако в поста си беше написал/а, че е оправена вратата, едва ли някой щеше да продължи да коментира сто дни. Но от само дадената информация, че накои се дразнели от скърцаща врата, просто нямаше как да не стане. Факт, че е дразнещо скърцането. 
    Домашните любимци не си вършат работите там, където живеят. Изключвам много болни или много стари животни, въпреки че съм извеждала старо и сериозно болно куче на повече от 15 години, но не се е случвало да не устиска в асансьора или преди да излезем. Инцидентно допускам, че е възможно, но чак редовно да се прави.....а и едва ли входът ви е населен с такива. Иначе, това с тоалетните, телефоните, музиката си е манталитет май или е трудно да се избегне в блок, особено панелен. Така е, чуваме се, слушаме се, няма спасение. Мен наистина ме ядосва изхвърлянето на боклук през терасите, не са много тия, дето го правят, но и един да е - стига. В нашия блок имат навик едни от третия етаж и останките от салатата да си изхвърлят през терасата, предполагам направо от чинията мятат, като гледам блажнотиите на пътя, оглозгани кокалаци също. Една пък от жал към уличните животни си мяташе обелките от лук, опашки от чушки и все такива неща, дето уличните ги чакат с отворена уста отдолу. Понеже я хванах в крачка и направих забележка, абе направо си се развиках Simple Smile, тя това горното ми смутолеви, явно да ме умилостиви, защото имах куче тогава. Казах и щом ги жали толкова, да си прибере някое в къщи и да го гледа както трябва, освен това те такива отпадъци не ядат. Народ всякакъв, но, като може нещо от дразнещите дейности да се избегне, добре е да се прави, че някои го карат на "а, пука ми, че пречело на някой".

    # 65
    • Мнения: 1 459
    https://Добре, че има все пак хора, които чистят след кучетата си, но все пак има и такива, за които е напълно нормално да го изходят в тревната пред блока, а много често и направо пред входа, както споменах. Обожавам животни, но някак си не е естетично да видиш иглики, кокичета, някой имал желание да облагороди и направи нещо красиво и между тях огромно кучешко, картофени обелки и друга смет. Е това на мен пък ми бърка в здравето. Веднъж видях една баба, точно вдигаш чистачката на нечия кола. Погледнах я кръвнишки и се отказа, явно ме все за собственика. Повече не е действала, преди масово колите бяха с изкривени чистачки при положение, че никой не й пречеше, ама тази явно гледа колите да са паркирани в една линия, само някой да навлезе и десет сантиметра на бордюра и почва да вдига чистачки.

    # 66
    • Мнения: 11 655
    Не мислите ли, че темата се изчерпа?

    Общи условия

    Активация на акаунт