Улични котки в блока

  • 2 675
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Отскоро съм в нова квартира и забелязах, че мизерниците в този блок имат лошия навик да хранят уличните котки в коридора, които от своя страна серат и пикаят по целия блок, но най-вече пред моята врата. Говорих с няколко души от моя етаж и спряха да ги хранят в коридора, но другите продължават да ги хранят в по-долните и горни етажи. Наемодателката не искала да се кара със съседите, а и живее в друг град, домоуправител мисля, че няма, тъй като няма "такса вход" в блока, външната врата не се заключва, а ако все пак има домоуправител не знам как може да си затвори очите пред цялата тази мизерия. Аз не мога да обикалям целия блок и да се моля на абсолютно всички да не ги хранят и пускат вътре и да обяснявам на големи хора като на малки деца, че тези котки не бива да живеят по коридорите на блока и да cepaт и пикаят, където им се падне. Не ни стигаха котките и кучетата по улиците, сега и в блока. Някой може ли да ми даде съвет към каква институция трябва да се обърна, за да се отърва от тия котки?

# 1
  • Мнения: 4 008
Котки пикаят и се изхождат в 99% от случаите в пръст/пясък - това е много силен инстинкт, който не се премахва ей тъй - трябва да си заровят екскрементите, за да не се виждат и усещат.
Няма да тръгнат да пикаят и акат във входа просто ей така, особено пък всичките и точно пред вашата врата -  или си измисляте, или мноооооого силно преувеличавате, което ме навежда на мисълта, че и институции няма да ви вземат много насериозно, ако дойдат да проверят и проблемът не е такъв, какъвто го описвате.

# 2
  • Мнения: 22 867
Да, малко неправдоподобно звучи, щом входът е отворен, т.е. не се заключва, котките явно влизат и излизат, едва ли стоят затворени вътре, въпреки че и това е възможно.
Няма да е лесно, но трябва да си оправите входа. Домоуправител, събрание, почистване на стълбище и площадки, заключване на външната врата. Ако са се развъдили паразити, бълхи и подобни, пръскане на общите помещения.

# 3
  • Мнения: 24
Това са малки котенца, не могат да бъдат изкарани даже насила от блока (знам, защото вчера се опитах да ги изгоня), така че си оставят изпражненията върху пода. А изпражненията са 100% котешки. Недей да говориш за инстинкти щом хал хабер си нямаш от тази тема и да ме обвиняваш в лъжа. Като малък на село съм имал доста котки и когато ги затваряш в къща, те почват да пикаят и изхождат, където им се падне.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 12:54 от BlastG

# 4
  • Мнения: 46
Много неприятна ситуация.

По-често срещан сценарий е този при който човека който храни животните е един, а не целия вход.

Не виждам изход от ситуацията. С разговори няма да стане или ще има краткотраен ефект.

Сменяй квартирата.

# 5
  • Мнения: 5 002
Щом си на квартира,сменяй  квартирата.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
В тази ситуация по-скоро бих сменила квартирата, вместо да се сражавам с целия вход и институции.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Вие сте просто наемател !!!!. Ако собственика на жилището не взима отношение и целия блок е на едно мнение по въпроса с котките, а очевидно е така ,  не виждам вие какво ще направите. Сменете квартирата

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
А като се нанасяхте тези неща нямаше ли ги?

# 9
  • Мнения: 8 949
Дайте малко повече подробности - казахте "малки котенца" в един от постовете или аз неправилно съм разбрала.
За какви котки - големи /малки, колко на брой става въпрос?
Дали няма вариант котките да се гледат извън блока? Или пък за малките да се потърсят домове?

Разбирам, че е твърде неприятно да замърсяват пред входната врата.
Ако се постави съд с камъчета за котки дали няма да започнат  да ходят там?

Разбира се, така или иначе е удачно съседите да се ангажират с хигиената.

Аз съм абсолютен застъпник за котки и кучета бездомни, но винаги съм смятала, че не трябва да се пречи на живущите във входа и да им се създават подобни нехигиенични проблеми.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Мисля, че имаше глоби за хранене на улични животни. Те нямат място в жилищните сгради. Независимо от миловидния им вид са източник на опасни болести. Ако авторката имаше бебе?
Показаната мизерия е отвратителна.
BlastG, използвайте силни дезинфектанти. Миризмата ще ги отблъсне и ще изчистите вредните вещества. Чистачката на блока едва ли е очарована.

# 11
  • Мнения: 24
Макар, че написах котки, става въпрос за котета и са две на брой,  появиха се преди около десетина дни, живея тук от около 20 и тогава ги нямаше.

# 12
  • Мнения: 1 005
След като не разбират от дума съседите , пробвай със спрей за отблъскване на котки . Не вреди на животинките , но няма и да искат да идват там пред вратата ти . Аз имам котка и като започна да прави бели , използвах спрея , на местата , на които правеше бели съм пръскала и спря да ходи да си върши "работите " там .

# 13
  • Мнения: 24
Мисля, че имаше глоби за хранене на улични животни. Те нямат място в жилищните сгради. Независимо от миловидния им вид са източник на опасни болести. Ако авторката имаше бебе?
Показаната мизерия е отвратителна.
BlastG, използвайте силни дезинфектанти. Миризмата ще ги отблъсне и ще изчистите вредните вещества. Чистачката на блока едва ли е очарована.
Там е работата, че няма чистачка в блока.

Jay, Mocking Jay Това може и да ги отблъсне, но няма да реши напълно проблема, тъй като ще продължат да си оставят секретите и изпражненията в другите части на блока, а те са идеален дом за всякакви вредни микроорганизми, които ще могат да се разпространяват посредством въздуха, който аз също дишам.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 13:34 от BlastG

# 14
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Защо да напуска жилището? Авторката иска нормални хигиенни условия. Не мога да повярвам, че хора живеят в подобна клоака. Абсолютни мизерници. Едни трупат боклуци, др.помияри. Има си елементарни норми за условия на живот на хора.
Защо не хранят котките навън? Блокът не е тяхната естествена среда.

Общи условия

Активация на акаунт