Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 119 000
  • 2 107
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 705
При пародонтозна инфекция на един зъб е изписан рудожил 10 дена 2×2табл дневно.Трябва ли да се пие с пробиотик и ако да, може ли с опти 6  лактофлор?

# 856
  • Мнения: 1 165
Мм, снимките са от 2019, за този период може много неща да са се променили. Не се знае дали това възпаление, което са лекували дали е оздравяло, също така още 2019 зъбите изглеждат разрушени и ако са били лошо протезирани това може да ги е довършило. Но това са догадки. Най-вероятно вашият лекар е взел разумно решение.

lavaca, уместно е да се приема пробиотик, но 2-3 часа след приема на антибиотика.

# 857
  • София
  • Мнения: 1 312
Много благодаря ! Нормално ли е кървенето да продължава толкова дълго-в 11ч извадени и продължава,устата се пълни с кръв и съсиреци.Дали нещо неправилно подхожда като ги плюе,четох че не трябва,но няма друг начин да се освободи

# 858
  • Мнения: 1 165
Много благодаря ! Нормално ли е кървенето да продължава толкова дълго-в 11ч извадени и продължава,устата се пълни с кръв и съсиреци.Дали нещо неправилно подхожда като ги плюе,четох че не трябва,но няма друг начин да се освободи

Не е хубаво да се отрахчва, за да не падне съсирекът (не трябва да остават раните празни, за да не се развие алвеолит). За изплюване може.

Принципно това изплюване на кръв до сега е трябвало да спре, а наблюдава ли се от раната изтичане на кръв? Пациентът има ли проблеми със съсирването или да приема медикаменти?

Предполагам са ви казали -  нищо топло, без аспирин, без жабуркане.

# 859
  • Мнения: 384
Здравейте! От какъв материал се прави най-качествената пломба?

# 860
  • Мнения: 1 165
Здравейте! От какъв материал се прави най-качествената пломба?

Според нуждите се подбира подходящ фотокомпозит (преден зъб, заден зъб, обем дефект), но това си го преценя стоматологът. Качеството на самата пломба естествено зависи и от качеството на работа на оператора.

В момента на пазара има страхотни материали, които вярвам, че масово денталните лекари изпозлват, остава и да умеят да работят добре с тях. Simple Smile

# 861
  • София
  • Мнения: 1 312
Сърдечно ви Благодаря! Няма проблеми със съсирване,не приема медикаменти. Ще следваме съвета ви!


 Допълвам - Моля ви препоръчайте горна частична протеза, каква трябва да е, за да е удобна? Зъболекаря е споменал мека пласмаса? Има ли по- съвременна ? Къде в София да отидем при добър зъболекар и зъботехник?

Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 05:29 от мм

# 862
  • Мнения: 705
Ще помоля,някой да сподели мнение за шиниране на клатещ зъб с фибро влакно.И ,ако може да ми препоръчате специалист за гр.Пловдив.

# 863
  • Мнения: 79
Ще помоля,някой да сподели мнение за шиниране на клатещ зъб с фибро влакно.И ,ако може да ми препоръчате специалист за гр.Пловдив.
Здравейте група, lavaca моето мнение е да се пробва да се шинирана клатещ се зъб, стига да има предпоставки. Интересува ви предполагам отрицателните аспекти на процедурата, които са според мен:  събиране на храна, плака и трудно почистване, +обикновено няма дискомфорт и пациентите бързо свикват с конструкцията, въпреки че е малко по- издута зоната където се залепва по зъбите. По- важно е да се знае, че се залепва като пломба, затова може да се случи да се отлепи леко в дадено място, което е не е фатално и лесно се коригира. Цената е индивидуална.

# 864
  • Мнения: 22
Здравейте, пак съм аз с нов въпрос. Предварително благодаря за помощта и насоките на лекарите тук!
 При изпиляването на зъб за поставяне на коронки на предни два зъба беше изрязана част от венеца. Временните зъби бяха големи на фона на останалите зъби в устата ми. Зъболекарят ми настоя да оставим така, защотото от голяма корона може да се намаля, но от малка не може да се уголеми. Започваха от по-високо и бяха доста по дълги. След като ми залепи постоянните коронки продължавам да мисля, че са големи за моята уста. Намали ги малко от долу, но ми каза, че от към венеца не може да ги пипа. Според него това е правилната пропорция за зъб. Имах почукване като говоря и се смея, та поизпили още малко. В момента не усещам какъвто и да било дискомфорт в устата, но имам усещането, че са по големи а и определено по-дълги от моите. Смятам, че зъбите са изработени много добре, но не е съобразена пропорцията и размера на останалите зъби в устата ми. При преден коментар свързан в израстването на венеца ми беше отговорено, че венецът няма да порастне, защото коронитепречат.Въпросът ми е ще може ли да отида при друг зъболекар тъй като не съм дивта далече от този с който ги правих и възможно ли е изпиляването само от горната част на зъба (от към венеца) съответно ако се изпили от горе ще се възстанови ли срязаният венец. Или трябвя пълно отсраняване на короните докато израстне венеца и ново поставяне?

# 865
  • Мнения: 1 165
Няма как да стане това, за което питате. Дори и някои да се съгласи да го направи резултатът не мисля, че ще ви хареса.

И не е правилен принципът - по-добре дълги и да се скъсят, а не обратното. Зъбите трябва да са направени  изначало с правилните пропорции. Скъсяването на един зъб ще доведе със себе си отнемане и на неговите зададени анатомични особености, за това не е удачно.

# 866
  • Мнения: 22
Няма как да стане това, за което питате. Дори и някои да се съгласи да го направи резултатът не мисля, че ще ви хареса.

И не е правилен принципът - по-добре дълги и да се скъсят, а не обратното. Зъбите трябва да са направени  изначало с правилните пропорции. Скъсяването на един зъб ще доведе със себе си отнемане и на неговите зададени анатомични особености, за това не е удачно.

Благодаря за бързия отговор. Имах надежда да може да се изпили леко коронката отгоре, за да може венеца да израстне и да не изглежда зъбът толкова дълъг. Не можах да разбера каква беше причината, за рязането на венеца, но много съжалявам, че позволих да се случи

# 867
  • Мнения: 523
Здравейте! Преди около две години ми паднаха коронки, които бяха почти 15 годишни. Зъболекаря сложи нови и отскоро започнаха да се клатят. Отидох на преглед и се оказва че се клатят не коронките, а самите зъби. Зъбите предни и отгоре. По принцип имам големи проблеми със зъбите, имам и пародонтоза. Той досега не е препоръчвал почистване на зъбен камък. Каза ми да взема ровамет, но аз все още кърмя, детето е на годинка. И в такъв случай да жабуря със смрадлика, лайка, може и еудрил вода за уста. Дали ще има ефект
Може ли някой да ми препоръча добър стоматолог във Великотърновска област, или Плевен. В нашият град гледат само да вадят, и общо взето няма при кого друг да отида. Вече ме е срам от хората. Ще съм много благодарна ако някой ми даде съвет

# 868
  • Мнения: 162
Здравейте! Преди около две години ми паднаха коронки, които бяха почти 15 годишни. Зъболекаря сложи нови и отскоро започнаха да се клатят. Отидох на преглед и се оказва че се клатят не коронките, а самите зъби. Зъбите предни и отгоре. По принцип имам големи проблеми със зъбите, имам и пародонтоза. Той досега не е препоръчвал почистване на зъбен камък. Каза ми да взема ровамет, но аз все още кърмя, детето е на годинка. И в такъв случай да жабуря със смрадлика, лайка, може и еудрил вода за уста. Дали ще има ефект
Може ли някой да ми препоръча добър стоматолог във Великотърновска област, или Плевен. В нашият град гледат само да вадят, и общо взето няма при кого друг да отида. Вече ме е срам от хората. Ще съм много благодарна ако някой ми даде съвет

Почистването на зъбния камък е изключително важно за поддържане здравето на зъбите и устната кухина.Главен причинител на пародонтопатиите, разбира се съществуват и други фактори.Ако зъбите са здрави, но със зъбен камък е възможно след почистването му да се стабилизират или шинират, но много зависи в какво състояние са.В този град и област аз не мога да дам препоръка.

# 869
  • Мнения: 1 908
Здравейте,  може ли да ми препоръчате коя коронка да избера за преден зъб - цирконий или металокерамика?

Общи условия

Активация на акаунт