Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 120 570
  • 2 123
  •   2
Отговори
# 840
  • варна
  • Мнения: 1 228
Април месец премахнахме оперативно свръх броен зъб в коста при сина ми (7г) ,от тогава зъб не е пораснал .Прикачвам снимка правена август месец ,вижда се зъба ,че се е насочил към мястото си ,но все още го няма ,има ли причини да св притеняваме и какво можем да направим?

# 841
  • Мнения: 705
Здравейте! Толкова отчаяна и безпомощна не съм се чувствала. И за това ще търся надежда тук. Живея в Лондон и вече три пъти ходя при специалист ендодот, който ми казва, че спасение няма и трябва вадене, на стари зъби, с които си е играно много не професионално според него. Зъбите са последните два, а до тях имам вече липсващ, което означава, че оставам без дъвкателни. Отдолу на тези имам останал един дъвкателен и там решението му е същото - вадене, защото няма какво да се направи. Отчаяна съм защото го казва ендодонт. Искам максимално да отложа имплантите след като имах разговор с жена, която има и сподели от опит, че далеч не е ефекта УаУ - напротив. На 30 години съм и се чувствам инвалид заради тези зъби. Има ли светилище, което бихте ми препоръчали, което да иска да опита да ги оправи? Или това е едно безмислено действие.. наистина не знам какво да правя, но психически рухнах. За това отчаяно моля за какъвто и да е съвет!


И аз съм като Вас.Преди 5м.ми извадиха мъдрец и сега ми се счупи кътник до него и преди 10 дни на рентгена показа,че и той е за вадене и го извадиха, защото са му заминали корените.Но сега съседния е с коронка и се клати от пародонтоза и докога ще остане незнам.Ще остана без 3 дъвкателни долни зъба, а и аз мислех за 2 импланта.

# 842
  • Мнения: 1 169
buty, седмият зъб е с лошо кореново лечение, около предните корени изглежда разширено пародонталното пространство, но има и костен дефект (джоб) между 7 и 8 зъб.

Горните срещуположни зъби имат лоши и дълбоки възстановявания (пломби).

1128, направете консултация с ортодонт.

# 843
  • Мнения: 385
Здравейте! От какъв материал се прави най-качествената пломба?

# 844
  • Мнения: 29 493
Здравейте, имам следното питане - Ако зъбите (в случая на детето) са се подредили вече с помощта на My O Brace, възможно ли е да се изкривят отново, когато се спре да се носи?

# 845
  • Мнения: 162
Здравейте, имам следното питане - Ако зъбите (в случая на детето) са се подредили вече с помощта на My O Brace, възможно ли е да се изкривят отново, когато се спре да се носи?

Ако се спре когато е редно, не би трябвало, но това е строго индивидуално при всеки.Трейнъра цели премахване на псевдо навик, тоест много зависи и от детето, правят ли се системно упражненията с него.....

# 846
  • Мнения: 29 493
Ами, той спеше с него. Упражнения не е правил. В момента зъбите са подредени и той не го ползва вече, но дали ще останат така?

# 847
  • Мнения: 162
Ами, той спеше с него. Упражнения не е правил. В момента зъбите са подредени и той не го ползва вече, но дали ще останат така?

Ами би трябвало да следите, защото целта на тези апарати е да направляват правилното развитие на челюстта и зъбите и за премахване даден псевдо навик.Просто следете ако ортодонтът Ви не е насрочил бъдещи посещения, за да следи ситуацията.На колко години е вече детето?

# 848
  • Мнения: 29 493
На 11 и половина. Излезли са всички зъби. Подредени са.

# 849
  • Мнения: 22
Здравейте, поставих си коронки на предни зъби. Стоматологът ми обясни, че ще среже част от венеца, за да е по издължен и за да има естетически по добра визия. Съответно сега като ве погледна ми изглеждат прекално големи, базирайки ги с размера на другите зъби. Обясни ми, че венецът ще заздравее след около месец. Въпрост ми е ще порастне ли на ново венецът ми или просто ще заздравее раната.

# 850
  • Мнения: 1 169
Венецът би пораснал, ако няма какво да го спира, към момента е най-вероятно “подпрян” с короната и не се очаква да слезе надолу. Ако просто беше изрязан и не бяха правени нови корони тогава можеше да се очаква “възстановяване” в старата му позиция, към момента по-скоро ще оздравее раната.

# 851
  • София
  • Мнения: 11 494
Поради някаква степен на парадонтоза ми предлагат кюретаж мисля се казва - някакво дълбоко почистване, като се режат венците при тази процедура, после се зашиват. Моля някой да сподели има ли резултат от това нещо, боли ли и колко след процедурата.... Всяка информация би ми била полезна.

# 852
  • София
  • Мнения: 1 312
След посещение при зъболекар са извадени три зъба накуп,защото били изгнили под мост са били. На въпросът ми по телефона имало ли е гной -нямало.. Е как изгнили без гной.Може би не разбирам.
 И защо не е предложено кореново лечение или нещо.Моста е сложен преди две години и сега леко се клател,затова е посетен зъболекаря. Предложена е частична протеза. Да ходя ли да ми разясни или то вече късно извадени са зъбите... 

# 853
  • Мнения: 1 169
Зъбите може да са изгнили и без наличие на гноен процес.

Ако имате снимка на изходната ситуацията може да я прикачите и да дискутираме казуса тук. Simple Smile

Вече при свършен факт трябва да мислите за начин на възстановяване - протеза, импланти, според зависи - къде са зъбите, вид дефект, финансова възможност, здравословно състояние, желание на пациента.

Принципно преди колко време е сложена конструкцията не е критерий за състоянието на зъбите, много зависи изначалното състояние на самите зъби, а и не само (адаптация на коснтукцията, натоварване и тн). Не е еднозначен казусът.

Защо не е предложени кореново лечение - аз лично Нв мога да отговоря без да знам какво е било състоянието на зъбите и костта около тях. За това, ако имате снимка ще е супер (преди изваждането на зъбите).

# 854
  • София
  • Мнения: 1 312
 Благодаря ви много! То вс е свършило и трябва да се мисли как да се направи за в бъдеще да е удобно здравословно и естетично , но дали вината е в пациента или да сменим зъболекаря за решенията…Снимката е стара- сега не е правена/не е предложено/
 Да допълня,не спира да тече кръв съсирена, минаха 9 часа дали е нормално това?

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 19:42 от мм

Общи условия

Активация на акаунт