Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 120 413
  • 2 122
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 68 724
Това за зъба без канали не го разбрах...

# 1 216
  • София
  • Мнения: 480
Това за зъба без канали не го разбрах...

Поправих - нерви, объркала съм в бързината. Smile

# 1 217
  • Мнения: 68 724
А, ясно..

# 1 218
  • Мнения: 58
За какво е лекарството, какво ви казаха, като го сложиха? Да не са сложили калций или нещо подобно... Въпреки че когато сме лекували канали лекарствата са били с гаден остър вкус.

Лекарство на зъб без нерви.. е все едно да даваш Аналгин на мъртвец Grinning


PS. С временна пломба съм била, после пак правим снимка и ако всичко е наред, тогава го затваряме финално.
Не знам за какво е, само ми казаха, че слагат лекарство и ако всичко е наред ще се затвори следващият път. Явно ще се прави снимка в понеделник, дано да не е станало някакво възпаление, че един два дни след изваждане на нерва ми се беше силно възпалило гърлото и се наложи да пия антибиотик, най- вероятно е било бактериално.

# 1 219
  • Мнения: 127
Появи ми се леко одраскване ( бяла черта) на преден зъб като ползвах ултразвукова четка.

Случвало ли ви се е ?

# 1 220
  • Мнения: 164
Здравейте, колко време може да седи локален антибиотик в млечен зъб с временна пломба?

# 1 221
  • Мнения: 5 019
Трудно ли се вади долен зъб,който е с гранулом и е надут венеца? Нещо ми споменаха,че може да не се обезболи добре. Тогава как ще се извади ?!
Да уточня,че отока не спада месец и половина на фона на Аб, локален Аб и промивки....

# 1 222
  • Мнения: 68 724
Потвърждавам..не се обезболява добре ако има възпаление.

# 1 223
  • Мнения: 5 019
А тогава как се вади?

# 1 224
  • Мнения: 20
Здравейте!На мъжа ми му извадиха долен кътник преди 10 дни , по препоръка на зъболекар пиеше антибиотик. Тъй като раната не се затвори и не спираше да го боли направи снимка и се установи ,че е останало парче което трябва да се извади.Посети друг стоматолог -хирург и беше извадено на седмия ден след първата манипулация .Болката продължава и раната не се затваря .Ще посети стоматолога след 2 дни до тогава някакви съвети с какво да маже или какво да прави? Жабури с елудрил пак по препоръка на зъболекар...

# 1 225
  • Мнения: 1 749
Само при хирурзи си вадете зъби !

# 1 226
  • Мнения: 4 255
Имам един зъболекар, при който бих извадила зъб, но на текущия, който оправя други неща, не бих се доверила.За вадене на зъби трябва да се ходи при проверен, че една от Слатина ми умъртви съседен зън докато вади кътник

# 1 227
  • Мнения: 1 167
В домашни условия почти няма какво да се направи, след всичко това явно е направил алвеолит (по описанието), нека да отиде да промият раната и да сложат лекарство, подходящо за такива случаи, няма как да не знаят какво точно. Това може да се наложи да се повтори няколко пъти.

# 1 228
  • Мнения: 81
Здравейте, колко време може да седи локален антибиотик в млечен зъб с временна пломба?

Повече инфо?

Колкото до ултразвуковата четка, бъдете по- внимателни...

# 1 229
  • Мнения: 8
Здравейте. Имам въпрос към зъболекари: Имам изваден кътник на горна лява страна преди 3 седмици, за който ми казаха, че трябва да изчакам 2-3 месеца да зарастне мястото преди слагане на изкуствен зъб. Долу от дясната страна имам друг проблемен кътник с отшумяваща инфекция, който ще изисква кореново лечение и може би коронка или изваждане ако не може да се спаси и съответно пак зъбна протеза след няколко месеца. в Момента е с временна пломба. Въпроса ми е: Може ли всичките тези интервенции по 2-та зъба да се извършат в рамките на 1 седмица или 5 раб.дни? За този вдясно долу ще ходя на зъболекар в понеделник, тъй че там ще се разбере какво трябва. Но да речем, че в добрия случай бъде извършено кореново лечение и бъде поставена пломба с препоръката за скорошно поставяне на корона или в лошия бъде изваден, то ще може ли да се сложат 2 зъбни протези или протеза отляво+коронка отдясно в рамките на 1 седмица?

От потребителите търся препоръки за частен стоматолог, който извършва всичките тези гореописнаи операции в голям град, за предпочитане София или пловдив, но може и Варна/Бургас в краен случай. По възможност със сайт с цени и да върши качествена работа, не от тези дето слагат пластмасови коронки примерно. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт