Нормални ли са тези контракции?

  • 2 658
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Може би са подготвителни.Не се притеснявай излишно, преди да се консултираш с лекар! Успех!

# 16
  • Мнения: 5 391
И аз бях с такива контракции още от 6-ти месец, пиех доста неща-Ношпа, Магнерот, Гинипрал.Вероятно от това имах и 20% скъсяване на шийката още от тогава.

# 17
  • Мнения: 218
Аз имах много подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции, като истинските са но не толкова болезнени (въпреки че си бяха доста неприятни), още от 7-мия месец. Не съм пила нищо, и съм си ходила навсякъде, но като цяло имах безпроблемна бременност.
thumbsup И аз така. Някъде четох, че до 10-15 контракции на ден си е съвсем нормално. Няма нищо страшно... Даже мисля, че е излишно да се тъпчеш с лекарства... освен ако не е нещо, което го налага.
  Ели, извинявай, че и тука ти пиша, но малко се подразних от някои мнения! Сигурно и аз щях да пиша така ако ме бяха питали предната бременност!
  Явно малко момичета са наясно, че болезнените контракции водят до скъсяване на шийката на матката и до разкритие!
  Въпросните подготвителни контракции са НЕболезнени и нормално са до 10 за ден!!!
  Преди 2 месеца подведена от подобни съвети и надежди, че като си пия Магнерота и Но Шпа и като лежа постоянно болезнените контракции ще утихнат, аз не се обадих на лекаря си! Така търпях 2 седмици и накрая влязох в болницата със скъсена шийка и 1см. разкритие!!!
  Моля като не сте сигурни в нещо да не го пишете! Не може да се каже за болезнена контракция, че е нещо безобидно и да не се пият лекарства или да си пиеш нещо си и да почиваш! Точно сега когато сме в 8 месец всичко може да стане! Като бях в МД едва задържаха бебето на едно момиче в 35г.с.,а тя беше с разкритие, без да е имала болезнени контракции!!!
   Извинявам се ако съм обидила някой, но наистина, когато човек не го е препатил по-добре да не дава мнение!  Peace

Здравей, benighted, съжелявам че си минала през този стрес Confused Няма да споря с теб, съгласна съм с каквото си казала, ти може би не си прочела правилно какво сме писали Simple Smile Ако са болезнени, ако са редовни, ако не намаляват като си почиваш (ако вървиш) или като се разходиш (ако си почивала) - обаждай се веднага на лекаря си.

Но подготвителните контракции са съвсем нормални още от 4тия месец, просто много жени не ги усещат - зависи от много неща. Няма и някаква особена нужда да се пие нещо специално за тях, ОСВЕН АКО ЛЕКАР не ти го е предписал. Аз имах много подготвителни контракции, много неприятни, че чак болезнени (в сравнение с раждането нищо не бяха, но това го разбрах по-късно  Mr. Green)  - ходила съм няколко пъти на лекар - и нищо. Като се роди бебо, спряха Laughing

Това е интернет форум, и разбира се не би трябвало да се вярва на всичко което хората пишат. Моят принцип винаги е бил - информирай се колкото можеш по-добре от интернета, но пак си питай лекаря Simple Smile

Хайде, леко бременеене на всички ви!!

# 18
  • Мнения: 6 164
Мисля, че няма защо да се притесняваш. И аз от 8-ми месец бях нон-стоп с такива, ама нон-стоп!!! Shocked И гинеколожката ми разправяше, че ще родя преждевременно, само ме ошашка, та аз щях да пренося сигурно, ако не ми го бяха предизвикали 4 дни по-рано, заради намалели води (не бой се пипнах вирус затова Wink).
Леко раждане, когато му дойде времето! bouquet

# 19
  • Мнения: 1 128
Аз имах много подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции, като истинските са но не толкова болезнени (въпреки че си бяха доста неприятни), още от 7-мия месец. Не съм пила нищо, и съм си ходила навсякъде, но като цяло имах безпроблемна бременност.
thumbsup И аз така. Някъде четох, че до 10-15 контракции на ден си е съвсем нормално. Няма нищо страшно... Даже мисля, че е излишно да се тъпчеш с лекарства... освен ако не е нещо, което го налага.
  Ели, извинявай, че и тука ти пиша, но малко се подразних от някои мнения! Сигурно и аз щях да пиша така ако ме бяха питали предната бременност!
  Явно малко момичета са наясно, че болезнените контракции водят до скъсяване на шийката на матката и до разкритие!
  Въпросните подготвителни контракции са НЕболезнени и нормално са до 10 за ден!!!
  Преди 2 месеца подведена от подобни съвети и надежди, че като си пия Магнерота и Но Шпа и като лежа постоянно болезнените контракции ще утихнат, аз не се обадих на лекаря си! Така търпях 2 седмици и накрая влязох в болницата със скъсена шийка и 1см. разкритие!!!
  Моля като не сте сигурни в нещо да не го пишете! Не може да се каже за болезнена контракция, че е нещо безобидно и да не се пият лекарства или да си пиеш нещо си и да почиваш! Точно сега когато сме в 8 месец всичко може да стане! Като бях в МД едва задържаха бебето на едно момиче в 35г.с.,а тя беше с разкритие, без да е имала болезнени контракции!!!
   Извинявам се ако съм обидила някой, но наистина, когато човек не го е препатил по-добре да не дава мнение!  Peace

     Напълно подкрепям мнението,заради ли4ен опит.Казвах на акушерката си,която ми следи бременноста,4е имам контракции и тя ми отговори 4е били нормални без да ме преглежда.Отидох оба4е до бърза помощ една нощ заради други болежки и слушаха тоновете на бебо.Същия апарат от4ита и контракции както знаете и веднага ме вкараха в болница на системи за задържане,защото бях с променена матка ве4е.Лежах в болница два пъти.Сега съм удома,но изри4но ми казаха да не ставам от леглото.Не вкарвайте вси4ко под общ знаменател,моля ви.

# 20
  • Мнения: 251
След 6 месец имах постоянно такива контракции.Мисля, че са подготвителни, но се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт