Бихте ли издържали мъж?

  • 27 748
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 148
Интересна тема.
Когато татко го съкратиха, така и не започна нова работа. То и последните години не беше и кои знае каква работа, старо предприятие от комунистическо време, което бавно гаснеше до окончателния край. Татко уж помагаше за семейния бизнес, който майка ми развиваше в годините след комунизма. Но той едва ли би могъл да издържа семейство сам. Израснах с този модел, а когато мама почина аз поех финансово издръжката ни.
Сега ако трябва да се отпусна някой да ме издържа ще се поболея. За мен това, което е нормално за повечето жени, е неестествено. По съм склонна да издържам, от колкото мен да издържат. Не знам феминизъм ли е или какво...

Гадже не бих издържала, мъж/съпруг по може.

# 46
  • Мнения: 859
Аз бях същата, но все повече разбирам жени с мисленето на Tyra, които си казват в началото както искат и не отстъпват.

Може и да е малко крайно и нейното мислене, но кога наистина един мъж ще се научи да поема отговорности, да си повярва сам, че може да се справи и да се бори, за да живее добре цялото му семейство? Ако все го жалим и поемаме товара, как да се считаме все така за нежния пол?

Ако ние се оставяме разни господа с комплекси само да искат (топмодел на границата на анорексията, 50:50 от сметките, да не ти носи багажа, защото ще се сецне, да не ти помагат с количката в транспорта или отстъпят място, когато си бременна, защото не са бащата на детето ти, да разбират феминизма като повече отговорности за теб и по-малко за него), то как да се научат, че в този живот освен права имат и задължения?

Наистина и аз не го разбирам. Става въпрос за жената до теб, която ти сам си избрал. Как така като е за секс, да се изфукаш с нея, да се грижи за теб, да обгрижва болните ти родители и т.н. може и още как, а като дойде ти да се погрижиш за нея, изведнъж тя е чужд човек и да се оправя сама?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 14 547
С ултиматуми не се променя мъж. Приемаш подходящия, от останалите се дистанцираш. Мисля, че до някъде жената може да предизвика кавалерско отношение и опека. Но при липса на добра основа и общи възгледи за семейство, връзката е обречена. Някои мъже са обременени и от лош семеен модел. Бащата да липсва с месеци или майката да е безгласна буква. От военни съм чувала за уникални случаи. Майка му му връзва обувките и му дава наставления за всяка крачка. После пасивния индивид се доодглежда от някоя женица. Има категория мъже, които се развиват и желаят най-доброто за семейството си. Там фалит или временен крах бързо се реабелитират. Активността им е ползотворна.

# 48
  • Швейцария
  • Мнения: 1 834
Издържала съм ММ, когато дойде при мен в чужбина и нямаше право на работа няколко месеца. Платих му и курса по езика. Ако е болен също бих го издържала, ако поеме всичко вкъщи. Но здрав, прав мъж да търка дивана и да чака на мен просто посмъртно няма да стане. Абсурд.

# 49
  • Мнения: 1 445
Ама много черно бяло гледате на нещата (част от вас). Издържала съм и пак бих издържала,но това не означава,че мъжа е седял на дивана или е ходил по казина. Било е докато бизнесът му започне да носи пари (например) или докато си намери нова работа (например) . Абе,на всичките си партньори съм помагала финансово досега (освен на настоящия).
Май започвам да се умарям,обаче,защото идеята да стана домакиня (и някой да ме издържа) вече не ми е толкова противна Joy
Не разбрах защо да е нормално мъжът да издържа жената,а тя него не?

# 50
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Не,не съм и не бих издържала млад,здрав,прав мъж.
Що за мъж ще е този,който не е способен да се грижи сам за себе си и ще чака жена да го издържа?
Не е мъж това.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 171
Бих помагала до моя лична граница.
Дали ще е три дни или три години - зависи от ситуацията. След нея, ако не бъда разбрана правилно - адио Рио.

В петък пуснах обява за хигиенист за вход, едно съобщение ми направи особено впечатление. “Мъж съм, но мога да върша работата. Не изпитвайте притеснение да се обадите на xxx xxx”
Утре ще получи ключовете.

# 52
  • Мнения: X
Не разбрах защо да е нормално мъжът да издържа жената,а тя него не?

Щото така е устроен света. Уж сме мъже, силния пол, 20-30 кила отгоре... сигурно е много вълнуващо заради секса, който правя, някоя кака да ме издържа... ама 2-3 дни. На 4я като кажа искам туй, туй и туй и тя ми каже ДА СИ РАБОТИЛ, АЗ ВАДЯ ПАРИТЕ - АЗ РЕШАВАМ... голям кеф ще ми стане. Депресийо, здравей. Ерекцийо, чао.

# 53
  • Мнения: 15 960
Ами няма да искаш толкова, айде сега и претенции, не стига, че ще те издържа...То и издържани жени ако поискат наведнъж кожено палто, нов джип и почивка на Малдивите, не е сигурно, че ще ги огрее веднага.

# 54
  • София
  • Мнения: 35 171
То па едни държанки...... това са базови неща.
За кило шол, вино среден клас и нареченски бани не може да се нарече така Laughing

# 55
  • Мнения: 6 622
С ултиматуми не се променя мъж. Приемаш подходящия, от останалите се дистанцираш. Мисля, че до някъде жената може да предизвика кавалерско отношение и опека. Но при липса на добра основа и общи възгледи за семейство, връзката е обречена. Някои мъже са обременени и от лош семеен модел. Бащата да липсва с месеци или майката да е безгласна буква. От военни съм чувала за уникални случаи. Майка му му връзва обувките и му дава наставления за всяка крачка. После пасивния индивид се доодглежда от някоя женица. Има категория мъже, които се развиват и желаят най-доброто за семейството си. Там фалит или временен крах бързо се реабелитират. Активността им е ползотворна.
Гледах във Фермата едно момченце на име Калоян. Та въпросното момченце идеализираше майка си, като жената, която се грижи за всички вкъщи, става преди всички за да им приготви храна, приготвя и дрехите на баща му всеки ден. Накрая заяви, че си търси същата жена, като майка му. Направо ми стана жал за клетницата, която ще се излъже да създаде семейство с този инфантил...

# 56
  • Мнения: 1 445
Килъре,не те знам в кои години живееш.
И пак всичко се гледа черно бяло. Вие сега го изкарахте секс за пари.
Обсъдих ситуацията,в която двама души във връзка взаимно си помагат в случай на затруднение.
И много ми е любопитно,пак теб питам ,килъре, като си хванеш някоя мацка с висока заплата, как ще я издържаш точно....”е това са парите,мацка,трябва да се оправяме с тях”

# 57
  • Мнения: X
Килъре,не те знам в кои години живееш.
И пак всичко се гледа черно бяло. Вие сега го изкарахте секс за пари.
Обсъдих ситуацията,в която двама души във връзка взаимно си помагат в случай на затруднение.
И много ми е любопитно,пак теб питам ,килъре, като си хванеш някоя мацка с висока заплата, как ще я издържаш точно....”е това са парите,мацка,трябва да се оправяме с тях”

Ама темата не е за помощ в случай на затруднение. Там е проблема - изменяте темата. Никой не е казал, че мъжът трябва да издържа жената или обратното. Всички сме възрастни хора и ще е хубаво, ако всеки може да се издържа сам. Пък кой на кого какво подарява, си е личен избор.

# 58
  • Мнения: 1 445
Но ако прочетеш мненията,ще разбереш,че е недопустимо да издържаш мъж,останал без работа. Както и,че е напълно нормално мъжът да издържа жена.
Ето,затова се включих,да вкарам цвят в черно бялата тема. Защото аз съм издържала мъж,когато се е налагало.

# 59
  • Мнения: 15 960
Ако съпругът остане без работа, се подразбира, че известно време ще го храним и държим на топло. И аз разбрах темата, че е за издържане на здрав, прав мъж, който не е в затруднение.

Общи условия

Активация на акаунт