Бихте ли издържали мъж?

  • 27 808
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 324
Има и в двете посоки.
Да, по-често мъж издържа жена или жени, като мъжа може да е на 20,30,40,50 години и поне в повечето случаи жената е млада, красива и т.н.

Има го и обратният вариант, жена издържа мъж.
В повечето случаи, жената е по-възрастна над 35, дори над 40 и нагоре и издържа по-млад мъж или на идентични години.

# 781
  • София
  • Мнения: 14 219
Алекс, това е доста клиширано. По-често срещаната картинка е жена да издържа тюфлека,  за който се е омъжила, защото за него няма достойна работа. Освен това жената и го обгрижва, а той е далеч от млад и атрактивен.

# 782
  • София
  • Мнения: 62 595
За съжаление се среща честичко. Жената поне като е вкъщи се занимава с домакинство и деца, а мъжът обикновено мери дивана и издържливостта на 24-часова работа на телевизора и с каква скорост може да изпразни хладилника.

# 783
  • София
  • Мнения: 14 219
Именно. Това е в 90%  от случаите у нас. Това с бой той е за звезди разни.

# 784
  • Мнения: 859
Наистина е клише. И значително по-млади жени издържат мъже, за които или няма работа, или не им стигат парите за алкохол и хобита, "а децата искат хляб". И млади мъже има, които противно на клишета и сексистки глупости, не само не се срамуват или възползват, че тази до тях е "дърта", а  успяват и за себе си да се грижат, и за нея. Аз не виждам защо по-възрастният ТРЯБВА да издържа някого, защото е по-възрастен. Като някакво престъпление ли, вина ли...

# 785
  • Мнения: 13
Издържат се децата, или стари родители дето са заприличали на деца.

Ако се издържа партньор до нищо добро няма да доведе. Без значение дали мъж, или жена. Издържащия ще се чувства с превъзходсто, все едно другия му е длъжен. Издържания ще се чувства като мишка и се озлобява.

Или издържания се е възползвал от някаква слабост на даващия, възползва се, но в един момент нещата пак не свършват добре.

# 786
  • София
  • Мнения: 14 219
Не винаги е така. Има моменти, в които се налага.

# 787
  • Мнения: 1 732
Моменти като този, в който сме от година например. Не се знае кой кога ще остане без работа и за колко време, все пак сме семейство да се подкрепяме. Това не значи да стои на дивана и да бездейства, трябва да има златна среда.

# 788
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 800
Издържащия ще се чувства с превъзходсто, все едно другия му е длъжен. Издържания ще се чувства като мишка и се озлобява.
Ако им е такава връзката, за какво въобще са заедно? Губи ми се логиката в това на някой да му плащат разходите и това да го "озлобява". Ако даващия е с чувство за превъзходство това си е проблем на характера, не резултат от парични отношения и така и така ще се прояви в някой момент.

По темата, мъже и жени отдавна са равноправни, съвсем нормално е който взема повече да плаща сметките. Аз лично мъж бих издържала, ама не моя Satisfied

# 789
  • Мнения: 7 473
Аз пък друг, освен моя, не бих издържала.

# 790
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 800
Защо, не искаш ли да станеш патрон на някой беден, но ужасно талантлив художник, музикант, масажист, абе важното е някакъв талант да има мъжа Bowtie

# 791
  • Мнения: 17 414
Масажист беден няма се остави. Трябва да го проверява за укриване на лични доходи.

# 792
  • Мнения: 91
Защо, не искаш ли да станеш патрон на някой беден, но ужасно талантлив художник, музикант, масажист, абе важното е някакъв талант да има мъжа Bowtie

Художник-масажист с чувство за хумор бих издържала в скромен разкош без проблем.  Simple Smile

# 793
  • Мнения: X
Според ситуацията и мнението. Ама лично аз не съм издържала мъж, само помагала. В момент на криза бих помагала,ама едно е някой месец, друго е с години,че и такива случаи знам.

# 794
  • Мнения: 6 692
Е, то какъв ще да е този масажист, дето да го издържаш с години Simple Smile Някакъв магьосник?

Общи условия

Активация на акаунт