АВГУСТ-инчета 2020 ! тема 6

  • 15 191
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Paola.georgieva и моята логика е такава. Педиатърката ни също потвърди тази последователност.

# 706
  • Мнения: 620
Йееей, значи съм на правилния път! След месец най-вероятно ще действам лека полека 😁

# 707
  • Мнения: 7 898
Паола кога ще почваш? На 6 месеца ли? Не съм говорила с акушерката още, а и не знам тук дали изобщо ги интересува как и кога ги захранваме.

# 708
  • Мнения: 297
А жълтъка си остава 1/4 на хранене, нищо че не е цяла порция пюре, така ли? Иначе и аз следвам тази схема - зеленчуци, месо, жълтък /или жълтък и после месо/. С кашите ми е някаква тъмна Индия. Глутен, без глутен. Млечни, безмлечни. Някой минавал през това да разясни, моля! 🤣
И да питам още нещо за захранването, въпреки че не е това темата - оризът и безглутеновите са без въвеждане, нали? Ох ще се побъркам, постоянно нещо не ми е ясно. 😒

# 709
  • Мнения: 2 004
Както си мислех, че няма да иска да си яде броколите днес, защото са ужасни на вкус, така той направо беше като вълк.
Днес бях предвидила 6-7 лъжички, че му е втори ден на броколи.
Аз първия ден давам 3-4 лъжички, втория 6-7 (общо за двата дни около половин бурканче от малките на Гербер) и на третия останалата половина от бурканчето с пюре. Казаха ми да си отсипвам от бурканчето, за да не попадат лиги в него и да го държа в хладилник.
На следващия нов зеленчук отново започвам с 3-4 лъжички, а не с половин пюре.
Остава ми да дам карфиол през следващите дни и после продължавам със смесено пюре, от което съм вкарала и двата зеленчука, за да увелича количеството на приеманото пюре.
Ама после с плодовете пак ли по 3-4 лъжички? Или да си му давам цяла порция зеленчуци, които са въввдени на едното хранене и после да си му дам няколко лъжички плодово по някое време?
Вие как процедирате?
Аз днес питах за каша. Казаха ми, че се почва с оризова.
Питах дали не може бананова. Казаха, че било рано още.
Сега ще видя и лекарката какво ще каже като отидем на консултация.
Мостът, който беше залепен с временен цимент, падна. Сега съм като истинска циганка Laughing

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 20:05 от Лайка

# 710
  • Мнения: 635
Споделям записките си от каката, и се извинявам за грознописа Joy. Помня че в началото се редуваха месото и жълтъка.



# 711
  • Мнения: 472


За вас мили мами:






# 712
  • Мнения: 33
Както си мислех, че няма да иска да си яде броколите днес, защото са ужасни на вкус, така той направо беше като вълк.
Днес бях предвидила 6-7 лъжички, че му е втори ден на броколи.
Аз първия ден давам 3-4 лъжички, втория 6-7 (общо за двата дни около половин бурканче от малките на Гербер) и на третия останалата



половина от бурканчето с пюре. Казаха ми да си отсипвам от бурканчето, за да не попадат лиги в него и да го държа в хладилник.
На следващия нов зеленчук отново започвам с 3-4 лъжички, а не с половин пюре.
Остава ми да дам карфиол през следващите дни и после продължавам със смесено пюре, от което съм вкарала и двата зеленчука, за да увелича количеството на приеманото пюре.
Ама после с плодовете пак ли по 3-4 лъжички? Или да си му давам цяла порция зеленчуци, които са въввдени на едното хранене и после да си му дам няколко лъжички плодово по някое време?
Вие как процедирате?
Аз днес питах за каша. Казаха ми, че се почва с оризова.
Питах дали не може бананова. Казаха, че било рано още.
Сега ще видя и лекарката какво ще каже като отидем на консултация.
Мостът, който беше залепен с временен цимент, падна. Сега съм като истинска циганка Laughing
На мен педиатърката ми каза да започна с 30 грама и постепенно да увеличавам всеки ден. Аз започнах с няколко лъжички и постепенно увеличавам. Единият ден явно много му харса и искаше още, но реших да не го претоварвам все пак Grinning

# 713
  • Мнения: 7 898
Като споменахте за кашите, да попитам за овесената. Имам един пакет на който пише от 4 месеца. Финна е като брашно и се чудех дали не мога да слагам по 1/4 лъжичка в млякото му? Има ли изобщо нужда да се въвежда? Взела съм и оризова. Моя колежка ме посъветва да слагам малко в последното вечерно хранене за да не ми се буди толкова на често, но не съм сигурна.

# 714
  • Мнения: 744
Аз започнах захранването с тиква, после морков, сладък картоф, картоф, пащърнак и тиквички. Като първия ден дадох 3-4 лъжички, следващия 7-8, на третия ден дадах половин купичка.(стъклена за крем карамел, нз колко гр. е било). Всеки нов зеленчук го давам смесен с тиква. Има дни правя 3 зеленчука, има дни само 2.
 
Последните 4 дена беше само на АМ, заради имунизациите.

Днес дадах тиква и морков. Утре мисля да дам броколи. Остават ми бял морков(ако намеря, че нямаме домашен) и карфиол.
Новия зеленчук го давам 3 дни и така приемам, че е въведен.
След зеленчуците ще дам жълтък. 1 седмица през ден ще давам жълтък, после ще дам и месо. Пуешко, заек, пиле - мисля в този ред.

Давам оризова каша следобед, чиста не се хареса. Добавям тиква и към нея.

Плодовите пюрета още малко ще почакат.

Поръчах тези гранулираните бисквитки на Плазмон. Simple Smile Благодаря за споделената информация Flowers Hibiscus

# 715
  • Мнения: 620
G.Savova на мен ми каза здравния посетител на 6 месеца да започна и то по техния метод , водено от детето, обаче аз май ще започна с пюренца. Ще въведа няколко зеленчука и ще пробвам тогава да ги предложа под формата на пръчици пред детето и то само да си избере.
Ти започна ли и ако не , кога мислиш?

# 716
  • Мнения: 7 898
G.Savova на мен ми каза здравния посетител на 6 месеца да започна и то по техния метод , водено от детето, обаче аз май ще започна с пюренца. Ще въведа няколко зеленчука и ще пробвам тогава да ги предложа под формата на пръчици пред детето и то само да си избере.
Ти започна ли и ако не , кога мислиш?
Не знам какво да правя. Все още пие хипоалергично мляко и не искам да му разбутвам стомаха, който оправихме с 300 зора. Страх ме е да не закъснеем и после да стане злоядо дете.
Няколко пъти съм давала пръчици, но мисля че ги ползва за чесане на зъбите. С моркова се чеса, на краставицата се мръщеше, пипера предизвика бегъл интерес Stuck Out Tongue Winking Eye.
Най-голям интерес проявява към краката си! Откакто откри че има крака и иска да ги изяде. Joy

# 717
  • Мнения: 1 560
Някой питаше за жълтъка, слушах в една лекция, че 1 месец се дава 1/4 жълтък, след това 1 месец 1/2 жълтък, после 1 месец 3/4 жълтък и накрая 1 месец цал жълтък. Дава се през ден като се редува 1 ден месо, 1 ден жълтък.
Иначе аз май ще въведа 1-2 плода (банан и авокадо примерно) след зеленчуците и после месата. С кашите не мисля да бързам, че те не съдържат кой знае колко ценни вещества според мен, че да се бърза с тях.

# 718
  • Мнения: 2 004
Моят е прекалено зает с бубата си и не проява интерес към краката Joy
Да ви се похваля, че днес се намъкнах в едни от старите ми дънки и си облякох вталено палто, което носих, когато бях слаба.
Още само няколкостотин грама и ще видя 5 отпред на кантара Blush

# 719
  • Мнения: 788
Савова, доколкото знам с овесената каша се въвежда глутена, освен ако твоята не е някаква безглутенова.

Общи условия

Активация на акаунт