Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Раждане чрез цезарово сечение след едно или повече цезарови сечения

• 465
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Мами с едно на брой или повече цезарови сечения, може ли да разкажете, каква е била разликата в бременностите? Имахте ли дискомфорт около белега или други неразположения? Ако следващото раждане, отново е било чрез секцио, как се възстановихте и каква беше разликата при двете операции?

Благодаря!
Моля, да ме извините, ако има подобна тема и да ме насочите към нея. Потърсих, но не открих.

# 1
  • Blondeville
Разлика между двете операции 1г и 9 месеца.

Леки бременности, никакъв дискомфорт около белега през втората бременност, много леко преминала втора операция и възстановителен период.

# 2
Първо секцио лесно, с трудна бременност.
Второ секцио трудно, с лесна бременност.
Двете операции бяха през 1 г. и 9 м. Проблеми с белегът нямам. Раната не боли и след 12 години.

# 3
При първото секцио по-трудно и дълго се възстановявах. При второто нещата станаха по-бързо. И двете бременности бяха леки (втората цялата изкарах на Фраксипарин, за разлика от първата). Не съм имала проблеми, диссомфорт в зоната на разреза от първата операция.

# 4
Два пъти съм раждала секцио, след първото по-бавно се възстанових, след второто в пъти по-бързо. Нямах никакви неразположения заради белега през втората бременност, не ми е опъвал, не усещах нищичко, сякаш не съм имала операция. Разреза го правят пак на същото място.

Общи условия

Активация на акаунт