Парфюмни размисли и страсти - 255

  • 48 053
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 566
От къде може да се поръча мостра или отливка на този Бакара? Не съм я тествала, а тук почти всеки пост нещо я споменавате... Я с добро, я с лошо Flowers Strawberry

В официалният сайт на MFK продават sample set с 4 мостри по избор за 14 евро, след което получавате сумата обратно под формата на код за отстъпка. Стандартната доставка е безплатна, а тази с DHL е 5 евро.

# 706
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Още успявам да се включа в поздравленията - честит рожден ден, Денси! Жива и здрава, бъди щастлива и обичана, много (и не само) парфюмни радости! Flowers Bouquet

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 22:54 от Радика

# 707
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Благодаря за информацията Flowers Hibiscus

# 708
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Честита да си, Денс! 🎂😘🎂
Много щастлива и все така усмихната и чаровна! 🌹

Kovatcheva, Deetron, наистина е уникален ориенталец тази Бушероница! Днес и аз доволно съм се офъщяла с нея, в чест на първия ни сняг, тази буйна роза укротява дяволите в мен! Божествена! ❤️

Отделен въпрос е, че освен божествена съм и малко лудница...🤣

# 709
  • Мнения: 7 597
От къде може да се поръча мостра или отливка на този Бакара? Не съм я тествала, а тук почти всеки пост нещо я споменавате... Я с добро, я с лошо Flowers Strawberry

В официалният сайт на MFK продават sample set с 4 мостри по избор за 14 евро, след което получавате сумата обратно под формата на код за отстъпка. Стандартната доставка е безплатна, а тази с DHL е 5 евро.

Доставят ли до България ? Пробвах да поръчам и ме става 😔

# 710
  • Мнения: 6 930
Дръннах един сет мостри да видя и аз тези йодища и бинтове най-после! 😆

# 711
  • Мнения: 566
Доставят ли до България ? Пробвах да поръчам и ме става 😔
Да, доставят, но при влизането в сайта трябва да изберете интернационалната версия на сайта.
Аз пуснах втори сет преди 10-14 дни и още го чакам, а първият ми по спомен пристигна за седмица.

Последна редакция: ср, 27 яну 2021, 08:18 от Anika ❤

# 712
  • Мнения: 6 622
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.

# 713
  • Мнения: 2 612
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
На мен океанският повече ми харесва. Много си отговаря на името, проэрачен, мек, свеж, летен, като летен облак ми идва. В лайт има нещо по-остро, което не ме кефи толкова, но също е хубав парфюм. Като цяло серията е много лятна.

# 714
  • Мнения: 439
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
Лимонче, за мен лятото, което искаш е: плаж, коктейл, слънце, лек бриз. Намирам го в тази лимитка на Дона Карън. Не е Армани, но пък е свежест в бутилка Simple Smile
https://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Be-Deliciou … queeze-59525.html

# 715
  • Мнения: 6 622
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
На мен океанският повече ми харесва. Много си отговаря на името, проэрачен, мек, свеж, летен, като летен облак ми идва. В лайт има нещо по-остро, което не ме кефи толкова, но също е хубав парфюм. Като цяло серията е много лятна.
Това острото може ли да е дърво? Като цяло бягам от остри парфюми. Иска ми се да е лек и ненатоварващ. Май и аз клоня повече към Ocean.
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
Лимонче, за мен лятото, което искаш е: плаж, коктейл, слънце, лек бриз. Намирам го в тази лимитка на Дона Карън. Не е Армани, но пък е свежест в бутилка Simple Smile
https://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Be-Deliciou … queeze-59525.html
Добре звучи, но не го намирам. Мисля, че по едно време го мярках в Парфимо. Ще хвърлям по едно око.

# 716
  • Мнения: 2 612
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
На мен океанският повече ми харесва. Много си отговаря на името, проэрачен, мек, свеж, летен, като летен облак ми идва. В лайт има нещо по-остро, което не ме кефи толкова, но също е хубав парфюм. Като цяло серията е много лятна.
Това острото може ли да е дърво? Като цяло бягам от остри парфюми. Иска ми се да е лек и ненатоварващ. Май и аз клоня повече към Ocean.
Изведнъж ми се прииска нещо свежо, пролетно-лятно. Чудя се между Giorgio Armani Ocean di Gioia и Light di Gioia.
Лимонче, за мен лятото, което искаш е: плаж, коктейл, слънце, лек бриз. Намирам го в тази лимитка на Дона Карън. Не е Армани, но пък е свежест в бутилка Simple Smile
https://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Be-Deliciou … queeze-59525.html
Добре звучи, но не го намирам. Мисля, че по едно време го мярках в Парфимо. Ще хвърлям по едно око.
Да, по-дървесен се води и по описание, както и жасминът в него според мен се усеща по-остро. Аэ харесвам дървесни аромати, с жасмина съм по-скарана, но тук просто е комбинацията эа мен, която не ми харесва толкова, че да си купя Лайт. От аква ди гойа/джио/джоя не энам как се иэговаря, очаквам мека, освежаваща, но присъствена лекота и всичко малко по-остро ми идва в повече. Остри акватици не харесвам.

Дона Карън эелената ябълка ми беше първият парфюм в живота. Мама ми го подари на 13 след иэпитите эа 7ми клас след като влеэнах в желаната от мен еэикова гимнаэия с отличен успех и го обожавах. Grinning След години пак си го пръснах обаче с вече опитен нос и ми се стори като остър киселяк. Свърэвам го иначе с 8ми клас, ех... млади бяхме :Д

# 717
  • Мнения: 6 622
Отказах се от Light.Хич не харесвам дървесни парфюми. Благодаря, че ме разубеди, че по едно време мислех да пусна и двата.Пуснах си Ocean. Като гледам пирамидата ми изглежда много мой.

# 718
  • Мнения: 467
Здравейте и от мен,
Най-напред бъдете честити и здрави и много интересни парфюмни открития и приключения през тази година!
Новите, които ще ме развълнуват ще са всички, с които не съм се срещала до сега.И аз от ноември не съм била в парфюмерия, липсва ми цялото изживяване, хората, витрините, не само да тествам нещо ново.

Онзи ден сънувах Ани на Нишан(е) Flushed SatisfiedSatisfied А никога не съм си доближавала носа до него, но толкова се изписа и изговори за тази къща, че явно вече и подсъзнанието ми го иска, беше миризма на приказна 4Д ванилия, несъществуваща в реалния живот, кибер-парфюм, ако мога да взаимствам този израз от Натали Никол. Аз съм от хората, които сънуват със звук и картина, но миризма и то така запомняща се не знаех, че може да се сънува. Задължително ще се запозная с Нишане при възможност.

Очаквам и новия Нарцисо Ноар, по пирамида ми напомня малко Ботега Венета Велур-тя ми е любима мека кожена красавица, но не я виждам вече из сайтовете.


Имам много любимци от НР и нито един, който ми е неприятен, така че съм сигурна, че ще ми хареса.
Босилка, още ли ти е труден и неприятен Л'Абсолю? Аз го нося постоянно, с повод и без, той ми е любимец от цялата серия For Her,  и са ме питали много хора с какъв парфюм съм, бил секси, интересен, различен, женствен, запомнящ се. Явно прави впечатление, защото всичките ми близки знаят, че имам отклонение и винаги съм с парфюм и не коментират, освен ако не им е нещо силно дразнещо или много приятно.
И моето обкръжение като цяло не се интересуват изобщо от парфюми, но аз си имам традиция - дойде ли някой у дома на кафе и приказки, вадя и 10-ина парфюма и питам за тяхното мнение, интересно ми е какво мислят необременените с информация носове и много съм се смяла на разни определения.

И на мен ми е извън зоната на комфорт да купувам парфюми над цената на пералнята ми, много добре го каза Азалия.(Получи ли розовия бонбон? И? Аз го имам и го обичам, а също не примирам за плодове и роза.)
За това се радвам, че има различни прочити на най-хитовите теми, за всеки нос и джоб.По темата за Бакара 540 - носила съм и него и много от клонингите/интерпретациите, усещам и болничните и красивите му фасети.На мен лично най-много ми хареса Латафа Ана Руж заради опушените нотки, Расаси Касамат Барек като мирис е много близко,но нищо не може да копира тази кристална звънливост и въздушност на БР, които го правят толкова специален.
Относно веществото, което придава йодната нотка и аз гледах видео на руски на скоро от Карина Цакоева, в което тя каза кое е, както и че някои хора са силно чувствителни към него, други не и от там идва и интригата в аромата и неговата полярност. Ще добавя видеото ако го намеря.
Всъщност аз за себе си много повече харесвам Гранд Соар и Джентъл Флуидити от МФК, много ми беше интересно да пробвам и Ууд Кашмир Мууд, но не съм го срещала.

За търсачите на виолетка: La Petite Robe Noire Velours случайно почти падна в кошницата ми за пазаруване преди време и ме изненада много приятно.Има и вишни в началото, но преобладаващата нотка са нежни, пудрени мили и чисти виолетки, не нахални и захаросани като в Инсоленс.

Смятам, че Мюглер за мое съжаление вече са поели курс от поляризиращ към crowd-pleasing бранд, съдейки по творенията им от 2017 насам, нищо не ме потресе, учуди, обсеби, заинтригува дори. Аура беше последното, което  предизвика реакция у мен, независимо, че не беше положителна, оцених я.
Круизният Ангел и Ангел Нова от 2020 на преден план са ми сладки компоти, а след това се появява един много неприятен сладък и лепкав муск, който физически не понасям и бързах да измия от себе си. Disappointed Relieved
Извънземното Мираж дойде вчера при мен, той е много приятен, с развитие, базата е мноооооооого далечен роднина на първото Извънземно.Интересен е, но без никаква провокация.

И нека да уточним накрая, че силаж на български език означава сух фураж за животни (силажна царевица, например), а френската дума sillage, която се използва за обозначаване на следа, воал, шлейф на парфюм се чете "сияж".

# 719
  • София
  • Мнения: 17 780
Densi, вчера бях с L'instant в снега. Наистина много красиво му влияе!
Дори си го усещах постоянно, докато вървях.

Общи условия

Активация на акаунт