Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 49 867
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 356
Ел. каната за вода чистя като кипна половин пакетче лимонена киселина. Ако пробвам същото с пералнята (без дрехи вътре, на високи градуси) дали ще се почисти котления камък от вътрешността или може да се повреди пералнята? Преди години в страницата на някакъв сервиз бях чела препоръки за еко почистване на пералня- но лим. киселина, оцет, сода или смес от тях препоръчваха- не помня... Thinking
Долче,майка ми я чисти с лимонтозу-три пакетчета в отделението за препарат за пране,един стар чаршаф в барабана и на 90 градуса без центрофуга.

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз имам питане за пералнята.
Напоследък вадя подобни дрехи от прането:





Скоро беше кухненска кърпа. Пускам неща без ципове и копчета, всичките са меки. От какво става така? Платът е не само накъсан, а и твърд.

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 367
От старата пералня (Уирпуул) съм вадила дрехи с такива поражения. Не съм много сигурна, но за себе си го обясних, че се закачат някъде около уплътнението. Само то е сиво.

# 48
  • Мнения: 39 193
Да, и аз идвам с предложение да прегледаш хубаво уплътнението.

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ок, ще кажа на мъжа ми да погледне.
В случая повече пране ли съм заредила?

Хайде това е меко трико, но кухненската кърпа е от стабилен плат. Излезна доста по-зле от бодито 😳

# 50
  • Мнения: 39 193
В моето уплътнение съм намирала топлийка.

# 51
  • Мнения: 4 205
И аз имам питане за пералнята.
Напоследък вадя подобни дрехи от прането:





Скоро беше кухненска кърпа. Пускам неща без ципове и копчета, всичките са меки. От какво става така? Платът е не само накъсан, а и твърд.
Олеле, такова нещо не съм виждала никога, за около половинвековния ми живот.
Даже с 30 год. Перла на мама не е имало такъв проблем.
Викай техник, според мен, да погледне барабана, уплътнителите и дали някъде няма нещо закачено - кламер, карфица, банела от сутиен...
Ужасно е това, дано се намери проблема.
Всъщност, сега като се загледах, то като дъвкано изглежда. Да не би да влиза част от прането между барабана и уплътнителя и там да се сдъвква така...

# 52
  • Мнения: 27 398
Ще ми е интересно, ако някой се включи с предложение какво да ги правим дрехите които след намокряне имат петна...от водата Simple Smile За връхна дреха- може би може да се импрегнира със спрей...
И според мен трябва да се огледа пералнята за нещо остро или за място където се закачат дрехите...Твърдостта може да е от варовик. И аз никога не съм вадила дрехи в подобно състояние.
Като сме на тема перални,
Скрит текст:
досега не съм чистила "филтъра" отдолу където се събират мъхчета и др. Друг се занимаваше. Има ли лесен начин (като купувахме пералнята жената ни показваше как се прави, но беглият ми спомен е, че шурна една вода на земята и оттогава не смея да се занимавам с тази дейност) Grinning

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 17:34 от dolce miele

# 53
  • Мнения: 4 205
Ще ми е интересно, ако някой се включи с предложение какво да ги правим дрехите които след намокряне имат петна...от водата Simple Smile За връхна дреха- може би може да се импрегнира със спрей...
И според мен трябва да се огледа пералнята за нещо остро или за място където се закачат дрехите...Твърдостта може да е от варовик. И аз никога не съм вадила дрехи в подобни състояние.
Като сме на тема перални,
Скрит текст:
досега не съм чистила "филтъра" отдолу където се събират мъхчета и др. Друг се занимаваше. Има ли лесен начин (като купувахме пералнята жената ни показваше как се прави, но беглият ми спомен е, че шурна една вода на земята и оттогава не смея да се занимавам с тази дейност) Grinning
За филтъра, да, изтича малко вода, понеже обикновено е в най-ниската точка на системата.
Аз имам една плитка тавичка, която подлагам...

# 54
  • Мнения: 40 691
досега не съм чистила "филтъра" отдолу където се събират мъхчета и др. Друг се занимаваше. Има ли лесен начин (като купувахме пералнята жената ни показваше как се прави, но беглият ми спомен е, че шурна една вода на земята и оттогава не смея да се занимавам с тази дейност) Grinning

Малко по-хубавите перални имат едно сгъваемо чучурче и е много лесно под него да се сложи тавичка за водата.

https://www.aeg.bg/remote.jpg.ashx?urlb64=aHR0cHM6Ly9zZXJ2aWNlcy … png&mode=crop

При по-скапаните го няма и на времето баща ми залепваше с изолирбанд парче найлон под отвора на филтъра и после го пускаха да се оттича в тавичката. Върши работа.

# 55
  • Мнения: 27 398
Благодаря ви Simple Smile А пластмасова тавичка от тези които се слагат под сушилник за чинии (около 1 пръст височина) дали ще свърши работа или да предвидя нещо по-дълбоко? В спомените ми водата която излизаше беше много, но може и така да ми се е сторило Grinning
П.С. Сега видях, няма чучурче нашата пералня, не е от най-евтините, но е купувана преди 12 г.

# 56
  • Мнения: 40 691
Нещо по-дълбоко измисли. Водата не е много - 100, 200, 300 грама...
Аз ползвам една еднократна алуминиева тавичка, леко съм я изрязала да влиза точно.

# 57
  • Мнения: 27 398
Ще приготвя и хавлиени кърпи за всеки случай и мерси за идеята за ал. тавичка Grinning

# 58
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 779
Попивателни кърпи     подлагам под пералнята, но първо бавно отвинтвам и изпускам вода от маркучето, което има.
При всички случаи се мокри отдолу, няма как.

# 59
  • Мнения: X
Или сгънете няколко слоя фолио под отвора на филтъра и направете същата "човка" като показаната горе, за да насочите струята на водата, която ще изтече, или ако имате някъде запазена стара рентгенова снимка изрежете и пригодете по форма. Тавичката да не е най-плитка, защото като я вдигнете, и ръбчето е 1 см, пак ще разлеете водата като се разплиска.

Общи условия

Активация на акаунт