Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 50 097
  • 773
  •   1
Отговори
# 675
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Ytrendafilova, парочистачката става за килими, макар че съхнат поне ден след това. Задължително мини с прахосмукачка преди това. За диван по-добре ползвай сапунена пяна, просто слагаш вода с веро в леген и разбъркваш енергично с ръка да се получи много пяна, поне една педя дебела. Загребваш само пяната отгоре, не вода, и с нея търкаш дивана, мокри се доста по-малко. Ако е нещо много захабено или има петна ползвай специален препарат за дамаска.

# 676
  • Мнения: 4 582
Аз минавам с парочистачката килими, матраци и меката мебел вкъщи. Първо с приставката на прахосмукачката за мебели и след това с парочистачката. Изсъхва за няколко часа когато е топло, но зависи от парочистачката. Имах от топ шоп като показаната на снимката, но от първите им модели и тя при продължителна употреба прокапваше. Сега съм с керхер - пуска само пара и няма никакво мокрене, само навлажнява от парата, но пак иска няколко часа за изсъхване. Освежават се повърхностите и не е като пране, ако се търси такъв резултат.

# 677
  • Мнения: 109
На мен точно освежаване ми трябва, няма петна и захабено, диванът е сравнително нов, просто една част от него е като от велур и е черен и се събират мъхчета, които сивеят и с какво ли не съм опитвала и доста трудно се махат и то не изцяло. Ето така изглежда и е супер дразнещо



# 678
  • Мнения: 40 914
Мъхчета се махат с две неща:

https://olele.bg/images/products/komplekt-2-broya-pochistvashti- … 5e945e8ba069d.jpg

https://vibe.bg/image/cache/catalog/dig4109/Pochistvashta-rolka- … _main-600x600.jpg

Но ако не са мъхчета, а топченца захванати към плата, тогава само стригачка. Между другото много работа върши - след нея всякакви пуловери, плетени шапки и прочее стават като нови.

https://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h32/hc2/11453178019870.jpg

Никаква пароструйка няма да махне такива топчета.

# 679
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
И аз имам такъв диван. В друга форма но велур.
     За сега, най добре става със турбочетката на прахосмукачката.

# 680
  • Мнения: 7 193
Тези мъхчета с прахосмукачка не се ли изсмукват? Не виждам как ще ги махнеш с парочистачка.

# 681
  • Мнения: 109
Тези мъхчета с прахосмукачка не се ли изсмукват? Не виждам как ще ги махнеш с парочистачка.

Не, само се разместват по дивана, но не се изсмукват изобщо. Иначе червената четка, която Черна станция е показала мисля, че ще свърши работа, но къде да намеря такова чудо?

# 682
  • София
  • Мнения: 8 563
Само поглеждаш какво пише в самия линк на ЧС (как се казва снимката в поста й) и си готова. Ето https://olele.bg/product/komplekt-2-broya-pochistvashti-chetki-z … apitseriya-40683/

# 683
  • Мнения: 1 106
Честит празник! Може ли да ми дадете някаква идея за колан за дете за такава повдигаща възглавница за стол? Гледам закрепя се за самия стол, но за детето няма колан, а няма как без... Благодаря!

# 684
  • Мнения: 4 208
Честит празник! Може ли да ми дадете някаква идея за колан за дете за такава повдигаща възглавница за стол? Гледам закрепя се за самия стол, но за детето няма колан, а няма как без... Благодаря!


Извинете ме, но мисля, че този тип стол не е подходящ за дете, което има нужда от колани, за да го ползва.
Няма подлакътници, най-вероятно има функция за някакво накланяне назад и освен това въртене. Това е офис стол, не детско столче...

# 685
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Днес си поизцапах доста ръцете от боите за яйца,търках с лимон,не се изчистиха.Реших да пробвам с паста за зъби,сложих около 1см.,поразтърках около 2-3мин.,изплакнах
 и ръцете бяха чисти 😁

Doli, благодаря ти за хитринката! И аз успях да си измия ръцете перфектно. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 40 914
Момичета, няма само един вид боя за яйца. Някои се измиват лесно и само с вода, други със сапун, трети явно искат специални методи.

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Успях да изчистя много зацапана светла дамаска/изкуствен велур/ на холна гарнитура с един бял обезмаслител.
Напръсках,изчаках 5мин.и забърсах с бяла хавлиена кърпа.Светна като нова.

# 688
  • Мнения: 7 193
Да споделя този препарат:


Използвах го в банята за смесителя на мивката и душа за отлагания по тях от варовик. Просто напръсках, не съм търкала, после само измих с вода. Всичко беше паднало.

# 689
  • Мнения: 4 144
Супер, Стела. Дано държи така чисто дълго време. Ще чакам да споделиш Simple Smile

Аз търся хитринка за почистване на бели кожени маратонки. Сода, ПЗ, оцет, мицеларна вода, ацетон, обезмаслител-НЕ ПОМОГНАХА.

Общи условия

Активация на акаунт