Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 50 173
  • 773
  •   1
Отговори
# 660
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 194
Отидох да си погледна чиниите че и мен ме прихвана параноята,  обаче всичко си е гледжосано отдолу. Явно така става когато е негледжосана керамика, нали е поресто ¯\_(ツ)_/¯ Евентуално да търкаш с магическа гъба, или с четка.

# 661
  • Мнения: 41 080
Мини го с едно тампонче с Доместос и после изплакни. Нищо му няма. Може и клечка за уши. Поне ще знаеш.

# 662
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
Точно поресто е отдолу и задържа вода, не може явно добре да изсъхне.

# 663
  • Мнения: 41 080
Точно поресто е отдолу и задържа вода, не може явно добре да изсъхне.

Тогава след като го почисти с Доместос, изплакне и изсуши, да го мине с клечка за уши с С200, може и два пъти. Ще го запечата и край с проблема.

# 664
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 961
И сякаш по-добре ще е да не се мият в съдомиялна, а на ръка за кратко. В миялната се напояват с много вода.

# 665
  • София
  • Мнения: 888
Супер идеи!
Ще опитам с Циф, Доместос или магическа да търкам, после мия на ръка....ще използвам слънчевото време да ги оставя извън шкафа и накрая лепилото....чудя се то безопасно ли е за бъдещи измивания в машината....
Много благодаря още веднъж, знам аз кой да питам...ще пиша за резултат!

# 666
  • Мнения: X
С200 няма да издържи в съдомиялната. Ето това ти трябва https://ideahobby.bg/product/458/dekupazhno-lepilo-i-lak-za-kera … -100ml-p1457.html

# 667
  • Мнения: 41 080
Да, на миялна може и да не издържи С200, ако има нещо по-здраво е по-добре.

# 668
  • София
  • Мнения: 888
Азалия, благодаря!
Аз залитнах към някакви глазури за керамика, но те се пекат на извънземни температури...това звучи съвсем ок!

# 669
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Такъв слугинаж за едни чинии! Голяма работа, че имат захабено отдолу.

# 670
  • Мнения: 109
Да попитам с парочистачка дали ще мога да мина диван и килими или няма да има ефект? Нещо такова е парочистачката:

# 671
  • софия
  • Мнения: 25 490
Не бих го правила. Ще се пропие с вода и ще има да чакаш да съхне сто дни.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
Днес си поизцапах доста ръцете от боите за яйца,търках с лимон,не се изчистиха.Реших да пробвам с паста за зъби,сложих около 1см.,поразтърках около 2-3мин.,изплакнах
 и ръцете бяха чисти 😁

# 673
  • София
  • Мнения: 13 820
Такъв слугинаж за едни чинии! Голяма работа, че имат захабено отдолу.
И аз това се питам. Няма как след това миене да има живи спори. Просто е захабено, а и от долу. Да си ги ползват.
С парочистачка може да се мине всичко, но не изсмуква прах и боклуци. Не е и като пране.

# 674
  • Мнения: 4 144
Не си навлажнявай умишлено дивана с парочистачка.

Общи условия

Активация на акаунт