Хитринки за всякакъв случай - 26

  • 50 168
  • 773
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 001
Нямам тип шаги. Моите килими са вълнени. Нося ги на тепавица. Там има машинно изтупване, което е евтина услуга. Комбинирам го и с машинното пране. Нищо общо няма с поливането с маркуч на автомивка! Не знам откъде сте, но потърсете такъв вариант.

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
На мен не ми е драма да търся къде да си пера килимите. Имам два, достатъчно малки да ги изпера на терасата. Пускам си маркуча, пера си, съхнат за един ден. Достатъчно ми е.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 951
Е, за прането ще ги нося някъде, защото нямам условия сама да се справя. Питам за ежедневното/ежеседмично почистване. Прахосмукачката улавя ако нещо е паднало, но космите се заплитат в ресните и не става само с прахосмукачка.

# 78
  • Мнения: 2 534
Момичета, помощ, колата ми е мухлясала, явно е кондензирала влага като я карам рядко и по задните седалки и между тях има мухъл, смърди гадно и самите седалки са влажни. Вкарах я в гараж с отворени прозорци, но самият гараж е подземен и също е влажен...

Чудя се с какво да забърша седалките да се разкара поне мухъла, защото дълбоко изпиране в тоя студ май не е вариант. Посъветвайте ме нещо Sad

# 79
  • Мнения: 41 059
Е, за прането ще ги нося някъде, защото нямам условия сама да се справя.

Няма нужда да носиш, има фирми, които идват у вас, вземат навития килим и го връщат изпран.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 951
Е, за прането ще ги нося някъде, защото нямам условия сама да се справя.

Няма нужда да носиш, има фирми, които идват у вас, вземат навития килим и го връщат изпран.

Да де, неправилно се изразих, че ще го нося. Grinning Много е удобна тази услуга, ползвала съм няколко пъти, скоро не, че бях на гол под. И сега си вкарах таралеж в гащите с тоя шаги...

# 81
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Момичета, помощ, колата ми е мухлясала, явно е кондензирала влага като я карам рядко и по задните седалки и между тях има мухъл, смърди гадно и самите седалки са влажни. Вкарах я в гараж с отворени прозорци, но самият гараж е подземен и също е влажен...

Чудя се с какво да забърша седалките да се разкара поне мухъла, защото дълбоко изпиране в тоя студ май не е вариант. Посъветвайте ме нещо Sad
Няма ли вариант да я паркирате навън? Трябва да бъде огрявана от слънцето с мн леко отворени прозорци, за да ветрее. При първа възможност трябва да я закарате да ви изперат седалките.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 876
Здравейте! Имам следния проблем - наскоро си купих бретер и още след първото използване на основния съд по дъното и около пет сантиметра по стените има някакво помътняване, а на пипане е леко грапавко, все  едно не е измито, останалата част от тенджерата си е лъскава има си блясък и е гладка - ето тук се вижда добре. Има и няколко капки вода, да.
Скрит текст:
Как да го почистя и изобщо има ли начин?
Редактирах.

Последна редакция: сб, 23 яну 2021, 10:57 от Mari_qana

# 83
  • Мнения: X
Какво има по дъното и около 5 см от стените? Не си дописала, струва ми се и нищо не се разбира от тази снимка. Това мокро ли е?

# 84
  • Мнения: 12 161
Момичета, помощ, колата ми е мухлясала, явно е кондензирала влага като я карам рядко и по задните седалки и между тях има мухъл, смърди гадно и самите седалки са влажни. Вкарах я в гараж с отворени прозорци, но самият гараж е подземен и също е влажен...

Чудя се с какво да забърша седалките да се разкара поне мухъла, защото дълбоко изпиране в тоя студ май не е вариант. Посъветвайте ме нещо Sad
Няма ли вариант да я паркирате навън? Трябва да бъде огрявана от слънцето с мн леко отворени прозорци, за да ветрее. При първа възможност трябва да я закарате да ви изперат седалките.
Проверете си и охладителната система, да няма теч, не е нормално да има влага вътре в колата, където и да паркирате. За прането на седалките, трябва да съхнат в топло и сухо време.

# 85
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Какво е бретер? 🤔
Иначе такива неща махам с оцет!
Има един светъл, тук в Германия стои при почистващите препарати в дрогарийните магазини, става и за консумация, но се разрежда, та с него махам всякакви такива бели неща по купите от мултикукърите, каната за вода и такива неща в които става така бяло от котлен камък.
Ето такъв е, предполагам и в България има, също и с обикновен оцет ще стане сигурно.

# 86
  • Мнения: 952
Здравейте! Имам следния проблем - наскоро си купих бретер и още след първото използване на основния съд по дъното и около пет сантиметра по стените има някакво помътняване, а на пипане е леко грапавко, все  едно не е измито, останалата част от тенджерата си е лъскава има си блясък и е гладка - ето тук се вижда добре. Има и няколко капки вода, да.
Скрит текст:
Как да го почистя и изобщо има ли начин?
Редактирах.
Това е варовик.Накиснете с киселина-оцет,лимонтузу.

# 87
  • Мнения: 27 599
Ел. каната за вода чистя като кипна в нея лимонена киселина. Или ябълков оцет. Струва ми се подходящо и за бретера.
Бретер е голям съд за печене с капак, обикновено са овални или правоъгълни и с по-дебели дъно и стени.
Аз ще питам за мухъл по стени. След като го изчистя, дали има с какво да третирам стените (с латекс са), за да не хващат мухъл или поне да е по-трудно?
Скрит текст:
А ако някой се сеща и коя е керамичната/термо боята която прави така че да се образува по-малко мухъл- моля, нека сподели! Може и на ЛС Simple Smile   

# 88
  • Мнения: X
Аз ще питам за мухъл по стени. След като го изчистя, дали има с какво да третирам стените (с латекс са), за да не хващат мухъл или поне да е по-трудно?
Скрит текст:
А ако някой се сеща и коя е керамичната/термо боята която прави така че да се образува по-малко мухъл- моля, нека сподели! Може и на ЛС Simple Smile   
Ето една полезна статия, с придружаващи по темата още статии
https://www.marisanbg.com/bg/boyadisvaneto-kato-zashtita-ot-muha … /158#.YAxTG7fYRky

# 89
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
dolce miele, благодаря! Не знаех, че така се казва този съд 😊
Ако успеете да намерите този препарат, той е за предотвратяване на повторта поява. Има на същата марка за премахване на мухъл.
Ефикасни са.

Общи условия

Активация на акаунт