Седмокласници 2020/2021 - Тема 6

  • 26 229
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Права е госпожата - за тестовите задачи е точно така. Същото важи и за задачите с отворен отговор - там се проверява само стойността, която е посочена като отговор. Евентуално на втория модул задачите, ако на белова има само отговори биха погледнали чернова (но лично аз не бих разчитала на това). Определено не мисля, че на втори модул при написани само отговори на белова и нищо на чернова, ще дадат точки, защото това може да са "дочути" или преписани отговори.
Та, да - ПИ са полезни и за това да внимават къде какво и как посочват като верен отговор.
А, Добри, защо при вас правят ПИ само с първи модул? Или само от него сте получили резултати досега, че  не разбрах.

# 406
  • Мнения: 317
Една точка не ни достигна на оли по МАТ, за да мине по-напред, ама нейсе.
Важното е, че засега промяната на нас ни се отразява много добре и настроението е много по-ведро. Новата ни учителка е попадение. Simple Smile
Засега сме записали само едно ПИ по БЕЛ, по-нататък ще се включи и в другите, ако вече са присъствено. Мисля, че това ще е най-добрия тренинг за изпита, ако е присъствена форма.

# 407
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 077
дайв, обяснението беше за задачите с отговор, а/б/в/г...
на текстовите се оценява и алгоритъма и стъпките.
ПИ е бил с двата модула. не знам какво е оценено и какво още не е. Sad накарах го да попита.
надявам се да върнат и теста, за да се види кое го е затруднило, къде е сгрешил...

# 408
  • Мнения: 1 402
Ох...изпуснах ви малко Simple Smile
То и нищо интересно нямам за споделяне. Нашия има 52.25 точки на оли химия. изобщо не е странно, тъй като не успя, заради тренировки, да влезе дори и на една консултация. Не че му трябва за някъде, но с такъв ентусиазъм се записа, а после нищо не погледна. И аз не съм настоявала много. В малкото свободно време предпочитам да реши пробна по мат и бел, определено.

Гледам си говорите за проверка на чернови...миналата година доста коментари по повода изчетох, включително и от проверяващи. Твърдението беше, че ако нищо от втори модул мат. не е писано на белова, се поглежда чернова. Че се работи в полза на ученика...Ноо никой нито веднъж не написа, че ще се присъдят пълните точки, така че аз мисля да не разчитам на това!

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 19:56 от MollyBy

# 409
  • София
  • Мнения: 389
Има ли сборници или други помагала или сайтове, където има задачи с решенията. Почна се геометрията и тука е пълна мъгла, опитвам се да помагам, но ако имам някъде решени подобни задачи ще ми бъде по лесно да ги разбера.

# 410
  • Мнения: 21 455
Пробвай да пуснеш условието в търсачката. Обикновено излизат решения в разни форуми, включително и този.

# 411
  • София
  • Мнения: 1 888
Има ли сборници или други помагала или сайтове, където има задачи с решенията. Почна се геометрията и тука е пълна мъгла, опитвам се да помагам, но ако имам някъде решени подобни задачи ще ми бъде по лесно да ги разбера.
Има един сайт, не помня точно името му, май беше нещо от сорта domashnobg/не съм сигурна/, там е с абонамент/нещо от сорта на 0.12 лв/ден/. Имам помагала с решените задачи, вие  на кое издателство сте?

# 412
  • София
  • Мнения: 389
Има ли сборници или други помагала или сайтове, където има задачи с решенията. Почна се геометрията и тука е пълна мъгла, опитвам се да помагам, но ако имам някъде решени подобни задачи ще ми бъде по лесно да ги разбера.
Има един сайт, не помня точно името му, май беше нещо от сорта domashnobg/не съм сигурна/, там е с абонамент/нещо от сорта на 0.12 лв/ден/. Имам помагала с решените задачи, вие  на кое издателство сте?
На Просвета плюс е учебника,
Книга за ученика на Архимед,
И един сборник за 7 клас, зелен от Коала прес(него много го харесвам), но на всички тях има отговори, но не и примерни решени задачи, в учебника най много 1 релена,а  аз не търся просто отговори, а как се решават тези задачи. Иначе ви благодаря, ще ровя още.

# 413
  • София
  • Мнения: 1 888
https://matematika4you.com/решения-на-задачите-по-математика/
Mrs. Jones, разгледай тук.

# 414
  • На морето!
  • Мнения: 5 763
Или просто действай както Дидева е посъветвала. Дори да не откриете точно тази задача, то ще намерите сходна, за да видите логиката. Много често съм писала условия в гугъл и са ми излизали различни сайтове с решени задачи.

# 415
  • Мнения: 21 455
Цените в сайта от линка са доста сериозни. Преди време ми подариха тяхно издание с решение на задачи от учебник за 11. клас по старата програма. Намирам го за недостатъчно подходящо за самоподготовка. Ако имаш намерение да поръчваш и имаш възможност, прегледай предварително изданието към което си се насочила.
 В темата за задачи тук също може да намериш помощ.

# 416
  • София
  • Мнения: 1 888
https://domashno.bg/matematika/7/prosveta-plus/uroci
Това са точно на просвета плюс решенията

# 417
  • у дома
  • Мнения: 7 150
Цените в сайта от линка са доста сериозни. Преди време ми подариха тяхно издание с решение на задачи от учебник за 11. клас по старата програма. Намирам го за недостатъчно подходящо за самоподготовка. Ако имаш намерение да поръчваш и имаш възможност, прегледай предварително изданието към което си се насочила.
Подкрепям-аз също имам подарък такъв за 7 кл по старата програма-геометрията изобщо не е описана хубаво,решенията са колкото може по-кратки и ако на едно дете му е трудно абсурд да се ориентира кое от къде следва.Новите цени са безумни и ги оставям без коментар...

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 23:38 от svetlaem

# 418
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Имате ли представа в каква степен се доближават резултатите от пробните изпити с тези от самото НВО от предни години?
Към пишещите от Варна:
Къде възнамерявате да записвате децата си на пробен изпит по мат и БЕЛ?
Чувала съм,че има във Вектор,школа Клас и МГ.Какви други въможности има?
Важно е да не е он-лайн,а присъствено.Видях,че във Вектор ще са дистанционно първите изпити,които ще се проведат следващите почивни дни.
Може би един малко тъп въпрос,но какво става ако детето отиде на НВО по език и изкара ниска оценка?Тя ли се вписва за края на 7 клас?Rolling Eyes Госпожата по английски нещо такова обяснила,но нашият хич не е сигурен.
Благодаря предварително!

# 419
  • Мнения: 354
За доближаване на резултатите от пробните изпити с резултати на НВО е много относителен въпрос. Всичко зависи от сложността на пробния изпит. Много школи дават бая сложни изпити, други не чак толкова. Много фактори има - какво ще е НВО-то. Какви въпроси ще се паднат и най-вече знанията на детето.

Относно оценката от НВО по език. Някои училища я вкарват като част от текущите оценки, но в никакъв случай не се вписва като годишна. Просто седи в свидетелството за 7 клас в графата за НВО, където се изписват точките.

Общи условия

Активация на акаунт