Отговори
# 750
  • Мнения: 1 278
Ние сме на 3-ка вече втори или трети пакет (Памперс и Лидл). Диапазонът е много голям обаче - 4-9 кг на Лидл, но Памперс не мога да проверя в момента. Детето е 5900 грама сега.

# 751
  • София
  • Мнения: 2 093
Малечка, при нас няма такъв проблем. Rolling Eyes
Първо вдигни достатъчно отзад на гърба и после отпред е лесно.

# 752
  • Мнения: 3 039
Двойката е 4-8 кг. на Памперс. Ох, че вчера купих нов пакет. Мислех като направи 6 кг. да сменям, ама май трябва по-рано.

# 753
  • Мнения: 61
Такаааа от толкова информация съвсем се обърках 🤪 Искам да взема ергономична раница, до тук супер! Какъв модел, от каква възраст, от колко килограма всичко в главата ми стана една голяма каша. Тези от вас, които ще вземат/ са взели моля кажете как аджеба избрахте? Килограмите ли гледахте или възрастта.
П.С. Слинг не искам, ставам като Тутанкамон с него 🤦‍♀️

# 754
  • Мнения: X
И ние сме на Памперс премиум 2ката. Преди 2 седмици беше 4.700, сега 5те кила ги има. Чудя се кога се минава на другото ниво, засега доста добре се справят тези.

# 755
  • Мнения: 2 015
Такаааа от толкова информация съвсем се обърках 🤪 Искам да взема ергономична раница, до тук супер! Какъв модел, от каква възраст, от колко килограма всичко в главата ми стана една голяма каша. Тези от вас, които ще вземат/ са взели моля кажете как аджеба избрахте? Килограмите ли гледахте или възрастта.
П.С. Слинг не искам, ставам като Тутанкамон с него 🤦‍♀️
най-добре потърси слинготека/библиотека за носили в твоя град, там най добре ще те консултират и е пробваш кое е най удобно за теб, понеже си е индивидуално. Но е рано още за раница.

# 756
  • Мнения: 328
Пробвах 3ти размер на Пуфис когато беше около 5,500 кг и бяха ок, може би съвсем малко големи, но не са пропускали. След това не купихме повече от 2ри (от 1ви размер имаме 3 пакета неизползвани, т.к. се бяхме презапасили 😒). Сега купихме няколко пакета и от лидълските - също ми допадат. Това с лепенките нещо не ми се получава, имам чувството, че така повече му притискам ставите. Пак ще пробвам де.

Подготвихте ли се за празника на любовта? ❤️ Аз поръчах доста персонализиран албум за снимки и тази нощ ще ги подреждам. Подготвила съм доста "материал" и се надявам изненадата ми да се получи. Simple Smile

# 757
  • Мнения: 85
Ние сме на мамия 2-ка, все още. Харесвам ги. На мен ми се получи с лепенките
Празника, ще го празнуваме виртуално. ММ е на рейс. Ще си бъде у дома за 8 март.
Луда работа, на нас ни се играе посред нощ. Голямо ритане.

# 758
  • Мнения: 203
По принцип от както се прибрахме в къщи , често ям кисело мляко, само го смених с по-ниско маслено. Нямаше проблеми и си хапнах. После стана това с пъпчиците и по една или друга причина не ядох няколко дни. Ти завехнаха, изядох една кофичка и се появиха нови. Сега изчаквам да проверя теорията. Ние взимаме Чудно, двата пъти когато съм яла=> пъпки е било друга марка. Май ще трябва за си правя дневник.

# 759
  • Мнения: 778
Изгубен,  във ФБ да сме си само хората от първата страничка....воаьори не ща.
Габи, бъди сигурна че тези мами,  които пишат как ще си извеждат бебетата на студа остават само с писането. Аз за това по градинките не си говоря с майките. Всичките ги тресе яко буквално да лъжат само и само да изкарат детето си невероятно. На тях им харесва като ги говорят тези глупости, да виждат как на теб ти се смачква настроението.  Една така ми обясняваше как детето й на 1,5 г. казвало думата "кашкавал".....абе айде моля ти се и че махнала памперса на 1,2г. То като кажеш една лъжа 50 пъти и за теб си става истина. Въобще пълна комплексарщина.

# 760
  • Мнения: 427
Ние сме си с 3-ти р-р на Мамиа от 10-тина дни някъде. Ицачето е един от последните родени в групата ни, но като гледам май върви по-голям от половината 😂 той си се роди 4 кг де, сега беше 5,700 преди седмица, точно на 1,5 месеца... а аз разбирам, че са му малки памперсите, когато започне да излиза пишо отвън... така минахме от 1 на 2, и сега от 2 на 3 р-р.
Иначе малчо е голяма скица, почна изведнъж много да се усмихва, особено на мен. Снощи загасям нощната лампа, а той нещо се размрънка, защото му падна бибата, и аз светвам, за да му я дам, и той само като ме видя и личицето му се озари с една широка усмивка ❤ Направо ме разтопи. Или като го накърмя, като се пусне от гърдата и ме поглежда и започва да ми се хили и да гука 😊
Не знам вашите бебчета как са, но Ицачето досега беше доста спокоен, независимо кой го държи, от няколко дни забелязвам, че като го дам на друг (например баба или дядо), и е по-неспокоен, търси ме и като ме види, се успокоява. Преди сякаш не правеше разлика, но сега вече си търси мама Simple Smile няма да лъжа, приятно ми е да съм специална 😅
И последно, че стана дълго, последните дни е започнал да реве, когато му се спи. Преди просто си заспиваше, независимо къде е и кой е около него и дали е шумно, но сега сякаш е по-осъзнат и се разсейва, когато около него има шум и движение, и се изнервя от това и започва да плаче. Успокоява се чак като го сложа в слинга и му покрия личицето, там му е тъмничко и веднага заспива. Абе образче е ☺

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 15:47 от LoriYa

# 761
  • София
  • Мнения: 93
Много благодаря, че споделихте препоръката на ортопеда за слагането на памперса, вече така го слагам.

Откакто Георги направи 2 месеца, стана доста по-спокоен. Друго си е като те вижда. Като му се приспи и става сънлив и мекичко, а преди ставаше просто нервен.

Вчера излязох за малко без него, за да отида на сватбен ритуал на близка приятелка. Бях изцедила кърма да го нахрани баща му като се събуди...е звънна ми, че реве от половин час и бута шишето, не иска да яде от шише. Не мога да сваря да се прибирам - сви ми се сърцето като го чух как плаче по телефона. Тези от вас, които кърмят, така ли е и при вас?

Аз се бях записала на първата страничка с дата от термина, но така и не писах за раждането. Доста се забавих и докато се наканя бяхте на друга вълна вече. Simple Smile

# 762
  • Мнения: 609
Ехаа, пак много сте писали.
Мен студеното време не ме плаши толкова, ама в Пловдив има ужасен вятър от вчера и разходка няма.. а малката не иска да спи особено вкъщи. Вчера правеше дрямки по 15-20 мин и вече към 4 следобяд беше толкова изморена и изнервена, че пуснах всички щори в спалнята да стане тъмно и след 15 мин як рев, пеене на песни и люшкане заспа. Днес, за да не се повтаря същия сценарий я люшкам от час и половина в шезлонга на Baby bjorn, явно й напомня на друсането в количката и спи, ама ще ми се откачи вече рамото Grinning
Хич не й харесва да я нося в ергобейбито, ама мисля да пробвам разходка така, че якето ми за бебеносене е дебело и топло. Ако не иска и е много студено за количката мисля и в колата да я возя, ако хич не иска да спи вкъщи Sweat Smile
За памперсите нис сме с Пуфис 2ка, сутринта като я извадих от спалния чувал цялата беше мокра, май й умаляват вече. Ама снощи отворих нов пакет, като свърши ще вземем 3ка.
Забелязвам от 2-3 дни има крустички по скалпа, педито каза да не ги третирам с нищо, докато не я види и да не мием косата с шампоан, а само с вода.
Бях и на АГ, всичко е наред, каза да тренирам и да се любим с мъжО колкото си щем и че даже сме закъсняли вече хаха. Питах за спирала, каза твърдо не, докато не реша, че не искам повече деца.
Изгубен на мен ми каза АГто, че щом кърмя, цитонамазка ще пуснем след 6м.
Нестинарка, моята Лори е само на кърма, но пие и от шише без проблем, може би защото я кърмя с протектори. Пробвайте с друг вид шише.
ЛориЯ малката ти адашка е един ден по-голяма от твоя Ицко и също ми раздава страхотни усмивки и ми говори на мен лично. И тя вече плаче като й се приспи, вече порасват.
Ох дълго стана, стига толкова, хубав уикенд, момичета Flowers Bouquet

# 763
  • Мнения: 5 234
Djenna, с кой вид раница ергобейби си? Вече сънувам раници от много избиране...

На мен д-р Фурлакис ми каза да слагам памперса по-дълбоко, за да не пречи на крачетата. Специално залепване на лепките или не ми е показал, или не съм разбрала. Simple Smile
И ние сме на Памперс премиум 2-ка. 6.100 кг тежи човечето според домашната теглилка.
Гукането и усмивките все още са рядкост и трябва да си залужиш.
Пъпчето самО се прибра навътре без лепенки, но цветът му е някак по-тъмничък.

# 764
  • Мнения: 46 546
Моля, пуснете нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт