Отговори

Анкета

Следващата тема ще се казва:

Опции:

# 15
  • Мнения: 1 268
Оле малечка90 напълно те разбирам и ти съчувствам и аз имах проблем със стискането.Около седмица след раждането,просто не разбирах кога ми се пикае и се изпусках и изпразвах пикочния мехур напълно,докато мия чинии,докато храня малкия или върша нещо друго.Наорсво си течеше и аз не можех да стискам..Плакала съм два дена,че не мога да се стискам,а при мен беше 2-3 пъти на ден ей така си пишках без да усещам и газ до тоалетната и линглин превръзки всичко беше напоено..Ама мина..
Мери  Благодаря ти 🌹🥰 Няма бебета които да не са сладки,всички са невинни душички..😍👶
За акото ми казаха да спра капките за колики..И да видим какво ще е..Вече ака три пъти,но е чисто няма нищо..

# 16
  • Мнения: 203
Как чистите очичките? Аз използвам физиологичен разтвор и тампончета за двете очи, бърша отвън навътре. Но явно нещо не ми се получава понеже сега и се белят очите,  даже се стреснах да не е конюнктивит,  но не са червени.
За еднократната помощ за дете  се подава само декларацията нали ?

# 17
  • Мнения: 2 476
Ани, аз утре мисля да подавам, та май е само декларация  и акта /актовете  за раждане на децата.

Бяхме на консултация,  пълна пародия. Даже и една слушалка не му сложи на гърдите. Показа ми масаж и го тегли. Върнаха ММ да купува картон. И това е. Мерки и теглилки.

Дано сме здрави. Иначе има някакви зелени коридори само ние в цялото дкц на етажа......толкова пусто и празно не съм виждала детското отделение.

# 18
  • Мнения: 2 161
Как чистите очичките? Аз използвам физиологичен разтвор и тампончета за двете очи, бърша отвън навътре. Но явно нещо не ми се получава понеже сега и се белят очите,  даже се стреснах да не е конюнктивит,  но не са червени.
За еднократната помощ за дете  се подава само декларацията нали ?
Чистя ги по същия начин с отделни памучета за всяко око.
И документ за банковата сметка ми искаха. Носех и акта за раждане за всеки случай. А за детските искаха доходи на родителите и бележка от педиатъра за ваксините.

Мен ме хваща нещо. Онзи ден кихане, вчера хрема, днес температура. Нямам сила и тялото ме боли особено в областта на опашката. От сутринта ставах 2 пъти до тоалетна и това е. Таткото си остана вкъщи да ни гледа. Майка се обадила на личната и тя препоръчала парацетамол и инхалации. Сега ровя в емаг за инхалатор дето да е и за деца и за възрастни, но нямам идея какво да търся щото до сега не съм виждала на живо такава машина и не знам как се използва.
Силве, видеото ми беше много полезно. Обърна ми представите на 360 °

# 19
  • Мнения: 202
Момичета, следя ви от началото на бременността, и се включих само няколко пъти спорадично. Имам чувството, че ви познавам след толкова четене, но не се престраших за активно писане. В новата тема мисля да съм активна, защото я намирам изключително полезна. Нашата принцеса се роди на 19/12, 20 дни преди термин, след прекаран Ковид и антибиотик, буквално на 14тия ден в края на болестта, с естествено раждане се появи тя. Ние също чистим очичките а физиологичен разтвор и с лайка, защото преди 3-4 дни се появиха гурлички и зеленикав секрет, за които ни изписаха капки. Исках първо да пробвам лайката, преди да сложа капки с кортикостероиди и мисля, че има някакво подобрение. Педи предполага, че е запушен слъзен канал. За коликите даваме само Антиколикен, но май ще добавя и нещо за газовете, като че ли от тези капки не виждам особен ефект. За кърменето, забелязвате ли бебче да се повлиява от някаква храна, която консумирате? Да се увеличават коликите, да плаче повече? Аз за момента не съм забелязала подобно нещо, но гледам да ограничавам някои храни - бобови, цитруси, мед, шоколад, прясно мляко. Все още не сме излизали на първа разходка, тези дни ще е и студено, надявам се следващата седмица вече да й покажа света навън. Прекрасен ден Heart

# 20
  • Мнения: 192
Благодаря ви за подкрепата, понякога имам чувството че само вие ме разбирате. Бабите ни явно са забравили какво е да си млада майка, повечето ми приятелки са без деца, а ММ...е той е мъж и колкото и да се опитва няма как да влезе в положение.
Въпреки всичко е страхотен баща, много обича малкото ни момче и страшно много ми помага. Определено нищо няма да е както преди, вярвам че ще е по-хубаво с малкият змей. HeartHug

# 21
  • Мнения: 269
Да се оплача кърмата ми рязко намаля,дано е период,ям пия чай до припадък,но по 50 мл изяжда на 2 часа.Оня ден пратих мъжа ми да купи Лактана био изпи 60мл. И от тогава все гърда предлагам.Надава си,пълни памперсите,но се дразни и следобедните кърмения ми са най-сложни....Иска ми се до захранването да е кърма,ако не стане здраве да е .
А за отношенията децата променят и новата роля променя взаимоотношенията,просто отнема време да се нагодим.С първото дете ми беше по-трудно ,сърдех се,чувствах се неразбрана,моя живот спрял,а той си ходи на работа среща се с хора и т.н. Сега сме по-добър екип и децата заздравиха връзката ни.Може да си живял много време с един партньор,но доката нямате общо дете все едно го преоткриваш,виждаш го в друга светлина.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 18:22 от Tsareva_89

# 22
  • Мнения: 778
Първото дете е голям шок. Докато си бременна си представяш една романтична картина на майчинството и........после те удря бързия влак на реалността.  Много двойки се разделят през първата година. Аз също като Царева ще кажа , че с първото дете си мислех че моя живот е спрял, а ММ си живее живота на работа. В крайна сметка един мъж може да помага,  ама това си е женска работа.....дори при животните е така.  Имаме една година майчинство точно, за да си гледаме детето и ми е малко странно как някои жени карат мъжете си наравно с тях да гледат детето и да ходят на работа.
Хюлия това с гаденето е много неприятно. Препоръчвам ти да отидеш на отоневролог да те прегледа......НЕ УНГ, а отоневролог.
Днес каката ми я върнаха от училище с болки в корема и диария,  дано Яни не прихване нещо.

# 23
  • Мнения: 128
Здравейте и в "Родени" ❤️
Нашата погача мина. Евка се представи отлично, защото проспа всичко. 😊
Майка ми остана на гости и ми е много спокойно. Помага ми за домакинската работа, пазаруването, а и с малката си гукат Тази вечер ги оставихме двете, а ние с татито поизлязохме. Ева я слагам на активната гимнастика и много се радва. Но по се кефи когато ММ ѝ полюшва шарени балони над главата - направо ще ѝ се откачът ръцете и краката. Моето момче много ми помага. Играе с нея, преоблича я, приспивна я. Дори уморен от работа, пак не ни оставя. 😊 Дано все така да е грижовен.

# 24
  • Мнения: 279
Момичета, чистите ли нослетата на бебчетата? Беба е на 1 седмица, досега нищо не съм правила. Но днес едно малко бяло сополче се беше показало от едната ноздричка, почистих го с клечка за уши. Видях, че навътре има още едно в другата ноздричка, сега го дръпнах с помпичката след капане на физ разтвор. Температурата и е 36.9, но имам чувството че нослето е запушено - не тече, а тя суче без проблем. Чистят ли се в този период?
Как да разбера ако е започнал респираторен вирус?

# 25
  • Мнения: 621
Да попитам отностно акта за раждане.
Трябва ли и бащата да присъства при подаването на документите за егн и акта?

# 26
  • Мнения: 1 268
Скруби боже,човек се учи дорде е жив..Какво е това отоневролог..?? За пръв път го чувам 🤔
Сладката2 за еднократната помощ ли става въпрос..? Нещо не можах да разбера,но при нас бащата го искаха в болницата само за припознаване..Всичко друго съм правила без него..Никъде не го искат 😄

# 27
  • Мнения: 621
Скруби боже,човек се учи дорде е жив..Какво е това отоневролог..?? За пръв път го чувам 🤔
Сладката2 за еднократната помощ ли става въпрос..? Нещо не можах да разбера,но при нас бащата го искаха в болницата само за припознаване..Всичко друго съм правила без него..Никъде не го искат 😄
За подаване на документите за издаване на акта за раждане. Нямам спомен как беше с предните деца.

# 28
  • Мнения: 1 380
Момичета, и аз се записвам.
Rave, чудесна тема, направена с много любов. Мерси!
Днес всех Акта за Раждане на Ванко най-накрая. Бяха им изгубили документите между болницата и общината, че чак сега от началото на Декември.
За нослето, аз с клечка за уши ги вадя тези ужасни проклето сополи. С физ разтвор пробвах, с аспиратор - не мръдна дори, след много опити. Та с това се получава...
Ние сега ще се пробваме да махнем едно нощно ядене... Та да видим!

# 29
  • Мнения: 1 268
Сладката2 това се прави в болницата още.Когато викат бащата да разпознае бебето и питат за име на бебето.Ако е за това бащата го искат с лична карта.След това от болницата пускат каквото трябва в общината за издаването на акт за раждането...При нас така беше..Може и да има друг начин..Нека и другите момичета да кажат..

Общи условия

Активация на акаунт