Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12

  • 45 640
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 104
Благодаря, момичета!

Сетих се още един въпрос. С каква мазнина готвите, когато печете на фурна (например моркови, тиквички)? Със зехтин ли?

# 691
  • Мнения: 786
Аз ползвам зехтин, масло/гхи или масло от авокадо.

# 692
  • Мнения: 5 186
Зехтин, масло от гроздови семки и масло. Обмислям да взема и масло от авокадо за разнообразие.

# 693
  • Мнения: 361
Здравейте, имате ли отзиви от системата за хранене Tidy tod? Обмислям покупката ѝ, но не намирам мнения дали наистина върши работа, както и дали може да се ползва на всички столчета за хранене или само на определени. Thinking Какви са вашите наблюдения?

# 694
  • Мнения: 2 003
Не съм ползвала, но от моя опит с храненето, моят син хвърля храна  накъдето му падне и подобна система не би ми свършила кой знае каква работа (заради което и не взехме). Отделно от един момент нататък отказа категорично лигавниците. Чела съм много положителни отзиви, но явно си е до дете и до размах Grinning А имайте предвид и че това ще е още нещо за чистене/пране.

# 695
  • Мнения: 5 186
Голям фен съм ѝ, даже ще си купя още няколко престилки.
Бяха ме наплашили, че веднага трябва да се пуска в пералнята всеки път, но аз я пускам на два-три пъти, през останалото време я пера хубаво с твърд сапун (освен когато е яла риба или паста или друго със сос). До момента нямаме нито една изцапана дрешка. Да, сега като се научи да си обръща купичката е по-трудно, но така или иначе не могат да се очакват чудеса. Чак сега на 9м2с като започна да пуска на земята имаме щети по пода, иначе трудно мяташе в началото чак извън периметъра.
 Единствено минус е, че няма как на подложката да се захване вакуумна купичка Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 8 690
Не съм ползвала. Моите се хранеха обикновено по памперс, по някое време им слаах силиконов лигавник- като им пада храната, да си я вадят от там. Не съм изпитвала нужда от такова нещо, не съм и чела досега споделени впечатления. Но ги търсят, сигурно са удобни.

# 697
  • Мнения: 5 104
Младежът от самото начало на захранването до днес е с няколко манти с джобчета от Али. Постоянно минават през пералня и сушилня. Вече сам си избира коя да слагаме.

# 698
  • Мнения: 2 513
И аз не съм ползвала. В един момент престанах да трупам излишни "специализирани" бебешки продукти. Ползвах лигавник с ръкави от Икеа, около 5 пъти по-евтин тогава от тази "система".

# 699
  • Мнения: 193
Младежът от самото начало на захранването до днес е с няколко манти с джобчета от Али. Постоянно минават през пералня и сушилня. Вече сам си избира коя да слагаме.

И ние сме с престилко-покривки от Алиекспрес и съм много доволна. Така изглеждат:

# 700
  • Мнения: 193
Да ви питам пробвали ли сте детски кухни и доколко са съвместими със ЗВБ? Мисля да пробвам с държавната (на 11++ месеца е моето момиче), но съм чувала, че са доста течни… Иначе приятели са ми давали добро отзиви за Tasty lab, които даже имат и ЗВБ опция за по-малки.

# 701
  • Мнения: 2 513
Преди 3-4 години бях опитала няколко частни. Блудкави, кашести и пасирани неща, хем поръчвах уж за по-големи деца. Погнусих се и повече не съм взимала. Добре би било да има и алтернатива на кашотиите, но за мен лично кухните не са вариант.
От захранването на първото дете до ден днешен, когато е готово яденето, първата ми работа е да сипя в 2 буркана от него и да ги обърна да се вакуумират. Винаги имам в хладилника такива за децата, за когато не съм сготвила или решим да ходим някъде.

# 702
  • Мнения: 786
Аз не съм пробвала кухни, защото имам време да готвя, иначе ако имат ЗВБ меню, е вариант. И аз имам познати, които са доволни от Tasty lab. Моето виждане е, че детето е хубаво да се храни с това, което ядат и възрастните, а не да яде отделни менюта, но наистина зависи от заетостта на майката.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 916
Tasty Lab и Furisto - във Варна например само Фуристо е окей за мен по състав, бих искала да пробвам Tasty Lab, но са само в София

# 704
  • Мнения: 162
Tasty Lab и Furisto - във Варна например само Фуристо е окей за мен по състав, бих искала да пробвам Tasty Lab, но са само в София
На каква възраст записахте детето? Търся в сайта, но няма инфо.

Общи условия

Активация на акаунт