Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 9

  • 70 079
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 34 929
Метър ми се струва ужасно  малко, най малкото като се отвори вратичка или чекмедже трябва да има място и за свободно преминаване.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 250
Метър ми се струва ужасно  малко, най малкото като се отвори вратичка или чекмедже трябва да има място и за свободно преминаване.
Аз намирам за минимум 90см, но и на мен ми се вижда малко. За това питам да кажете вашите с какво разстояние са и как е най-удобно да бъде.

# 227
  • Мнения: 887
Колко са дълбоки чекмеджетата? Ако са стандартни 60см то метър ми се струва ок.
Кухните с острови се правят на толкова, ходовото разстояние между основния ред и остраво е около метър, като и двете са с шкафчета и/или чекмеджета.
Ако дрешника е малък и е само за съхранение не виждам проблем да си издърпаш шкафчето и да си извадиш каквото ти трябва, вече ако е с огледала и т.н. място за преобличане може би трябва да е повече.

# 228
  • Мнения: 4 808
Аз пък съм в дилема къде да си държа точилките. Имам две, едната е от по-късите и дебели, другата е тънка и дълга. Понякога не ги ползвам с месеци, но понякога ми трябват често. Сега са в един от долните шкафове зад чиниите и като ми потрябват, голямо измъкване пада.
Моите кухненски кърпи са на две закачалчици до мивката, от тия, дето се лепят, залепени са на кухненския гръб. Ползвам много кухненски кърпи, затова слагам по две и ги сменям почти всеки ден.

# 229
  • Мнения: 13 171
За точилките - може да се сложат кукички на тавана на шкафа, за да се използва свободното пространство там и на тях да се слагат точилките като корнизи все едно. Нещо подобно - https://www.lauraashley.bg/products-preview.php?id=330
Или на точилките да се завържат въженца и пак на някакви кукички да се закачат.

# 230
  • Мнения: 350
Дългата точилка я замотах в хартия.  Завивах  по отделно от двете страни на точилката, така че да се срещнат в средата. Залепих крайчетата с тиксо. Внимателно измъквам от хартията, когато ми трябва точилката и след ползване я връщам в опаковката. Така не се цапа и праши. Държа я в килера, подпряна в един ъгъл. Може да се прибере изправена и в гардероб. Късите точилки- в чекмедже.

# 231
  • Мнения: 967
Моля, препоръчайте ми висока етажерка за обувки. Извън сезонните ги държим в кутии в метален гардероб. Сезонните ми се иска да са подредени на етажерка, но тези на които попадам са все на 3-4 нива и ми се струват нестабилни. Благодаря предварително!

# 232
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нашите обувки (несезонни) държим във висок Икеа шкаф с рафтове от PAX серията.

# 233
  • София
  • Мнения: 672
Моля, препоръчайте ми висока етажерка за обувки. Извън сезонните ги държим в кутии в метален гардероб. Сезонните ми се иска да са подредени на етажерка, но тези на които попадам са все на 3-4 нива и ми се струват нестабилни. Благодаря предварително!

Шкаф не мога да препоръчам, защото нашия го правихме по поръчка. Но искам да споделя нещо, което бих искала някой да ми беше казал, когато правих шкафа.  Satisfied Решете как искате да си съхранявате обувките (в кутии или по друг начин и ако е по друг - то точно какъв - една зад друга, на органайзери, една до друга и т.н.) и съобразете с това дълбочината на шкафа. В къщи живеят стоножки и съхранението на обувки в кутии е немислимо. Аз имам органайзери от ИКЕА, на които не им трябват дълбоки рафтове, но моите съм ги пуснала дълбоки като за съхранение в кутии.

Направих преосмисляне на пространството и реших въпроса, но това е нещо, което щях да се радвам да го бях помислила по-рано. Tired FaceTired FaceTired Face

# 234
  • Мнения: 755
maruma може ли линк към органайзерите от Икеа?

# 235
  • Мнения: 4 144
А тези, в които се слагат една върху друга дали са удобни? Нещо подобно имам предвид

# 236
# 237
# 238
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Аз пък съм в дилема къде да си държа точилките.
Моите са в една голяма "ваза" заедно с останалите готварски пособия като дървени лъжици, шпатули и т.н. Нещо такова:

# 239
  • Мнения: 4 144
А къде другаде освен в ИКЕА мога да намеря такива на нормални цени. Не в ИКЕА, защото не съм от София, а бих искала да ги видя на живо първо.
Хоуммакс? Джъмбо? Някъде?

Общи условия

Активация на акаунт