Избор на име за второто ми момче

  • 6 184
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10
Понеже още сме в размисли и страсти....Май най-накрая се спряхме на Боян и Максим/не ни е чак толкова на сърце/. Смятате ли, че наистина е глупаво за двама братя да се казват Йоан и Боян? Като имена и значение нямат нищо общо, но да ,римуват се....Толкова ли ще е смешно? Двамата ще са с голяма разлика 10г..

# 61
  • Мнения: 3 025
Аз не виждам кое му е смешното, ако се казват Йоан и Боян? Много са хубави и двете имена и си подхождат.

# 62
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Не, разбира се. Нищо смешно няма. Децата са просто братя, не скомплектовани като близнаци (често)..

# 63
  • Мнения: 5 546
Понеже още сме в размисли и страсти....Май най-накрая се спряхме на Боян и Максим/не ни е чак толкова на сърце/. Смятате ли, че наистина е глупаво за двама братя да се казват Йоан и Боян? Като имена и значение нямат нищо общо, но да ,римуват се....Толкова ли ще е смешно? Двамата ще са с голяма разлика 10г..
Изобщо няма да е смешно. Боян е моят фаворит от самото начало и много си подхожда на Йоан, което за мен е плюс. И ще имат имени дни в два поредни дни. За мен е просто идеално. Simple Smile А явно и вас ви тегли натам, така че не се съобразявайте с такива коментари. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 410
Аз си не мисля,че е смешно. Хубави имена са,не се чудете🙂

# 65
  • Мнения: 1 459
Бран не е старо българско име, а просто на стар български означава война. Явно влиянието на Игра на тронове е силно.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 977
Супер са си Боян и Йоан, изобщо не виждам проблем и аз. Хубавониме сте избрали. Леко раждане!

# 67
  • Мнения: 1 371
Името Боян е много хубаво. Означава "боен, боец" или "воин". Ето информация за св. Боян: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0.

# 68
  • Мнения: 10
Благодаря Ви на всички за подкрепата и съветите....Няма спор ,че името е много хубаво, и е кратко, аз такива харесвам, само ще видим как ще им викаме с баткото Йоан, да не стават обърквания, т.к. не искаме да казваме на Боян - Боби или Бобо Simple Smile някакви идея? Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 607
Защо не Бобо, поне докато е малък? : ) Няма много варианти:  Боянчо, Яни (не ми харесва Яни), Бойко (обезсмисля се, защото променяте името). Аз бих му викала Боян. Като цяло предпочитам при повечето имена да няма съкратено. Но си е вашето бебче. : )

п.с. може да му измислите някой семеен никнейм един вид. Аз лично си имам такъв, свързан със съкратеното на името ми и част от характера ми, някак си така се е получило, само родителите, баба и дядо и брат ми така ме наричат. :Д Мъжът ми пък също има име, с което го нарича семейството му само (а сме отраснали в различни държави дори...) и то е изникнало като голямата му сестра е почнала да го нарича така, а останалите са го намерили за сладко. Аз го наричам по мой си начин.

Последна редакция: ср, 17 фев 2021, 20:58 от snowwhite12

# 70
  • Мнения: 6 566
Синът ми е Боян. Ние се обръщаме с Боян и Бочко за галено.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 884
Големият ми син е Боян, а малкият - Марио. Викаме им Бобо и Момо Heart

# 72
  • Мнения: 10
Идеята ми е да не е на галено Боянчо, защото на баткото казваме Йоанчо Simple Smile)) Предполагам, че живот и здраве като се роди ще си дойде от само себе си галеното име.... Искаше ми се да избягаме от Боби, именно заради това  не исках името Борис,но може и да не се получи....Идва ми на ум Бочи, докато е мъничък поне:)

# 73
  • Мнения: 270
Умалително на Боян предлагам Бонко, Боне/и.
А като спомена за Борис, не е задължително да е Боби, може да е Боре/и, Борко

# 74
  • Мнения: 5 546
На един Боян, когото познавах, от малък му казваха Бочко/Боцко. Сладурско е за бебе, но Боби ми се вижда най-универсално. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт