Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 69

  • 39 888
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Рано е още да ви се пускат изследвания. Може би към 11 седмица от бремеННостта.

# 691
  • Мнения: 30
Мами, здравейте!
Бременна съм в 29г.с. и днес забелязах 2 кървано червени/черни пъпчици на вътрешната страна на големите устни(гениталите) Някоя да се е вблъсквала с подобно нещо и да има представа на какво се дължи?

# 692
  • Мнения: 3
Рано е още да ви се пускат изследвания. Може би към 11 седмица от бремеННостта.
Благодаря, ще се радвам ако някой може да ме посъветва и какво друго мога да попитам гИнеколожката утре. Нямам представа какво е нужно да знам и от къде да започна... Изключително ми е притеснено тъй като нямам и близки които да питам...

# 693
  • Мнения: 751
Deedy, питай дали трябва да пиеш някакви витамини примерно. Аз питах, тъй като не ядях много месо, но не се наложи да пия допълнително. Фолиева киселина пиеш ли? Ако не - попитай. Ако имаш котка - сподели с нея. Това от моя опит. Друго - не се притеснявай много, тя лекарката ще ти обясни какво трябва и какво евентуално не трябва. Ако не си сигурна в тази лекарка, просто отиди другаде, ако не ти е направен вече картон за бременност (не знам как се процедира в този случай). Лека бременност! 🤍 /И като съвет: чети по-малко за проблеми в Интернет/

# 694
  • Мнения: 3
Deedy, питай дали трябва да пиеш някакви витамини примерно. Аз питах, тъй като не ядях много месо, но не се наложи да пия допълнително. Фолиева киселина пиеш ли? Ако не - попитай. Ако имаш котка - сподели с нея. Това от моя опит. Друго - не се притеснявай много, тя лекарката ще ти обясни какво трябва и какво евентуално не трябва. Ако не си сигурна в тази лекарка, просто отиди другаде, ако не ти е направен вече картон за бременност (не знам как се процедира в този случай). Лека бременност! 🤍 /И като съвет: чети по-малко за проблеми в Интернет/

Благодаря ти много! ☺ Да, наясно съм за тези неща, притесняват ме неща които са за по-нататък като в какви рамки трябва да са ми хормоните и тн. Ще почета за тях за да ми е по спокойно. Благодаря отново!

# 695
  • Мнения: 4 857
Deedy, питай дали трябва да пиеш някакви витамини примерно. Аз питах, тъй като не ядях много месо, но не се наложи да пия допълнително. Фолиева киселина пиеш ли? Ако не - попитай. Ако имаш котка - сподели с нея. Това от моя опит. Друго - не се притеснявай много, тя лекарката ще ти обясни какво трябва и какво евентуално не трябва. Ако не си сигурна в тази лекарка, просто отиди другаде, ако не ти е направен вече картон за бременност (не знам как се процедира в този случай). Лека бременност! 🤍 /И като съвет: чети по-малко за проблеми в Интернет/

Благодаря ти много! ☺ Да, наясно съм за тези неща, притесняват ме неща които са за по-нататък като в какви рамки трябва да са ми хормоните и тн. Ще почета за тях за да ми е по спокойно. Благодаря отново!

Попринцип хормони не изследват, само ако имат съмнения някакви. Ако имаш някакво заболяване, сподели с лекаря, за да се обсъди евентуално план за действие. Щитовидна жлеза някога изследвала ли си?
Ще ти пуснат ПКК, урина и микробиология, кръвна група, СПИН, Сифилис . Това май бяха изследванията, правят се 2-3 пъти през бременността.

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 21:37 от Pistachio

# 696
  • София
  • Мнения: 23 173
И хепатит също, поне на мен ми пускаха на 2 пъти. Simple Smile

# 697
  • Мнения: X
Моето лично мнение е да постъпиш така както си намислила.В София смятам,че има доста добри АГ.
Здравейте, в 9 седмица съм и ми е първа бремменост. Тъй като в района ми няма много възможности за генеколог отидох на частно (в Благоевград на 40 мин с кола от тук) за първи път на 6тата седмица. Записана съм за 2ри преглед утре, но до сега не са ми правили никакви изследвания на кръв и урина откакто съм бреммена. Нормално ли е това? Чудя се дали да се запиша при някой в София имам роднини там и е на 1,30 мин от тук. Иначе ми намериха 2см миома, дано не е пораснала много от тогава. С нищо не съм запозната има ли нещо друго което трябва да питам? Благодаря 😊

# 698
  • Г. О.
  • Мнения: 1 745
Здравейте. Бременна съм в седми месец. Забелязах, че са ми се появили спукани капиляри на крака над коляното. Качила съм 7-8кг до момента. Повече съм седнала или права. Притеснявам се да не се увеличат. Никога не съм имала проблеми с вените, но винаги съм се движила много и съм спортувала. Някоя от вас имала ли е такъв проблем? Какво са я посъветвали?

# 699
  • Мнения: 1 608
Здрасти, Simple Smile

Ще се опитам да съм кратка.
В 17 седмица съм, изписаха ми утрогестан 2 таблетки вагинално , НО ... Усещам доста дразнещо парене по време на и след уриниране и ..абе навсякъде ми пари. Не е зверска болка, но днес няма да успея да се свържа с лекарката си, а до утре може и да се филмирам предостатъчно - та за това ми се иска да знам, дали ви се е случвало и на вас..

П.С - За втори път го приемам но първият нямах никакви проблеми.

# 700
  • Мнения: 152
Здрасти, Simple Smile

Ще се опитам да съм кратка.
В 17 седмица съм, изписаха ми утрогестан 2 таблетки вагинално , НО ... Усещам доста дразнещо парене по време на и след уриниране и ..абе навсякъде ми пари. Не е зверска болка, но днес няма да успея да се свържа с лекарката си, а до утре може и да се филмирам предостатъчно - та за това ми се иска да знам, дали ви се е случвало и на вас..

П.С - За втори път го приемам но първият нямах никакви проблеми.
Аз бях така и не издържах, почнах да си го пия орално.

# 701
  • Мнения: 48
Здравейте в 28 г.с , от около часа започах да получавам контракции (безболезнени). Звъннах на гинеколожката и ми каза да пия два магнения и но-спа и да лежа.
Много се притесних, това нормално ли е и случвало ли ви се е на вас?

# 702
  • Мнения: 1 384
Здравейте в 28 г.с , от около часа започах да получавам контракции (безболезнени). Звъннах на гинеколожката и ми каза да пия два магнения и но-спа и да лежа.
Много се притесних, това нормално ли е и случвало ли ви се е на вас?
Аз съм края на 27 седмица и също получавам като се пренатоваря. От доста време пия диаспорал 2х300 мг, когато усетя неразположение, ако имам възможност гледам на обед да си полежавам поне час. 🙂

# 703
  • Мнения: 48
Благодаря Ви много. Аз от 18 г.с пия всяка вечер Биолектра 365мг. всяка вечер. Но до сега не ми се беше случвало да имам толкова чести контракции. Успокоихте ме.

# 704
  • Мнения: 4 857
Колко често са контракциите?

Общи условия

Активация на акаунт