Притиска ме.

  • 13 473
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Човекът е на 30 ,явно му е време за семейство.Най-вероятно е семеен тип мъж.
А теб още "те вее вятъра" .....Simple Smile в което няма нищо лошо.
Просто сте на различни етапи в живота си.
Година и половина гаджелък е ПРЕдостатъчно "условие" за развитие на връзката.
Ако искаш Само гадже в следващите 4-5-10 години, си хвани някой на твоята възраст.
Аз съм си поставила моите условия още в началото на връзката,че няма да се омъжа докато не завърша.

# 16
  • Мнения: 25 695
Не ми звучи съвсем като да го слуша главата.
Едно е да е патриархално настроен, да уважава семейството и семейните ценности, но малко нездравословно е при него.

А може просто да е стиснат. Нарочно да напира да висят при неговите или нейните родители, за да не му се налага да излиза по срещи и да се охарчва.
Ето още една причина.
Абе, така описан, изобщо не ми харесва и на мен. 30-годишен сръдльо и манипулатор, който се е вкопчил за полата на майка си. Не разбирам какво може да му се обича на такъв...

# 17
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
След изречението, че е на 30 и живее с техните просто спирам да чета. "Семеен тип" друг път, поредното мамино детенце. Цупенето като не е на неговото му кажи, че минава само пред мама.

# 18
  • Мнения: 1 327
А може и да не е нейният човек, независимо, че си го вярва.
Не ми звучи много влюбена. 😀

# 19
  • Мнения: 8 289
С кое точно те притиска?
Различни хора с различни желания сте. Всичко е въпрос на компромис.
Това дето си казала ,че си поставила условие в началото на връзката - кога ще се омъжиш ми се видя супер смешно. Това не е игра на кукли...в която ти диктуваш правилата.
Ако не ти харесва да си с него , багажа и хайде....не му губи времето.
Ако пък ти харесва да си с него се постави на неговото място. Ти на 30 , гаджето ти на 35. Запознава те с родителите си но всяка събота и неделя той е с тях и всеки празник. А ти си седиш у дома. В същото време понеже живееш с вашите , при всяко негово идване той прекарва с тях. Как би се чувствала ти?

Връзка има когато ти разбираш него а той теб. При вас явно няма такава. Така ,че май по-добре парцалките....и кой от къде е.

# 20
  • Мнения: 2 002
Втълпи ми се едва ли не,че аз нещо не съм наред
Благодаря за бързите отговори.
Казвала съм,че в нашето семейство е малко по-различно и всеки човек си има различен мироглед.Когато му споделих,че всъщност не го приемам като част от семейството се нацупи.
На практика защо трябва да го приемам? Аз съм още на 22г.,а ме обсебва с тези фасони и манипулации. Понякога след дълги разговори се сдобряваме и нещата утихват,но като мине известен период от време отново се започва. Втълпи ми се едва ли не,че аз нещо не съм наред. Сравнява нас с други двойки..че при тях било различно,но мен тях не ме интересуват.
Иначе е добър,,сериозен е,не е кръшкач,но ме притиска с тези неща.

Мигащ червен фенер( имаше такава тема тук - за фенерите, предупреждаващи за лоши черти на партньора)!
 Ако успяваш да не се поддаваш на подобни провокации - добре. Ако започва да те гризе съмнение за вина - бягай надалеч от него.

# 21
  • Мнения: 46 553
Просто сте на различни вълни. Друга жена би се чувствала прекрасно с него, както и ти с друг мъж с твоите разбирания.
Ако смяташ, че си заслужава, седнете, говорете, уточнете ясни граници и правила. Но за мен това е изнасилване на нещата. Всичко може да бъде лесно и приятно. Когато се налага да се правят компромиси по основни въпроси, връзката е мъчение и след време избиват и други проблеми на повръхността.

# 22
  • Мнения: 3 415
Не ми звучи съвсем като да го слуша главата.
Едно е да е патриархално настроен, да уважава семейството и семейните ценности, но малко нездравословно е при него.

А може просто да е стиснат. Нарочно да напира да висят при неговите или нейните родители, за да не му се налага да излиза по срещи и да се охарчва.
Ето още една причина.
Абе, така описан, изобщо не ми харесва и на мен. 30-годишен сръдльо и манипулатор, който се е вкопчил за полата на майка си. Не разбирам какво може да му се обича на такъв...

Подкрепям с две ръце - манипулатор, мамино синче, нарцис - шута и бягай. На 30 и живее с маминка. Само това стига да си обереш крушите.

# 23
  • Мнения: 2 081
Остави го да си намери подходящата за него жена , ясно е , че не си ти .

# 24
  • Мнения: 41 261
Покефи му се, щом си увлечена, но не залагай на тази връзка. Изживей я, но после си търси друг.

# 25
  • Мнения: 469
Човекът е на 30 ,явно му е време за семейство.Най-вероятно е семеен тип мъж.
А теб още "те вее вятъра" .....Simple Smile в което няма нищо лошо.
Просто сте на различни етапи в живота си.
Година и половина гаджелък е ПРЕдостатъчно "условие" за развитие на връзката.
Ако искаш Само гадже в следващите 4-5-10 години, си хвани някой на твоята възраст.
Аз съм си поставила моите условия още в началото на връзката,че няма да се омъжа докато не завърша.
Че той не те натиска за брак....или?
От това, което си написала, очакванията му са да "споделяте" семействата си по-често.
Моят син е на 30, живее с приятелката си, не са се забързали да се женят, но идват на гости, на семейни празници, както наши, така и на нейните родители.
Не знам какви са традициите в твоето семейство, но явно фактът, че го държиш "настрани" като някакъв случаен познат, а не като човек, с когото си във връзка от година и половина, го обижда.И това го кара да търси начини да се почувства значим.

# 26
  • Мнения: 41 261
Ма тя е прекалено млада за да мъкне вече годеник със себе си. Моят опит сочи, че докато нещата не станат съвсем сериозни няма нужда гаджетата да бъдат вкарвани в семейството. Не казвам, да не ги запознават, но не и да са двойка на всякакви семейни сбирки.Ние сме били так чак докато се оженихме и тогава станахме двойка и част от семействата си.

# 27
  • Мнения: 25 695
На 30 и живее с маминка. Само това стига да си обереш крушите.

Това, че живее още с родителите си, не е чак такъв проблем. Проблем е, ако мисли някой ден да заведе и жена си там.

# 28
  • Мнения: 469
Ма тя е прекалено млада за да мъкне вече годеник със себе си. Моят опит сочи, че докато нещата не станат съвсем сериозни няма нужда гаджетата да бъдат вкарвани в семейството. Не казвам, да не ги запознават, но не и да са двойка на всякакви семейни сбирки.Ние сме били так чак докато се оженихме и тогава станахме двойка и част от семействата си.
Да, така е.Затова и първият ми отговор беше , че просто са на различни етапи в живота си...тя иска само гадже, купони и лийф, пък той явно вече мисли за семейство.
Затова, ако се чувства зле, да си хваща някой 22 годишен като нея и да си купонясват.Изобщо и няма да се натиска той да се запознава с "тъстовете"....   Smiley

# 29
  • Мнения: 588
Човекът е на 30 ,явно му е време за семейство.Най-вероятно е семеен тип мъж.
А теб още "те вее вятъра" .....Simple Smile в което няма нищо лошо.
Просто сте на различни етапи в живота си.
Година и половина гаджелък е ПРЕдостатъчно "условие" за развитие на връзката.
Ако искаш Само гадже в следващите 4-5-10 години, си хвани някой на твоята възраст.
Аз съм си поставила моите условия още в началото на връзката,че няма да се омъжа докато не завърша.
Че той не те натиска за брак....или?
От това, което си написала, очакванията му са да "споделяте" семействата си по-често.
Моят син е на 30, живее с приятелката си, не са се забързали да се женят, но идват на гости, на семейни празници, както наши, така и на нейните родители.
Не знам какви са традициите в твоето семейство, но явно фактът, че го държиш "настрани" като някакъв случаен познат, а не като човек, с когото си във връзка от година и половина, го обижда.И това го кара да търси начини да се почувства значим.
Много съм съгласна с тези две мнения. Защо да не е читав? Просто има друга гледна точка. Според мен също сте на различни етапи от живота си. Ти искаш гадже, с което да се виждате от време на време, а не сериозно обвързване. Той си е на години за създаване на семейство и така го усеща. Мои познати също се виждат често със семействата на приятелите си и дори са близки. Година и нещо никак не е малко. Според мен ако гледате в различни посоки, едва ли би се получило нещо. А и ако беше толкова влюбена, просто щеше да го искаш около себе си и семейството си. Абе възрастовата разлика понякога си казва думата.

[/quote]
Покефи му се, щом си увлечена, но не залагай на тази връзка. Изживей я, но после си търси друг.
[/quote]
Що за егоистично изказване! Да остане с него и да го 'използва' временно, знаейки че няма да продължи с него?! Вие откачихте, честно! Как ще се почувства този мъж? Защо да не го остави да си търси истинска жена за семейство и бъдеще??

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 14:58 от Marilynn08

Общи условия

Активация на акаунт