Притиска ме.

  • 13 448
  • 277
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 129
След голяма част от мненията на потребителките в темата се чудите после защо мъжете имат такова отношение към жените, поне една доста голяма част.
Първо успяхте да го определите само от фактът, че живее с техните. Не мисля, че е чак такъв проблем, има достатъчно мамини синчета/дъщери, които мама/тате им дирижират всичко дори и да са на различни континенти.
Второ, човека явно иска по-сериозни отношения, което е разбираемо предвид възрастта му. Авторката е на 22, на съвсем друга вълна е. Най-правилно би било да прецени за себе си какво иска за в бъдеще и дали ще продължи с него. Ако не, няма лошо, но нека не му губи времето, защото всички знаем, че за мъж в средата на 30-те не е особено лесно да си намери жена за сериозни отношения.
Колкото до съветите за номерцата, не забравяйте, че и той може. Да не стане както много често се случва, след като му врътне някой номер, той пък вземе да я зареже или охладнее, тогава пък тя да се сети колко го обича и нова драма...

# 46
  • София
  • Мнения: 35 098
rf22, другите намерения се изговарят гласово, не в опити да се верифицираш пред родители.

Момичето не каза да е предлагал нещо, а че висенето до нечии поли не й е окей.

# 47
  • Мнения: 6 129
rf22, другите намерения се изговарят гласово, не в опити да се верифицираш пред родители.

Момичето не каза да е предлагал нещо, а че висенето до нечии поли не й е окей.

За тва се говори за тези неща. Не е толкова трудно, вместо да пише из форуми първо трябва да седнат и да ги изговорят тези неща- кое е ок, кое не е, как виждат бъдещето си и така нататък. Като нещо не е ок и не може да се промени, всеки по пътя си.

# 48
  • София
  • Мнения: 28 563
Скрит текст:
Авторке, мека Мара си ти. Simple Smile Ако бях в твоето положение, щях да бъда много гадна.
Като следващия път "младежът" предложи да се забиеш у техните, 'що не пробваш да му кажеш с леден, но и леко закачлив тон: "Уффф, егати скуката! Толкова ли, като мъж, не можеш да ми предложиш някакво по-вълнуващо преживяване, а ме караш да ходя да плета на една кука с майка ти, докато дружно гледаме "Семейни войни"?".
Вие сте много млади хора, срамота е да киснете с дъртите, като пенсионери. Сега ви е времето за кръчми, купони, пътувания, образование, завързване на контакти, правене на пари, развиване на хобита и куп други неща.
Скрит текст:
Приятелят ти, вместо да бачка яко, че да ви подсигури добър стандарт, и да те скъсва от чу*ане, се тръшка за мазните гозби на мама си. Трагедия...
Абсолютно! Този е като в ДГ – "Хайде, моля ти се да си станем близки и да ходим при мама".

# 49
  • Мнения: 2 887
rf22, другите намерения се изговарят гласово, не в опити да се верифицираш пред родители.

Момичето не каза да е предлагал нещо, а че висенето до нечии поли не й е окей.

За тва се говори за тези неща. Не е толкова трудно, вместо да пише из форуми първо трябва да седнат и да ги изговорят тези неща- кое е ок, кое не е, как виждат бъдещето си и така нататък. Като нещо не е ок и не може да се промени, всеки по пътя си.

Тя още в началото на връзката е казала, че първо държи да завърши образованието си. Предполагам, на бълг. език го е казала. Сърдене и мусене са леко инфантилни за 30 годишен мъж. На момичето й е светнала червената лампа, и с право.
Сега, ти наистина ли мислиш, че е най-нормалното нещо на света през вечер да виси при майка му, след това - той да ходи у нейните родители, след като за тях явно не е приемливо, че и за член на семейството що не го считали... Нормално е да кажат тези хора - първо завърши, после мисли за семейство.

# 50
  • Мнения: 9 699
Сега е моментът да говорят и да се разберат. С времето нещата няма да стават по-лесни и ясни. Ще разчитат прекараните години грешно. Тя - като бреме, вероятно, той - като знак, че нещата са по план и е време да преминат на следващия етап.

# 51
  • Мнения: 6 129
На 22 образованието и е пред завършване. И така казано е много двузначно, може да се разбира и че след като завърши ще се оженят. В същото време вижда как му бяга по тъча, и почва да натиска. Е да това си е грешка, друг подход трябва тук, но толкова може.

# 52
  • Мнения: X
Юристите следват 5 години, след това ги чакат 4 държавни изпита и задължителен стаж, поне така беше преди десетина години. После и други неща ги чакат в зависимост от насоката, която изберат. Тъй че да не я водим почти завършила на 22, тепърва гърчът и Живко Сталев се задават.Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 35 098
Сега до 19- 20 учат средно.
Как пред завършване?

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Може просто да не иска да живее сам. Може да иска, да се изнесе от дом на майка си и баща си, когато ще заживява с годеницата/съпругата си. В това няма нищо лошо.

Има лошо, при това – много. Човешкото развитие е дълъг и многокомпонентен процес. Не еднократно действия, а поредица от ежедневни стъпки и събития, които ни тласкат напред. Не можеш да пропуснеш един цял времеви отрязък, да скокнеш на определен момент и уверено да заявиш: "До днес беше едно; от утре – друго.". Или по-точно казано, може и да го направиш, разбира се, но това неминуемо влачи със себе си своите последствия.
Ако не си развивал кариерата си целенасочено или просто си работил спорадично до 38-мата си годишнина, дори и да стартираш целодневна работа, може би никога няма да успееш да постигнеш успехите на връстниците си, които са полагали системни усилия през годините в професионалното поприще.
Ако не си помирисвал фитнес уред в живота си, а същевременно си любител на бабините бухтички, дали ако на 42 г. се "светнеш", че е здравословно да живееш по малко по-различен начин, и се хвърлиш да спортуваш, ще можеш да изградиш същата физика, като някой, който непрекъснато е полагал усилия да изглежда добре, още от най-млада възраст?
Та, и тук случаят е същият – въпросният мъж не се е еманципирал от родителите си нито на битово, нито на ментално ниво. Той вероятно си няма ни най-бегла представа какво е да живееш сам, с всички произтичащи от това отговорности и неудачия. Има немалък шанс все още майка му да е отговорникът по чистотата на бельото му и дори нашият герой да няма идея как се плаща сметката за ток.
Като към това добавим и "прекрасния" характер на въпросния приятел, картинката се доизяснява. Simple Smile
Ако авторката направи грешката да заживее с него, дори да е в самостоятелно жилище, ще се види в чудо с този "самороден диамант".

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 16:19 от Blаck Cat

# 55
  • Мнения: 6 129
Сега до 19- 20 учат средно.
Как пред завършване?

Момичето е на 98-и набор, което означава, че тази година ще навърши 23. Учила е средно до 19 (все пак приемаме, че не е повтаряла), означава сега да е 4-ти курс. За правистите на знам колко учат след 4-ти курс, повечето магистратури са задочни или във форма позволяваща работа. Сега вече кой как си тълкува завършване на образованието е отделен въпрос, за някои може и докторантура да искат, та може и до 35-40 да не са го завършили, но едва ли точно за това става въпрос тук.

# 56
  • Мнения: 3 640
Ако бях на мястото на приятеля ти и прочета тази тема, щях да се разделя с теб. Знаеш ли какво искаш?
Хванала си мъж на 30г и очакваш да се натискате по градинките ли? Естесвено, че ще има сериозни намерения към теб. Хвани си някой на 22,23г и няма да иска да ходите на семейни събирания, а ще киснете в кафетата.
Ти не си влюбена и изобщо нямаш намерения да се омъжиш за него. Това, че искаш да се омъжиш след като завършиш за врели-некипели извинения, че просто не си готова за брак с него.

P.s На твоята възраст съм почти и съм сгодена, живея с мъжа си от 3 години и си ходим на гости всеки месец по един път при моите родители и един път при майка му /баща му е починал/. Ако той беше като теб нямаше да му кажа "Да", защото имаме различни възгледи по най-важната темата: тази, която ще градим самите ние - семейство и семейни отношения.

Нагоре прочетох мнение, че ти си "аз", а той - "ние". Съгласна съм. Помисли какво искаш и не разигравай човека.

А на 30г, че живее при родителите си - против съм, защото свикват, че при жива жена не се работи /както беше лафа../ и след време са в поза Ал Бънди на дивана, а ти - шеташ. Но какви са обстоятелства? Работи ли? Временно ли е при тях? Иска ли да се изнесете двамата? Има ли пари за апартамент?

Ако трябва да синтезирам всичко в едно изречение - помисли какво искаш!!! Защото след още някоя година ще се разделиш с него и той ще те пита - защо ме разиграваше толкова време?

# 57
  • Мнения: X
Rf22, извинявай, но пишеш за неща, от които си нямаш представа. Юристите са само магистри с 5 годишен срок на обучение. Сега е критичният ѝ период - от трети курс нататък.

Както и да е, полузавършила или не, като не иска да го играе малката булка - да не играе.

# 58
  • Мнения: 2 887
Ако бях на мястото на приятеля ти и прочета тази тема, щях да се разделя с теб. Знаеш ли какво искаш?
Хванала си мъж на 30г и очакваш да се натискате по градинките ли? Естесвено, че ще има сериозни намерения към теб. Хвани си някой на 22,23г и няма да иска да ходите на семейни събирания, а ще киснете в кафетата.
Ти не си влюбена и изобщо нямаш намерения да се омъжиш за него. Това, че искаш да се омъжиш след като завършиш за врели-некипели извинения, че просто не си готова за брак с него.

P.s На твоята възраст съм почти и съм сгодена, живея с мъжа си от 3 години и си ходим на гости всеки месец по един път при моите родители и един път при майка му /баща му е починал/. Ако той беше като теб нямаше да му кажа "Да", защото имаме различни възгледи по най-важната темата: тази, която ще градим самите ние - семейство и семейни отношения.

Нагоре прочетох мнение, че ти си "аз", а той - "ние". Съгласна съм. Помисли какво искаш и не разигравай човека.

А на 30г, че живее при родителите си - против съм, защото свикват, че при жива жена не се работи /както беше лафа../ и след време са в поза Ал Бънди на дивана, а ти - шеташ. Но какви са обстоятелства? Работи ли? Временно ли е при тях? Иска ли да се изнесете двамата? Има ли пари за апартамент?

Ако трябва да синтезирам всичко в едно изречение - помисли какво искаш!!! Защото след още някоя година ще се разделиш с него и той ще те пита - защо ме разиграваше толкова време?

Аз пък останах с впечатление, че не е готова за брак сега. Няма лошо ти да си сгодена, но за авторката да не е в приоритетите й точно сега. Пък и не прочетох мъжът да е предлагал брак или годеж поне.

# 59
  • Мнения: 6 129
Rf22, извинявай, но пишеш за неща, от които си нямаш представа. Юристите са само магистри с 5 годишен срок на обучение. Сега е критичният ѝ период - от трети курс нататък.

Както и да е, полузавършила или не, като не иска да го играе малката булка - да не играе.

Ами ок, значи завършва не тази година, следващата през май/юни. Т.е. има малко повече от година, не променя картинката съществено.

Общи условия

Активация на акаунт