9 ФЕГ - 5

  • 67 841
  • 773
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 1 109
Абсолютно съм съгласна. Дори и да ги пуснат да слушат, не се чува ясно, защото госпожата не е с микрофон. Не са виновни учителите. Правят каквото могат, но трябва да се намери решение. Ако ДО-то беше недолюбвано, то ученето на карантинирате е под всякаква критика. Като гледам каква е ситуацията, тази работа ще продължи поне до края на февруари.

# 526
  • Мнения: 35 961
имаме съобщение, че класът е карантиниран с вчерашна дата

# 527
  • София
  • Мнения: 660
Все пак не ми се иска да са дистанционно! Пак първо да затворят децата! Поне намаляването на дните за карантина на контактни е  добра новина.

# 528
  • София
  • Мнения: 1 109
Все пак не ми се иска да са дистанционно! Пак първо да затворят децата! Поне намаляването на дните за карантина на контактни е  добра новина.
Вие в карантина ли сте?

# 529
  • София
  • Мнения: 660
Не. В нашия клас нямало болни (според юнака Wink

# 530
  • София
  • Мнения: 2 437
За съжаление има много болни учители. Моят деветокласник вчера от четири блока има само два. Днес пък ходи само за ФВС. Противник съм на ДО, но и това не е работа да се ходи само за един_два блока.

# 531
  • Мнения: 353
Можете ли да препоръчате native учител по френски? Може и на лични! Благодаря!

# 532
  • София
  • Мнения: 2 855
Попаднах на ето този пост в една от фейсбук групите, ако някой има желание, може да се свърже с организацията:

# 533
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте, гледам никой не е писал от почти два месеца и реших да задам един въпрос, който ме човърка от известно време. Коя учителка е преподавала по физика на децата ви в 9ти клас? На сегашния випуск (не знам дали на целия, но определено на повечето класове) преподава Велева и нещата са трагични. Към момента малко преди пролетната ваканция децата са стигнали до 50та страница на 8-ния учебник, т.е. те тази година няма да вземат категорично осмокласния материал, а учебникът за 9ти клас ще им остане чисто нов. Моето дете никак не е добре по този предмет и няма никакви амбиции за нещо повече да надгражда, но се чудя деца, които искат да запишат например профил физика от 11 клас как ще го направят. Те ще са тотал щета откъм знания, сравнено с други, на които не преподава въпросният учител.
И друго се сетих – разкажете за профилите тази година. Как ще се случват нещата, стана ли всичко ясно на родителската среща, която имахте.

# 534
  • София
  • Мнения: 1 109
Питах сина ми как се е казвала учителката, която им е предавала, ама пълна дупка. Не си спомня. Те имаха различна учителка в 9 и 10. Материала успяха да вземат май-май.
Иначе тази година профил физика няма.

# 535
  • Мнения: 4 076
Аз съм много фрустрирана от родителската среща. За профилите ще подават децата списък от 4 желания. За да се сформира група, ще трябва да има минимум 18 желаещи, максимум - 28. Ще има общо 2 х 7 групи, ни повече, ни по-малко. За да се наместят точно "бройките", защото децата ни са бройки!, ще има класиране по "бал" - оценките по предмета от 9 и 10 клас, както и общия успех от двете години. Това ни се казва в средата на втория срок на 10 клас. Заварено положение. Какво значи това, специално попитах за профил БЕЛ, където традиционно има много желаещи - ако например има 2 събрани групи по 28 "бройки" и още 15 деца, желаещи този профил ( по-малко от 18 "бройки"), всички тези 15 деца ще бъдат пренасочени към друг профил, вместо например да се сформират 3 групи по 23-24 деца. Ако някое дете не е удовлетворено по нито едно от 4 си желания, подава молба за профилите, в които има свободни места. Сами може да прецените къде тук е мисълта и грижата за интересите на децата. Важно е да напълним 7 групи по 28 деца, да ни излязат сметчиците  и това е. Направих запитване до МОН по въпроса с бала за класиране за профил, получих отговор вчера - няма нормативно основание за класиране по успех. Сега чакаме анкетата, за да видим как на практика стоят нещата в така необходимите им цифри и как ще продължим.

# 536
  • София
  • Мнения: 660
И аз се притеснявах много миналата година за разпределението на децата по профили, но доколкото разбрах, всеки си е влязъл където е искал. Може да поискате официална статистика за класирането (например колко деца са по 4 желание), но аз лично останах с усещането, че нещата се случиха добре.

# 537
  • Мнения: 35 961
казаха, че тази година системата на разпределение ще бъде различна

# 538
  • София
  • Мнения: 1 109
То и миналата година така беше при класирането за профилите. Няма нищо ново. Ние го писахме тук в темата.
Аз знам, че всеки е бил приет съгласно желанията си. Поне така е било в класа на сина ми.
Не съм останала с впечатление,че има чак ъолкова много желаещи за профил БЕЛ. Спокойно, ще видите, че всичко ще се нареди.

# 539
  • Мнения: 4 076
Доколкото разбрах, три групи и половина за профил БЕЛ миналата година. Първоначално са били в три групи, но са били много на брой деца, после са ги разпределили в 4 групи. Явно заради това от тази година са го решили с класиране, за да има точни като бройки паралелки.
И да, тези правила са от тази година.

Общи условия

Активация на акаунт