Препарати за съдомиялна - 11

  • 40 219
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 672
Здравей,
За кубчетата, е най-добре гел или прах. Таблетките ще трябва да ги делиш, защото ще е много да сложите цяла, все пак, машината ти е малка, а капсулите, не могат да се делят.

Аз ползвам гел Сомат, а съм ползвала и Финиш и двата са добри.
Прах съм ползвала на Финиш и не останах особено доволна. Имай предвид, че тя също може да надраска стъклото.
Сол  на Лидл и гланц на Финиш ползвам.

# 211
  • Мнения: 2 958
Аз не препоръчвам прах на ККласик.  Изобщо не мие. В момента ползвам гел на Сомат , сол на Сомат , капсули на Лидл и Фейри и таблетки Финиш .
Препаратите на ДМ изобщо не са бюджетни.

# 212
  • София
  • Мнения: 2 431
Здравейте!
От вчера се оборудвах със съдомиялна тип кубче, Бош 4-та серия.
...............
Аз съм с такава съдомиялна. Ползвам предимно таблетките на Лидъл, тяхната сол и гланц на сомат. Не съм забелязала да имам надраскани чинии, но имам едни чаши с картинки, на някои от тях са избледнели. Вече не деля таблетките, правех го в началото, но много бързо ми се запушваше канала. Когато спрях да ги деля, проблема изчезна и затова си мисля, че е от деленето на таблетките. От време на време ползвам гел, но ми е по-лесно с таблетка.

# 213
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Къде откри логика в запушването на канала при миене с половин таблетка? Откъдето и да го погледна, не откривам такава. Може ли да споделиш, че ми стана интересно( и малко смешно, да си призная).

# 214
  • София
  • Мнения: 2 431
Къде откри логика в запушването на канала при миене с половин таблетка? Откъдето и да го погледна, не откривам такава. Може ли да споделиш, че ми стана интересно( и малко смешно, да си призная).
На вас може да ви е смешно, но на мен не ми е. Предполагам е свързано с мазнините, които попадат в канала и липсата да достатъчно препарат, който да ги разтвори и измие от канала.
Вие изхвърляте ли си мазнината в която пържите в канала и след това да не пускате гореща вода с препарат, който да я разтвори? Това е логиката, за мен.

# 215
  • Мнения: 593
С кубче Бош съм.
Най-доволна съм от гел Финиш
https://remedium.bg/finish-classic-pochistvasht-gel-za-sadomialn … -x1500-ml-66185/p
Ползвам и праха на Кауфланд Класик, сол на Лидл.
Гланц не слагам вече.
За драскане не знам, всичко заедно пускам и което оцелее.

# 216
  • Мнения: 9
С кубче Бош съм.
Най-доволна съм от гел Финиш
https://remedium.bg/finish-classic-pochistvasht-gel-za-sadomialn … -x1500-ml-66185/p
Ползвам и праха на Кауфланд Класик, сол на Лидл.
Гланц не слагам вече.
За драскане не знам, всичко заедно пускам и което оцелее.
Благодаря! Току-що я свързахме и пуснах една бърза програма. Сложих сол на Лидл, гланц на Сомат и двуфазен гел на Сомат. Сложих 15 мл, но след края на програмата имаше много пяна отдолу. Дали препаратът е бил много?

# 217
  • Мнения: 755
Според мен, да. На бутилката на Сомат пише 18мл за слабозамърсени и 25 за силно. Аз съм с голяма и слагам около 20мл
П.с. Колко перки имат кубчетата?

# 218
  • Мнения: 9
Според мен, да. На бутилката на Сомат пише 18мл за слабозамърсени и 25 за силно. Аз съм с голяма и слагам около 20мл
П.с. Колко перки имат кубчетата?
Една перка отдолу има. Съдовете бяха почти чисти, леко замърсени.

# 219
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Прапаратът е дошъл в повече, а съдовете имат забележки заради кратката програма.

# 220
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 672
Лейди, много е бил препарата, а и съдовете са малко, а и след като са били чисти, е нормално да имаш пяна.  При кратките програми, може и изплакванията да са по-малко или много кратки и това също е причина да остане пяна.
С времето, ще се научиш да я подреждаш оптимално т.е. да побира повече съдове, от показаното и когато са сравнително чисти, слагай по 10 мл препарат. За кратките програми, може и по-малко.
Една перка отдолу има. Съдовете бяха почти чисти, леко замърсени.
Имаш предвид, преди зареждането, а не след програмата или аз грешно разбирам?

# 221
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Къде откри логика в запушването на канала при миене с половин таблетка? Откъдето и да го погледна, не откривам такава. Може ли да споделиш, че ми стана интересно( и малко смешно, да си призная).
На вас може да ви е смешно, но на мен не ми е. Предполагам е свързано с мазнините, които попадат в канала и липсата да достатъчно препарат, който да ги разтвори и измие от канала.
Вие изхвърляте ли си мазнината в която пържите в канала и след това да не пускате гореща вода с препарат, който да я разтвори? Това е логиката, за мен.

Продължавам да смятам, че няма нищо логично в това, но щом ви успокоява да мислите, че това е решението, лошо няма. По- добре вдигнете градусите на измиването, повече ще се доближите до логиката си.

# 222
  • Мнения: 9
Лейди, много е бил препарата, а и съдовете са малко, а и след като са били чисти, е нормално да имаш пяна.  При кратките програми, може и изплакванията да са по-малко или много кратки и това също е причина да остане пяна.
С времето, ще се научиш да я подреждаш оптимално т.е. да побира повече съдове, от показаното и когато са сравнително чисти, слагай по 10 мл препарат. За кратките програми, може и по-малко.
Една перка отдолу има. Съдовете бяха почти чисти, леко замърсени.
Имаш предвид, преди зареждането, а не след програмата или аз грешно разбирам?
Благодаря за съветите, да, имам предвид, че бяха леко замърсени преди зареждането.

# 223
  • Мнения: 755
Другата седмица в Лидл ще има препарат за почистване на съдомиялна. 2броя за 5лв. Препарата добър ли е?

# 224
  • Мнения: 2 958
Другата седмица в Лидл ще има препарат за почистване на съдомиялна. 2броя за 5лв. Препарата добър ли е?
Да .

Общи условия

Активация на акаунт