кърмене и големина на гърдите

  • 2 146
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
Големината няма никакво значение.Монго малко са майките,които наистина нямат кърма.Не се шашкай HugИзчети библиотеката и всичко ще е наред,а и тук имам много мами,които ще ти помагат във всеки един момент от периода на кърменето Hug Peace
Peace

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
не съм съгласна,че подготовката няма значение! не можеш да обясниш на новородено как да захапва гърдата! при първите ми кърмения съм  пищяла от болка. не можеш да обясниш на новородено как да захапва гърдата. спасиха ме компреси с Гармастан и цедене 1 ден, без да давам да суче. мамата в моята стая се беше подготвила и нямаше проблеми! Crossing Arms
Въпросът не е да се обяснява на новороденото как да захапва - а да се знае как се поставя правилно бебето на гърдата, така че да може да обхване ареолата, а не само зърното. Понякога е необходимо майката да наблюдава добре, за да се прецени как и къде да се променят нещата с поставянето, за да може кърменето да е безболезнено. А относно дали бебетата могат да се учат и да им се обяснява - от собствен опит казвам твърдо, че може. Дъщеря ми не си отваряше добре устата (а и имаше някои проблеми, като къса юздичка и високо небце в комплект Tired), но само след седмица след упорито повтаряното от мен `отвори` заедно със стимулиране да отвори широко устата (плъзгане на зърното по нослето и горната устна) вече се беше научила и не само отваряше, ами и задържаше за няколко секунди широко отворена уста, за да успея да й подам гърдата. Просто човек трябва да е подготвен, за да знае как се преодоляват началните трудности Grinning
По темата - моите гърди също са малки (В-чашки в добрите кърмачески дни Laughing), кърмя вече 1г9м.

# 17
  • Мнения: 1 432
Само да ви кажа,4е ви завиждам з амалките гърди.Моите си ябха големи,сега са ооооооооооооще по-големи.Бебо се дави от мляко,но имам една позната с две пъпки,която успе6но си кърми ,а дори цеде6е остатъка за после Crazy

# 18
  • Мнения: 2 467
не можеш да обясниш на новородено как да захапва гърдата!
Моето се роди научено  Laughing без обяснения захапа от раз правилно  Naughty Умно ми е детето  Laughing

По темата - и аз съм от отбора "пъпка на ребро", но все още си кърмя успешно (та и остава Mr. Green ).

# 19
  • Мнения: 1 427
Аз гърди почти нямам Mr. Green и кърмя вече година и половина!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 826
И мойте трудно се намират,но кърмя без проблеми.

# 21
  • Мнения: 532
не съм съгласна,че подготовката няма значение! не можеш да обясниш на новородено как да захапва гърдата! при първите ми кърмения съм  пищяла от болка. не можеш да обясниш на новородено как да захапва гърдата. спасиха ме компреси с Гармастан и цедене 1 ден, без да давам да суче. мамата в моята стая се беше подготвила и нямаше проблеми! Crossing Arms
Това с тривката е абсолютна отживелица и не само,че не помага а може да навреди!!!Както и миенето със сапун преди всяко кърмене,което допълните доизсушава кожата
По никакъв начин не съм подвотвяла гърдите си.Природата си знае работата.В началото използвах кремчето на Авент.
Поздрави   bouquet

# 22
  • Мнения: 875
jkaterina, кое кремче на авент си използвала?

# 23
  • Мнения: 532
jkaterina, кое кремче на авент си използвала?
Soothing nipple cream
Използвах го малко в началото когато бебо сучеше доста често и дълго(да не казвам почти непрекъснато).Няма нужда от изплакване.Доволна съм.Струваше около 20-30 лв(не помня точно),но ги дадох с мисълта,че инвестирам в здравето на детенцето и в собственото си спокойствие.Хубаво е,че се запознаваш предварително.
Леко раждане и успешно кърмене  Hug

# 24
  • Мнения: 875
мерси много и за съветите, и за пожеланията! Всичко хубаво и на теб и само успехи!   Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
   Вместо крема на Авент същото върши и Лансиноха. И той няма нужда от измиване и е по-евтин. Аз също не си подготвях гърдите и нямах проблеми въпреки че също постоянно някой висеше на тях в началото.

Общи условия

Активация на акаунт