Била, Метро, Фантастико, Хит, Т-маркет и др. - 12

  • 89 726
  • 1 077
  •   1
Отговори
# 270
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
И Била ли взеха да пестят от ток за фризерите през нощта? Ужас...

# 271
  • Мнения: 19 018
Пробвайте да се възползвате от това:

Замяна без възражения
Ако не сте доволни от качеството на някой от нашите продукти, трябва само да го върнете обратно при нас и ние веднага ще го заменим с такъв с по-добро качество или друг подобен продукт.

*Не важи за алкохол, цигари, вестници и печатни издания.

https://www.billa.bg/za-billa/billa-garancii

# 272
  • Мнения: 2 147
И Била ли взеха да пестят от ток за фризерите през нощта? Ужас...
Настръхват ми косите от това "И" в началото на изречението. Scream За пръв път го виждам някъде като информация и си признавам, че досега не съм се замисляла... не се изненадвам, но много ме натъжи и притесни това... Sweat

# 273
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
И Била ли взеха да пестят от ток за фризерите през нощта? Ужас...
Настръхват ми косите от това "И" в началото на изречението. Scream За пръв път го виждам някъде като информация и си признавам, че досега не съм се замисляла... не се изненадвам, но много ме натъжи и притесни това... Sweat
Т Маркет го практикуваха преди повече от 10 години. Имам лош опит отново със сладолед. Купих 2 бр на клечка, тръгнахме да се прибираме и като отхапах моя, потече отвътре някаква гадост лепкава и разслоена - като жълта вода и още нещо. Не просто да е омекнал, не да е разтопен, а точно разслоен. Изкараха късмет, че беше адска жега и бързах, иначе щях да се върна да се разправям. После четох, че и други хора са попадали на нещо подобно и някой писа тук из темите, че спирали фризерите нощем, за да пестят ток. Тогава писах на мейла им, наивно вярвайки, че вероятно фризерът е повреден. Нямаше отговор - знаят си практиките, какво да ми пишат.

# 274
  • Мнения: 5 207
Ужас. Дано наистина не вярваш на подобни глупости. Ще си спират фризерите през нощта. Laughing

# 275
  • София
  • Мнения: 16 043
За съжаление не е глупост. Чувала съм го и от служител в кварталния Тмаркет, и от собственик на магазин за т.н. фермерски продукти. Втория се гордееше, че само по този начин спестявал достатъчно.
Скоро влязох в прехваления ВМВ - Дианабад. Мислех да взема замр. спанак. Ами то целия дълбоко замразен зеленчук беше мек на пипане.....

# 276
  • Мнения: 19 018
Аз от години взимам само нови модели сладоледи, за да не стават такива фалове. Не знам каква е точно причината, но се случва често.

# 277
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Това с изключването на фризерите и аз си го помислих и го изкоментирах с ММ оня ден. Според него не можело да е вярно. Не мога по друг начин да си обясня сталактоните във фризерите. Аз същия ден купих и шоколадов сладолед пак на тази марка. Понеже той е за мен и не ми се е доял сладолед, още не съм го отваряла. Яд ме е, че изхвърлих касовата му бележка. Ама то тък с тази марка откъде другаде да съм го купила.
А предния петък нямаше такива сладоледи. Бяха останали само страчатела и лимончело. В сряда видях, че са заредили и други видове и купих, т.е. не са залежали в магазина.

# 278
  • Мнения: 1 700
Рядко гаден е тоя сладолед. Все едно са измили кутията и са го замразили.

# 279
  • Мнения: 811
Ужас. Дано наистина не вярваш на подобни глупости. Ще си спират фризерите през нощта. Laughing
О, в този форум съм се нагледала на какви ли не бисери! Нормален човек би се запитал защо някой би изключил фризера си през нощта, когато после като се включи ще изхарчи много повече ток, за да достигне отново желаната минусова температура, но нейсе...така се раждат легендите!

# 280
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
За жалост не е градска легенда. В кварталния магазин го практикуват същото с фризера за сладолед. Два пъти купувам същия като на авторката - изкристализирал. Вече купувам от други места.
Вкъщи всеки има фризер и знае как изглежда нещо размразено и повторно замразено. Пък вие си го наричайте "градска легенда".

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 6 637
В едно квартално магазинче преди години, продавачката сама ми казваше,да не взимам замразени меса и зеленчуци от там,защото изключвали фризирете и хладилниците през нощта Rolling Eyes
Говоря за преди повече от 12-13 години, но определено не е мит, за съжаление Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 5 080
Абсолютни глупости се пишат. Разтопете си една кутия сладолед и я замразете отново, да видите как ще изглежда. Иначе, да, сладоледите с ниско качество и съответна цена са на ледени кристали.
Миналата седмица ми доставиха кутии Карт д'Ор от Метро, пътували над 2 часа, преди това и часове за оформяне на заявката  и товарене. Бяха безупречни - и вкусът, и формите.

# 283
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Едно е 2-3 часа, друго е по цяла нощ, в продължение на дни или дори седмици нещо да се размразява и замразява повторно. Не е до качеството, до съхранението е. Преди ноу фрост системите, в не толкова далечното минало, редовно си размразявах фризера. Повярвай ми, знам как изглежда нещо претърпяло неколкократно размразяване/замразяване.

# 284
  • Мнения: 5 080
Имам фризери със сладолед и повярвай ми няма търговец, който ще си ги изключва вечерта и ще ги включва сутрин, всеки ден, в продължение на месеци или години. Няма по-смехотворно твърдение от това. Колко електричество харчи 1 търговски фризер?

Общи условия

Активация на акаунт