Постоянно запушен нос от много време

  • 1 128
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, пиша отново, вече един месец малката е със запушен нос, само вечер докато спи, хъркащ постоянно, и преглъща нещо като слюнка непрекъснато, също от време на време издава един странен звук все едно има заседнала кост в гърлото(това по-рядко). Бяхме на УНГ, каза че няма уголемена трета сливица, според него е алергично, бяхме на алерголог Бъчварова , която не обърна никакво внимание, каза че не е алергия според нея . Вече един месец пие Зиртек. Също на 21.12 пре нощта получи пристъп , без никакви други симптоми , месец преди тази дата през нощта също получи пристъп без никакви други симптоми, казват ларингит , но няма нищо друго, което да го подсказва . Вече не знам какво да правя и на какъв спецалист да отида . Ако някой е бил в същата или подобна ситуация, моля ви дайте съвети, защото ми омръзнаха безсънните нищи и да гледам как детето не може да спи добре с този нос. Нека уточня, че постоянно зачервява бузите също, както и започна от няколко дена да мига с очи често. Какво и има много лош дъх напоследък

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 15:22 от adrianav9

# 1
  • Мнения: 3 114
Може да е алергия, която се влияе от друг вид противоалергични - не  зиртек. Малка ли е за тест за алергии!? А може да е някаква бактерия също. Вървете на други лекари и настоявахте за изследвания. Щом има лош дъх, може би е направила синузит. Какъв точно пристъп получи? Моето дете имаше такива симптоми и получи пристъп на кашлица само веднъж. Сатурацията се оказа ниска и след снимка за наша изненада се установи вирусна(най-вероятн) пневмония. Оправи се с антибиотици.

# 2
  • Мнения: 113
Може да е алергия, която се влияе от друг вид противоалергични - не  зиртек. Малка ли е за тест за алергии!? А може да е някаква бактерия също. Вървете на други лекари и настоявахте за изследвания. Щом има лош дъх, може би е направила синузит. Какъв точно пристъп получи? Моето дете имаше такива симптоми и получи пристъп на кашлица само веднъж. Сатурацията се оказа ниска и след снимка за наша изненада се установи вирусна(най-вероятн) пневмония. Оправи се с антибиотици.
Трудно си поемаше въздух, правихме кръвни, но показаха, че няма алергия. Обаче четох, че при малките деца под 3г не излизали правилно

# 3
  • Мнения: 12 722
...Вървете на други лекари и настоявахте за изследвания. Щом има лош дъх, може би е направила синузит. ...вирусна пневмония...
Моят син имаше подобни симптоми от  трета сливица. Само без пристъпите на задух. Казвате, че не е трета сливица - нека да го видят наистина за синузит и вирусна пневмония. Не е нормално детето цял месец да се влачи с такова страдание и нищо да не му намират. Дано попаднете на по-читав лекар, който да стигне до причината.

# 4
  • Мнения: 113
...Вървете на други лекари и настоявахте за изследвания. Щом има лош дъх, може би е направила синузит. ...вирусна пневмония...
Моят син имаше подобни симптоми от  трета сливица. Само без пристъпите на задух. Казвате, че не е трета сливица - нека да го видят наистина за синузит и вирусна пневмония. Не е нормално детето цял месец да се влачи с такова страдание и нищо да не му намират. Дано попаднете на по-читав лекар, който да стигне до причината.
Аз много искам да намеря такъв лекар и обикаляме цяла София, но навсякъде ни казват, че нищо не е. А педиатъра да не говорим как ми се кара, че се занимавам с глупости, но той не знае как детето не спи вечер от този нос

# 5
  • Мнения: 615
Когато беше малка дъщеря ми имаше подобен проблем. Ние го разрешихме, откакто през зимата, когато има отопление овлажняване въздуха. Това ни посъветва лекар и при нас проработи. Купих овлажнител и го сложих в нейната стая. Сега у дома непрекъснато работи йонизатор. Относно ларингичните спазми съм много доволна от инхалатора и едни капки Фосфор хомакорт. Веднага облекчават състоянието. Капките се пият, а в инхалатора слагам само физиологичен разтвор, освен ако лекар не е изписал друго.

# 6
  • Мнения: 3
Моя син има проблеми с трета сливица и винаги е с запушен нос.Може и от сух въздух в къщи ако е много топло!
Слагайте вечер физиологичен разтвор в нослето!

Общи условия

Активация на акаунт