ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 106

  • 51 835
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 758
Най- накрая минуси в кг при мен. 1,5 кг съм надолу. Спрях сладкото просто и си оставих пудинга от лидъл единствено. Изобщо нямаше значение, че тренирам или че съм в дефицит, ако си взимах редче или парче шоколад. Хляб си оставих класих или протеинов на Вита. Бял си позволявам един път седмично със сиренце 😂😍

# 661
  • Мнения: 9 873
Ужано много работа имам в работата. Работя и през уикендите. И късно вечер. З трениране нямам дори 20 минути. Храня се без въглехидрати, почти много успешно. Сутрин и вече водя и вземам едното дете от училище, и на връщане обикаляме далечния край на парка. Около 6500 крачки са ми на ден.
Дано Август съм в отпуска, да си обърна внимание.
Иначе много ви се радвам на успехите, зареждате ме с толкова ентусиазъм 🌞🌞🌞

# 662
  • Мнения: 7 737
Румка, така е по- добре, аз като остана с много свободно време и започвам да мисля какво да ям, за да отслабна Simple Smile

днес -  фаст
седмично меню - яйца, риба и зелена салата

# 663
  • Мнения: 153
Тези сладки и сочни череши малко ми развалят дефицита, ама как да им устои човек... 😍

# 664
  • София, България
  • Мнения: 812
Аз си купих първите череши, но за мен са си режимни, та нямам проблеми. Аз продължавам лека-полека. За 2-те седмици от началото на юни до сега съм 1.5кг надолу. Още не съм почнала спорт, трябва да го преборя този препъни-камък.

# 665
  • Мнения: 1 429
Момичета, не съм очаквала, че борбата ще е толкова трудна. Явно с годините волята ми съвсем изчезва. Кратка ретроспекция: 53-54 кг до към 23 г, след това постепенно достигане до 80 кг. В момента съм на 40 г. и от ок. 18 г не съм виждала цифрата 5( като първо число) на кантара. Най- много съм смъквала до 68 кг и то преди 12 г. Миналото лято с ОМАД успях да стигна до 75 кг. В момента пак съм на стартова позиция, обаче такива усилия полагам, просто ....не мога точно да го обясня. Не съм гладна( ям само на обяд, става въпрос за вечерта), обаче копнея да хапна нещо, такива вътрешни борби водя, буквално си визуализирам как отивам към хладилника. Просто чакам да мине време и желанието да отмине или лягам и гледам да ровя на тел. Междувременно мислено се мотивирам, защо не трябва да ям. Ужасно е! Не всеки може да го разбере. Точно шест месеца биха ми отнели да да смъкна ок. 20 кг, ако съм упорита и стриктна. Вече 18 години не ми се получава. Е толкова да нямам воля...срам ме е от мен самата. Знам че това е зависимост и е много трудно да бъде преодоляна. Но не се отказвам. Половината ми живот мина, а искам да се чувствам добре в тялото си, да имам самочувствие. И знам че зависи само от мен, ама... трудно ми е, много! Съжалявам за излиянието, но много ми тежи понякога, а не всеки би ме разбрал.

# 666
  • Мнения: 7 737
започваш бавно и полека, първата стъпка е да намалиш храната, втората е да махнеш ВХ
с ядене не се отслабва... тъжно е, гадно е... ама нема начин
аз с ОМАД не се справям, ям в 10 и 14 и пак не отславам, това ми е програмата за поддържане на тегло

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 06:43 от Herzen

# 667
  • Мнения: 9 873
Ренка, и аз преди 20 г. бях доста по-малко кг. Но с бременностите това се промени. Пък и с възрастта. Ном казвам ти, горе главата - има оправия. Само разкарай хляба и сладкото

# 668
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Рени, разбирам те напълно!
Моят живот също мина в диети, спорт и т.н.
Какво установих накрая, че при мен всичко зависи от емоционалното състояние.Същност първо го забелязах при една позната на моите години/тя е на 43 /, смени си изцяло приятелския кръг и стана както казват децата" е...и яката мадама".Изглежда зашеметяващо и видимо щастлива!
Убедих се, че разни тревоги, които имам от години, порочния кръг аптека, дом, фитнес зала не ми се отразиха добре, а преди години, когато социалния ми живот беше на ниво, ами друго беше и не е свързано с възраст.

# 669
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Сиска, и аз така. По принцип не съм най-социалният човек на земята, да не кажа и друго, но липсата на контакти с хора ми се отразява пагубно.

Ти какви ги свърши с инструктора? Помня, че беше предимно на пилешко, овес и протеин. Постигна ли си целите?

# 670
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ню, не!Тренирам наистина доста тежко, но и ям много.Държа една среда, тренирам и ям колкото искам.Не ми беше това целта.
Приех, че не може да ставам в 05.00, да тренирам по два пъти на ден, да съм адекватна у нас и на работа, и да съм на 1200 калории.
Не съм се отказала де...

# 671
  • Мнения: 1 176
Рени, аз не съм на твоите години и не съм била на твоите килограми, така че няма да се правя, че знам какво е. Не помня с какво се хранеше и колко беше движението в ежедневието ти, не знам какво си пробвала и какво би проработило, но ОМАД със сигурност не е за теб. Не на този етап и не по този начин.
Никой режим не трябва да те вкарва в такова състояние на фиксация върху (не)храненето, каквато описваш.
Освен това, това не са малко килограми и не е малко време. Никой човек не може да поддържа в продължение на 6 месеца воля да прави нещо, което мрази в такава степен. Изгради си режим, който може да спазва дългосрочно. В момента, в който спреш, всичко ще се върне, но това май си го играла вече:
Цитат
Миналото лято с ОМАД успях да стигна до 75 кг. В момента пак съм на стартова позиция


И последно, хората са казали "бързай бавно". Да, ОМАД може да е най-ефективния и бърз начин, но не и ако го рестартираш преди да си стигнала целта. Нищо чудно, някой по-бавен и неинвазивен метод да те доведе по-скоро до финиша.

На скоро гледах едно клипче на тема ролята на паузите в диетата за отслабването. В резюме, там разглеждат няколко научни изследвания, които в крайна сметка доказват, че фокус групите, които правят редуване на 2 седмици в дефицит, 2 седмици в задържане (не безконтролен чийт) или 5 дни на 2 дни, в дългосрочен план дават по-добри резултати,точно поради факта, че успяват да останат на режима по-дълго в сравнение с тези, които са на непрекъснат дефицит.

# 672
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Сиска, радвам се, че си стигнала до този извод. От моя опит всички инструктори говорят как при тях не се гладува и не се броят калории, но платиш ли им за режим става точно обратното. Не мисля, че е постижимо в дългосрочен план за работещи жени, майки и домакини. Дори и да се постигне резултат, задържането е изключение.

Не ги виня инструкторите, все пак това им е доходът и им трябват клиенти.

Друго, което съм забелязала (лични наблюдения са си това и не става въпрос за теб) е, че често жените които издевателстват на тялото си започват да отключват я автоимунни заболявания, я лактозна или глутенови непоносимости. Организмът избива. Говоря за хора, които са ги нямали тези неща в детска възраст, а се появяват по-късно. Знам, че сега ще ми скокнат, че за това си седя пухкавка, но това го видях при доста жени. Та наистина постепенното е най-добре, но най-трудно за изпълнение.

# 673
  • Мнения: 1 429
Благодаря за подкрепата,  момичета! На мен ОМАД ми е добре, с него не гладувам. А и в събота вечер винаги си правя едно разпускане с алкохол с някакво мезе. Аз не искам да отслабна бързо, но при леко ограничение на храната, смъквам сравнително бързо, защото кг- те са много. Благодарна съм, че въпреки годините, метаболизмът ми е добър. Аз страдам от лакомия, това е проблемът. Обичам да ям, ама основно все неща, които не е ок да се ядат и най- вече тестени. Дори в момента съм спряла да правя и на децата такива неща, за да не се изкушавам. Със сандвичите свикнах да изхвърлям останалото от закуската им, преди аз го доизяждах. По отношение на движение....много слабо, особено в момента. Трите малки и аз изкарахме гаден вирус( баткото и той, ама той вече сам се гледа) и втора седмица не мърдаме от в къщи.

# 674
  • Мнения: 1 176
Кратко отчетено, 54.300,още по минус 0.5см на талия и ханш (мислех на тези 2 места, че няма на къде повече).
Тази седмица вдигнах протеина (по моите стандарти) и свалих въглехидратите (за моите стандарти). Поуката: аз на под 60-70г В не мога да вирея. 3 дни ми се ви свят по време на тренировките, днес вече почна и в покой от сутринта.
Ако не броим кафето с мляко, правя 16/8 фаст (без закуска) и така най-лесно си контролирам глада.
Сладко, тесто, плодове не ми се яде. Яд ме е даже, че си поисках едни домашни череши да ми донесът (дето преди ги омитах с килограми).
Заминавам на море, където режими не важат. Ако е такова времето, поне ще кисна само във фитнеса. Joy Ще пиша на какво съм се направила там, като се върна и спре да ме е срам. Успех и минуси на всички!

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 11:08 от evenfall

Общи условия

Активация на акаунт