Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 692
  • 244
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 79
Добро утро,момичета!Eta, както е тръгнало май скоро ще отворим фризьорски салон LaughingНе само твоята хубавица се изявява като коафьорка,ако това ще те успокои...Моят Михаел онзи ден в часа по домашен бит и техника решил да си пробва ножичката дали реже и къде,къде-на косата,естествено!Прибра се с две огромни дупки на тила(колкото монета от 1 лв) и ме хвърли в шок и ужас. #ShockedАз си помислих,че някаква екзема е получил  и започва да му окапва косата,но чак вечерта нашият човек си призна всичко и се успокоихме с баща му.
  Снощи бяхме на гости и останах много изненадана,когато разбрах,че племеничката,която също е първокласничка учи по съвсем други учебници.Букварът й е на издателство "Просвета",същият по който учеше синът ми в предучилищната група,математиката също е съвсем различна.Като разгледах нашите учебници са на най-различни издателства:букварът и читанката са на издателство"Даниела Убенова",повечето учебници са на "Просвета".Все още не сме получили допълнителните помагала,за които ни събираха пари.При вас как е?

# 46
  • Мнения: 253
Добро утро и от мен  Grinning

Каката замина на занималня с баща си, а ние с малкия си останахме в къщи. Болен ми е - предната вечер беше с температура и почти не съм спала, а снощи го боля ушенце и пак не можахме да спим.

Иначе каката се справя доста добре, само дето не й стига голямото междучасие  Crazy тази сутрин ме пита: " Мамо, защо е толкова малко голямото междучасие? " Party

# 47
  • Мнения: 1 258
Всичките ни учебници са на Просвета.
А по английски струва 22 лева.Забравих му името.
Събирахте ли някакви пари в началото на годината-за разни подобрения в класната стая?При нас има идея да се поставят щори на прозорците.

# 48
  • Мнения: 826
Здравейте, момичета. Бързам с представянето, защото ако малкият човек наддаде вой поне това да съм свършила. Аз съм Елка, а първолакът Георги.
Набързо отчитам рождения ден. Празнувахме го в тесен семеен кръг- 12 човека /по- тесен никога не е бил Laughing/ Събраха се 3 по- големи деца /над 4/, една едногодишна мома и нашата едномесечна аларма  Crazy. В детската беше лудница- буквално нямаше място за стъпване- имаше плътен неравномерен килим от играчки и децата вилняха на воля. За купона на големите няма какво по- особено да кажа- хапване, пийване и "отскачане" до детската да се разбере поредния вой от  какво е предизвикан...
Да си похвалим таткото- тъй като на бебока никой не можа да му обясни, че поне 1 ден трябва да  кротува, за да сготви мама, с тази тежка задача се нагърби таткото   chef. Справи се и още как /това ме навежда на мисълта, че нещо рядко готви напоследък Flutter/ Рожденикът остана доволен от подаръците и най- вече от една касичка, представляваща фигурка на младеж, прегърнал едно огромно червено  сърце, на което пише "Сърцето си давам за ЦСКА"  hahaha Стига съм досаждала с това. Вчера занесе в училището една голяма бонбониера и там  е почерпил децата.
А сега на тема училищни неволи. Thinking Най- сериозното е, че трябва да си занесат ученически карти. Добре, но в нашия малък и забутан градец картите са свършили.  Sick Търсихме по всички книжарници- няма и няма  #Cussing out Георги почти разплакан ми каза, че който нямал карта нямало да го пуснат в училище- така казала госпожата  #Crazy Направо луднах... Баща му, неуспешно обикалял по книжарниците избухна и цветно ми обясни по телефона какво щял да каже днес на госпожата по повод тези нейни думи  Crazy, та много се надявам до тази сутрин да му е минало...
Иначе ходенето на занималня ми спестява писането на чертички и ченгелчета, та съвсем нямам идея какво точно трябва да се прави за следващия ден.
За мое огромно съжаление английски в първи клас няма под никаква форма... newsm78 Кофти, защото човекът ходеше още от първа група в градината и определено му допадаше... сега остава да се занимаваме в къщи и да се надяваме до догодина да не забравим вече наученото Praynig Хайде, до писане, че пак се заплеснах.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2006, 11:25 от elia_gg

# 49
  • Мнения: 1 937
Учебниците и помагалата са на Просвета и Булвест. Продължаваме да добавяме упражнителни тетрадки, сборници и разни други - всеки ден се носи поне по една нова, явно не са били налични накуп.
На първата родителска среща се събраха по 30 лв., като 15 от тях бяха само за учебникът по английски. От 18% отстъпка, която ни направиха - явно има още останали средства и са закупен  топки, въжета за игра... Събира ги родителският комитет от три мами, който избрахме.

Със съпругът ми организирахме циклене на паркета и пребоядисването на стаята, беше въпрос на време - три дни преди 15 септември. Класната спомена, че е "хубаво да се направи нещо", но нямаше реакции и предложения. Затова го направихме ние, с ясната идея, че жестът не е безвъзмезден. Много се надявам, на това да не се погледне с неодобрение и всеки да се включи със средства - по около 20 лв. на дете. Предстои родителска среща по този повод.
Като нищо ще пием чаша студена вода...

Честит рожденик на патерица на мама Елка. Да е здрав и засмян.
И благодаря, че ме подсети за картите. Бих могла да ти изпратя такава, ако не сте намерили.

# 50
  • Мнения: 2 768
Хах, Миме, значи е обща болест подстригванято Mr. Green Много се смях с твоя Михаел  Joy

Снощи моята Кристина се прибра доволна, по всичко имаше "Браво!", по руски "Молодец!", даже по физическо помагала на госпожата да показва упражнения.
Избълва ми няколко руски думички и аз нали съм рускоговоряща се размазах от удоволствие.

И понеже все й напомням да си прибира нещата, вчера прибрала на съученика си тетрадката по математика, че сега ходих да му я нося  Crazy

# 51
  • Мнения: 1 937
Мами, очаквайте награди за всички изпратили снимки на първолачетата  Grinning
Ако още не сте видяли - eто!

# 52
  • Мнения: 888
Здравейте и от мен!
Елка,радвам се,че купонът е минал добре!
Вили,не знам,но мисля,че малко родители ще дадат пари с готовност.Дано не е така де,ама като ги гледам от нашият клас примерно...иначе и при нас предстои родителска среща по този и други въпроси.

# 53
  • Мнения: 888
Ха,Вили....ми честито ни значи !!:35: Joy
Ама бетер децата съм значи..любопитно ми е какво ли печелим не,че не е ясно,че е моливчета,или нещо ткова де,ама...

# 54
  • Мнения: 1 258
Забравих да попитам във всички училища ли има от първи клас "Информационни технологии".При нас е веднъж седмично в отделен кабинет,оборудван с компютри, с отделен преподавател.

# 55
  • Мнения: 1 937
На печелившите, честито! Пък и моливче да е само!  Laughing
Рени, нямам никаква идея, вероятно ще ни поискат адреси, за да изпратят подаръчето.

За "Информационните технологии" - нямаме подобно чудо. А би било полезно.

Извинявам се на новите мами, но не мога да добавя имената ви в началото на темата, така че списъкът ще го актуализираме при следващото издание... Simple Smile

Моля, дайте съвет за първолашкото носле на щерката, с тез черни подробности!
Какво да ги правя?

# 56
  • Мнения: 3 345
Забравих да попитам във всички училища ли има от първи клас "Информационни технологии".При нас е веднъж седмично в отделен кабинет,оборудван с компютри, с отделен преподавател.

При нас - няма. Както няма и английски език под каквато и да било форма.
Но не мисля, че е голяма загуба.
Дани е на "ти" с компютрите отдавна, а за английския има време.


Моля, дайте съвет за първолашкото носле на щерката, с тез черни подробности!
Какво да ги правя?

Ох, мъничка ми се струва за козметик... А ако и купиш от лепенките на Нивеа? Може би ще се справят с "проблема"... Mr. Green

# 57
Добро утро,момичета!Eta, както е тръгнало май скоро ще отворим фризьорски салон LaughingНе само твоята хубавица се изявява като коафьорка,ако това ще те успокои...Моят Михаел онзи ден в часа по домашен бит и техника решил да си пробва ножичката дали реже и къде,къде-на косата,естествено!Прибра се с две огромни дупки на тила(колкото монета от 1 лв) и ме хвърли в шок и ужас. #ShockedАз си помислих,че някаква екзема е получил  и започва да му окапва косата,но чак вечерта нашият човек си призна всичко и се успокоихме с баща му.
  Снощи бяхме на гости и останах много изненадана,когато разбрах,че племеничката,която също е първокласничка учи по съвсем други учебници.Букварът й е на издателство "Просвета",същият по който учеше синът ми в предучилищната група,математиката също е съвсем различна.Като разгледах нашите учебници са на най-различни издателства:букварът и читанката са на издателство"Даниела Убенова",повечето учебници са на "Просвета".Все още не сме получили допълнителните помагала,за които ни събираха пари.При вас как е?



Здравейте,съжалявам,че ще пиша така ,но съм си забравила паролата:)
Поздравявам всички мами с първокласници и им пожелавам "безсмъртие" по пътя на ограмотяването на техните деца:)Не е лесно ,но има оцелели и както аз обичам да казвам:"До 12 ти клас все ще имат време да се научат да пишат!"Simple Smileшегувам се!
По повод на учебниците-те са по една и съща програма,но различна програмна система-всичко застъпено в тях е еднакво ,но поднесено по преценка на колектива и издателството.Във всяко училище се прави учителски съвет ,на който се прави избор на комплект учебници за следващата учебна година.Колкото до ЗИП,моето лично мнение е ,че доводите ,с които се предлага са смешни.Все пак по този ЗИП си има допълнителен учебник ,в който материала от задължителната програма е застъпен ,но допълнен ,усложнен ...Колкото до английски език-смятам ,че предлаганите помагала са по системата ,по която започна по-големия ми син,т.е. за парелелки с ранно чуждоезиково обучение.В тях се изучава езика не само устно(както би трябвало да е в ЗИП),но и писмено,с което допълнително се объркват децата.
Пожелавам ви успешен ден и не забравяйте ,че на дечицата им се играе:)нищо,че вече са ученици:)

# 58
  • Мнения: 1 258

Моля, дайте съвет за първолашкото носле на щерката, с тез черни подробности!
Какво да ги правя?

Аз не бих рискувала да действам самостоятелно.Защо не я заведеш на дерматолог?Или в краен случай при личния лекар за съвет.
Струва ми се,че трябва да се намери причината за появата на пъпчиците.

# 59
  • Мнения: 253
 Нашите учебници са на " Просвета " и " Парнас ".

 Нямаме " Информационни технологии " и английски нямаме. За сметка на това имаме руски. От втори клас ще учим английски, а от пети още един западен език ( ако намерят преподавател може и японски да учим )  Mr. Green

 Относно парите - в началото събрахме по 10 лв, но те не стигнаха до никъде. Боядисахме стаята, купихме на децата по един голям шоколад и по една енциклопедия. Имаше украса върху учебниците и др. разходи. От още десетина родители събрахме по още 20 лв, но не от всички. Надявам се скоро да имаме родителска среща - има много неща за който трябва да се говори  Grinning
 

Общи условия

Активация на акаунт