Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 688
  • 244
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 030
Здравейте от нас Галя,Йоанна!До колкото разбрах,тия чертички,бастунчета и т.н.са различни елементи за свързване на ръкописни думи.Ние днеска сме но "О",утре сме на"Х",много зависи от г-жата.Трябва да е спокойна и едновременно строга.Йоанка е възмутена как се карала на момченцата че били шумни и не внимавали.Аз постоянно и говоря да внимава и слуша защото после ще и бъде по лесно.За сега само се хвалим и се прибира с Браво.Застраховката Вили ние си направихме,събраха ни по 2лв.и тя е живот,важи една календарна година.Закуските,защото са безплатни затова има недоволни,аз и правя сандвичи но тя понякога иска да яде от закуските на училището не се ядосвам по скоро и го предлагам като краен вариант.Момичета вие качвате те ли се до класните стаи да ги изпращате?Ние сме до входа на училището нали се сещате че трябвало да свикват с училищната обстановка.Естествено г-жата ги посреща забравих да ви пиша.  bouquet Joy Joy Joy

# 121
  • Мнения: 1 258
Масларова и аз я гледах и не,че я защитавам, но специално за закуските-според мен на който не му харесва-да не ги консумира(като нас).То недоволни винаги има.

Естествено,че на който не му харесва,няма да ги консумира,но тук става въпрос за държавна политика по отношение на здравословното хранене при седем годишни деца.Събрали се специалисти,изготвили рецептурници,мислили,писали,направили конкурс и накрая пълна боза.На това аз му викам зле свършена работа и имам право да критикувам,защото педантично давам своя дял ежегодно в заплатите на тези специалисти.Както и всички вие между другото.

А и не е ли леко разточително данъците ни да отиват за закуски,които да изхвърляме в кофата по едни или други причини?

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 19:24 от Trislon

# 122
  • Мнения: 15 266
Какви са ви първите впечатления от учителката и училището?
Нашата е млада, много  внимателна. Харесаха я веднага.
Днес имаме "Браво" с два минуса, но човека е щастлив.



# 123
  • Мнения: 1 937
Trislon, съгласна съм!
При нас няма и помен от закуски, но едва ли ще са по-различни. Какво можем да направим, обаче?
Факт е, че има родители, за които каквото и да се даде е добре дошло по обясними причини, как може да се постигне единодушие, за да се търсят варианти за протест!?!

Госпожата ни е усмихната и успява да балансира между вече спечеленото внимание и авторитета на учителя. Страхотен педагог.
Дай боже повече такива учители!

Споделям, че съм притеснена от разпространението на Хепатит А в Пловдив, вече и извън уж ограничените огнища. Според новините на БНТ, има заразени деца в детски градини, болници...

# 124
  • Мнения: 168
Масларова и аз я гледах и не,че я защитавам, но специално за закуските-според мен на който не му харесва-да не ги консумира(като нас).То недоволни винаги има.

Естествено,че на който не му харесва,няма да ги консумира,но тук става въпрос за държавна политика по отношение на здравословното хранене при седем годишни деца.Събрали се специалисти,изготвили рецептурници,мислили,писали,направили конкурс и накрая пълна боза.На това аз му викам зле свършена работа и имам право да критикувам,защото педантично давам своя дял ежегодно в заплатите на тези специалисти.Както и всички вие между другото.

А и не е ли леко разточително данъците ни да отиват за закуски,които да изхвърляме в кофата по едни или други причини?

  Много си права за съжаление...
 Галя,да и при нас госпожата ги поема от фоайето,мисля,че навсякъде е така.

# 125
  • София
  • Мнения: 353
В нашето училище няма безплатни закуски. Миналата година също имах първокласничка. Даваха им някакви сухи филии с парче салам и чай. Млякото за което ни проглушиха ушите, не сме го и помирисали. Сега правя сандвичи сутрин и за двете.
Моите госпожици в детската градина ходиха на народни танци и сега мисля да ги запиша и в училище. И двете много обичат да танцуват. Колебаеха се между спортни танци и народни, но решиха да продължат с народните.

# 126
  • Мнения: 15 266
....

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 08:50 от Mama_Nana

# 127
  • Мнения: 151
Здравейте! При нас още не са давали безплатни закуски. Правя сандвичи или купувам кроасани сутрин.Дъщеря ми много си харесва учителката. Вчера се върна с "Браво" по писане, а по математика има всеки ден "Браво". Може би това ги амбицира да се стараят  повече. Дъщеря ми иска да я записвам на доста неща, но още не съм решила на какво точно.

# 128
  • София
  • Мнения: 4 272
И при нас няма безплатни закуски. И аз слагам в чантата сандвич или кроасан, а за обяд - купон за стола. Освен това давам парички да си купи нещо, ако му хареса от лавката. Вчера си беше купил кашкавалка, чипс и някакъв десерт. От всичко беше ядено по малко и сложено....в преградата, в която носи маратонките по физическо Shocked Резултатът - маратонките бяха в трохи от чипс и закуска, а моят държеше всичко да си доизяде вкъщи Crazy Още нямаме нито едно "Браво" Sad Казах му, че повече трябва да се старае. Домашните ги пише в занималнята и там прави грозни ченгелчета. Вкъщи като ги повтаря е съвсем друго. Спокоен е и ги пише хубаво.

# 129
  • Мнения: 1 492
Домашните ги пише в занималнята и там прави грозни ченгелчета. Вкъщи като ги повтаря е съвсем друго. Спокоен е и ги пише хубаво.
И аз забелязвам, че е така при нас. Но си има причина - Госпожата казала, че който е готов, може да играе. Естествено всички бързат да ги надраскат, за да играят с другите.

# 130
  • Мнения: 826
У нас тия дни се разигра екшън с една учебна тетрадка по мтематика. Прибира се единият ден след занималня, а аз 2 ч. по- късно се сещам да питам има ли недовършени домашни. Той ми казва почти разплакан- да, цяла страница упражнения по математика  Crazy Нареждам веднага да ми донесе тетрадката да ги видя упражненията и да почва, той рови, рови в бюрото и пристигна овесил нос- нямало я тетрадката. След половин час въпроси и хъмкане се изясни картинката- в понеделник имали математика. Госпожата казала всички да си извадят учебниците и тетрадките. Моят хубостник установил, че му я няма тетрадката. Решил, че я е забравил в къщи и писал на тетрадка с квадратчета- та от там домашното- да напише всичко в къщи в уч. тетрадка. Да, ама тетрадката липсва и у нас.
Решаваме, че едно девойче от неговия клас може да я е прибрало по невнимание. Добре, че на другия ден нямаха математика... Вчера си идва и какво се оказва- госпожата в началото доста троснато попитала "Ами сега какво ще правим?", после ровила, ровила нещо из нейните неща и му връчила татрадката. Сега се замислям дали е нямало 1 резервна и тя да я е дала, или това е наистина неговата тетрадка, която при проверката на някое задание да е останала у нея. Ако е първото  Embarassed срам... аз доста отлагах "опаковането" на тетрадките- всъщност той ги донесе само за 1 вечер и пак ги замъкна в училище, но ако е второто леле-е-е, бива ли така да ми стресира детето... да му се беше извинила  newsm78 Лошото е, че аз стоя в къщи с малкия и не съм виждала очите на двете госпожи от първия учебен ден... разчитам на таткото да ми предава казаното от тях...
Вчера успяхме да облечем всички учебници и помагала /с изключение на злощаствата уч. тетрадка по математика, защото е нестандартен размер/, най- накрая имаме уч. карта /даже две/. Изобщо влизаме в коловоза  Laughing
Добрата новина е, че вчера за първи ден ми се видя съвсем в настроение след занималня. Може би започна да свиква с натоварването!

# 131
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не знам дали има смисъл да се включвам в темичка, защото сина ми е първокласник, но тук в Чехия. Може би ще следя каква е учебната програма при вас.

Иначе  ние започнахме на училище 04.09( по изключение, иначе на 01.09). Имам много впечатления различни от това в българските училища.

Ако се интересувате, ще пиша повече:)

# 132
  • Мнения: 1 492
Не знам дали има смисъл да се включвам в темичка, защото сина ми е първокласник, но тук в Чехия. Може би ще следя каква е учебната програма при вас.

Иначе  ние започнахме на училище 04.09( по изключение, иначе на 01.09). Имам много впечатления различни от това в българските училища.

Ако се интересувате, ще пиша повече:)
Здравей natalyna, добре дошла. HugЩе се радвам ако споделяш впечатления и предполагам много различия във вашата учебна система

# 133
  • Мнения: 1 258
Ако се интересувате, ще пиша повече:)

Разбира се,на мен би ми било много интересно. Hug

# 134
  • Мнения: 1 937
Добре дошла на natalyna!
Впечатленията ти ще са ни много полезни.
Сигурна съм, че някои от тях с известни усилия и организация, биха могат да се приложат и при нас.

През настоящата седмица продължаваме с чертичките и луличките. За разлика от тях, цифрите до 3 са направо съвършени!
Ралица проявява интерес към математиката и когато успея й пиша задачки допълнително.
От другата седмица ще започне редовния курс към Британика и имам известни опасения, че ще й дойде нанагорнище, но пък не мисля да се отказвам.

Общи условия

Активация на акаунт