Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 689
  • 244
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 15 266
При нас са:
7+2 часа български език и литература /2-та са ЗИП/
4+1 часа математика
2 часа английски(задължително избираем)
2 часа музика
2 часа физическо възпитание
2 часа изобразително изкуство
1 час роден край
1 час домашен бит и техника

Ние също кореспондираме с бележник.

На края на всяка домашна правим в къщи бордюрче - ред цветя, коли и т.н.


# 151
  • София
  • Мнения: 4 272
Ето и нашата учебна програма:
7+1 часа български език и литература /1-ият е ЗИП/
4+1 часа математика /1-ият е ЗИП/
2 часа музика
2 часа изобразително изкуство
2 часа физическо
1 час роден край
1 час домашен бит
1 час английски език /ЗИП/
В седмицата се събират два дни с по 5 часа, като последните часове са физическо, а останалите дни имат по 4 часа. Не смятам, че програмата е натоварена. Даже си мисля, че им дават малко домашни. Аз си спомням, че като бях малка, пишех всяко ченгелче по 1 страница и така се научих да пиша красиво. А сегашните първолаци пишат всяко ченгелче по 5 реда...и ми се струва недостатъчно.
А за комуникирането - и ние имаме тефтерче, но засега Боби ми казва всичко, което е искала учителката от тях в училище. Лошото е, че като го вземам от занималня всъщност комуникирам с другата учителка, от занималнята, а не с тяхната госпожа. Ще видим как ще е нататък.

# 152
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
При нас е така:
7 часа български език и литература
5 часа математика
3 часа чужди езици
2 часа рисуване
2 часа физическо
1 час Роден край
1 час информационни технологии ( ЗИП )
1 час домашен бит
1 час на класния

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 19:25 от jakinik

# 153
  • София
  • Мнения: 676
Нашата програма е:
7 часа български език и литература
4+1 часа математика /1-ият е ЗИП/
2 часа музика
2 часа изобразително изкуство
2 часа физическо
1 час роден край
1 час домашен бит
1 час английски език /ЗИП/
1 час информационни технологии
1 час на класа
Имаме тефтерче за комуникация, в което госпожата е писала само веднъж досега. Аз я виждам почти всеки ден, така че мисля, че имам обратната връзка. С голямата ми дъщеря също подписвахме всичко - домашни, оценки, контролни...
За училищата - аз нещо като чуя частно училище, университет или изобщо учебно заведение и подхождам с предубеждение. Свестни учители има и в държавните училища. Само че в частните според мен нивото на учениците като цяло е по-ниско, като се има предвид, че конкуренцията е много по-малка.

# 154
  • Мнения: 1 100
Ей да се похваля с моето първолаче. Днес има 2 отлични и 2 браво. Започнал е да пише много по-добре  Heart Eyes   По-съсредоточен. Вече не спира на всяко ченгелче, а на всяко пето  Laughing
С дисциплината е малко зле. Но и аз съм била така и още съм понякога  Joy Успех на всички първолачета и железни нерви на учителките и майките им   Peace

# 155
  • Мнения: 1 030
Здравейте момичета,и Добре дошла на новата мама natalyna.Това,че нашите деца са натоварени максимално с учебния материал е наш плюс за нашата държава.Нашата програма не по различна без Информационни технологии,при нас е във вид на курс което дете желае. Joy  bouquetВъв връзка  комуникацията с г-жата.Аз съм на принципа да си предразположа детето към разговор.Защото колкото пъти съм правила опити да говоря при нея има поне 10мами,и аз съм 11-та и тя да тя добре се справя с материала поне засега.Ма яз го виждам това нали се прибира с Браво.Тефтерчето още нищо не е писано.NATALYNA,колко дечица са в клас?За частните училища твърдо НЕ.До утре момичета и успешен ден!

# 156
  • Мнения: 2 013
Ха, като казахте вълнички на двойката - тук ги учат да пишат цифрите по съвсем различен от нас начин и двойката например е без вълничка - просто права черта. И въобще, като видях писмената им латиница се хванах за главата - направо неразбираема за мен.

Уф, тези двойки в тетрадката на сина ми са истински змии, които се вият нагоре-надолу. Аз пък му казах да ги пише с чертички отдолу, хич не ме интересуват техните вълнички, след като детето в старанието си да пише вълнички беше направил нещо невъобразимо... Да свикне с чертички, а после леко ще ги кривнем...
Дъщеря ми се е справила - още едно доказателство, че момичетата в тази възраст са по-напредничави.

# 157
  • Мнения: 1 671
И ние имаме тефтерче, обаче в него нищо не е писано!

Днес забелязвам за втори ден, че си идва от занималня с една ненаписана домашна. И не е само моят син, а и друго дете. Другото, което ме издразни, е, че госпожата не им е отбелязала по тетрадките какво е за домашна, та трябва да си звъним едни други родителите и да се питаме. Вчера аз гледах от буквара какво са писали в клас, за да се ориентирам, че имат да пишат първият елемент на буквата "М". Иначе, по-рано учителката им отбелязваше по учебните тетрадки с червено, че това е домашна. Днес едно приятелче на моя син отишло с ненаписана домашна и вечерта майка му видяла забележка "Ученикът идва без домашна работа". Ама откъде да знае майката, че това трябва да се направи, след като и госпожата от занималнята не ги е проконтролирала, просто става още по-зле. За тази липса на комуникация говоря, учителката разчита децата да запомнят от устно даване на домашна, ама те още са вятърничави, пък, за съжаление, не могат и да си запишат...

А тази госпожа от занималнята - направо не знам какво е работила! Трифон си идва с грешки в задачите. Не ги ли преглежда тези тетрадки?! Ама какво се чудя, тя даже не ги контролира дали изобщо са си написали домашните, щом моичкият два дни си идва така...

Занималнята ни е безплатна, посещава се от 15 деца. Сигурно, ако беше платена, нямаше така да стоят нещата...

Извинете, стана дълго, ама съм ядосана и съм на път напълно да се откажа от занималнята.

# 158
  • Мнения: 253
 Нашата програма е:
  
  7 часа БЕЛ
  4 часа математика
  3 часа руски език
  3 часа ФВС
  2 часа музика
  2 часа рисуване
  1 час роден край
  1 час ДБТ
  1 час на класния
  1 час общество и личност

 Всеки ден имат по 5 часа, като часът им е 35 минути.
 Досега не се е оплакала от нито една госпожа - само по БЕЛ била по - строга  Wink

 
.....А тази госпожа от занималнята - направо не знам какво е работила! Трифон си идва с грешки в задачите. Не ги ли преглежда тези тетрадки?! Ама какво се чудя, тя даже не ги контролира дали изобщо са си написали домашните, щом моичкият два дни си идва така...

Занималнята ни е безплатна, посещава се от 15 деца. Сигурно, ако беше платена, нямаше така да стоят нещата...

 А нямате ли платена? Аз съм много доволна от занималнята. Всичко си пишат там и даже имат време за упражнения и игри.

# 159
  • Мнения: 1 671
Разбира се, че има платена, първо за нея ни уведомиха Close
Даже безплатната, която си е към училището, беше под въпрос, предполагам, за да насочат максимален брой деца първо към платената.

Но аз нямам възможност да заделям всеки ден по 5 лв. за занималнята и по 2 лв. за храната в нея. Освен това, като сложа и 1 лв. джобни, и майчинството ми хвръква Cry

# 160
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Леле, 5 лева на ден!  #Crazy

Тук занималнята се плаща, но е 25 български лева на ГОДИНА!
На пък ми харесва, че в занималнята не пишат домашни, защото си мисля, че детето трябва да си изгради навик за това у дома! А и аз така мога да го контролирам! Вярно е че като се върне и веднага пишем домашни, но поне е отпочинал и свеж! иначе в занималнята си остават всички деца и понеже аз съм в майчинство и понякога вземам моя веднага след обяда, той е много нещастен, че не е можал да си поиграе със съучениците Simple Smile

Иначе забравих да кажа - закуска си носят от вкъщи, но там им дават чай, вода и мляко за спазване на питният режим. Обядите им са около 18 лева месечно, като има супа и избор от две яденета - обикновенно едното е сладко(в Чехия е много популярно да се обядва сладко ядене и то след солена супа Sick) а другото солено, но пък няма десерти като нашите, а само готово кисело млекце или плод.
Нашите домашни също са отбелязани с червено във всяка тетрадка.

ptica, аз по-горе писах - в класа са 20 деца - 15 мoмичета и 5 момчета:)

# 161
  • Мнения: 2 768
Ами скъпо, евтино, поне е ефективно!
Аз до сега, честно казано нищо не разбирам от това, че дъщеря ми е ученичка. Вечер й приготвям чантата, с това се изчерпват моите заслуги. В тетрадките й има само "Браво" и "Отлично", табелката с името й (носят такива) е обсипана с награди, значи си вършат работат в занималнята! Освен, че си пишат домашнте и се упражняват, там закусват, обядват и ги карат с кола до училище. Виждам, че и Тони е доволна, децата ни са заедно и в занималнята.

# 162
  • Мнения: 1 030
Добро Утро,момичета!Останах изумена 25лв.годишна занималня,нали и стандарта позволява тази цена.  bouquetЧастната практика по принцип в образованието ни с какво си оправдават парите не мога да си отговоря.За сега все още има държавна практика,и което най много ми хареса,че тези парички ги дава за детето да си играе.Когато се прибере тогава си пиши домашните.За сметка на това при нас закуската е безплатна а обяда идва стотинки. Joy Joy

# 163
  • Мнения: 11 607
Здравейте! Не знаех,че съществува подобна тема!Радвам се,че все пак ви открих!
Признавам,че не съм чела всичко,но ще се включвам активно!

Рая ми е първокласничката! Не ходим с особено желание на училище. Питаме за детската градина още! Добре,че е Вили да и оправя чантата и че е занималнята да си пише домашните! Въобще не сме по ученето! Каква ученичка е..... В понеделник ще имаме родителска. Пак ще пиша!

# 164
  • Мнения: 11 322
Наталина, много ми е драго да се срещнем в тази тема.
В кое училище записа баткото? Нали имаше съмнения в местното или в съседния град.
При нас не можа да стане номера с частното Валдорф училище заради малкото свободни места и големия наплив.
Сега посещава нормално начално училище.
При нас също го има това за обратната връзка - писма и бележки за родителите се слагат в папката за домашните. Намирам го за много удобно.
Вчера имахме организирано посрещане и запознаване на родители и учители на кафе и сладкиши. Приготовленията бяха направени от "старите" в училищното настоятелство. Беше много приятен следобед.
Каката вече си пише домашните сама. Стигнали са до числото 8.
При нас двойката, петицата и седмицата ги пишат с вълничка.
Все още пишат с печатни букви, но разбрах, че след Коледа ще почнат вече ръкописно.
Много и харесва на каката и се кефи, че ще се научи да чете и си намира из книжките научените букви и се опитва да ги чете. Голям смях пада  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт