Есен щедра плодородна, а за всички тук дано е бебеплодна - 25.09 - 01.10

  • 9 965
  • 272
  •   1
Отговори
# 30
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариетка не съм съгласна че с противогрипната ваксина има нещо опасно, напротив дори и на листовката мисля си пишеше че е подходяща и за доказано бременни. Все пак се вкарват грипни вируси но те са нещо като "мъртви" и безобидни. Все пак това е една по голяма сигурност за в бъдещите 9 месеца а при положение че няма и доказана бременност не мисля че има какво да се притеснява. Е консултацията с лекар в такъв момент е най подходяща.
Не говоря празни приказки, консултирала съм се с лекар - и джипи, и гинеколог, изчела съм и всичко в интернет...щамовете не са мъртви, напълно възможно е / и често се случва / няколко дни след ваксинацията да се прекара грип като реакция на организма към ваксината и изграждане на антителата. Щамовете в Респивакса са умъртвени, но изрично е посочено, че не се препоръчва при бременност /защо ли?отговорът е ясен!/.Защото грип в ранна бременност обикновено не води до нищо добро и при усложнения се препоръчва аборт по медицински показания.
Но...всеки си решава сам!Питат - отговарям!

# 31
  • Мнения: 9 106
Жужка, ако днес трябва да ти дойде, нормално е да ти е ниска БТ, защото в деня на идване на Лелката или пък деня преди това, тя спада. Трябва редовно да нанасяш данните, по-лесно ще е после Simple Smile
Меги и МариеткаHug

# 32
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Не се карайте момичета, мъртва ваксина няма  Peace
 http://www.homeopathia.hit.bg/files/vaccinen.pdf

# 33
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не се карайте момичета, мъртва ваксина няма  Peace
 http://www.homeopathia.hit.bg/files/vaccinen.pdf
Знам! Peace
Не се карам, дразня се, когато някой не е информиран и може да заблуди околните... Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 4 546
Мегита, ако имаш възможност наистина отиди да се изследваш в софия. аз на лекарите в бургас вече нямам грам доверие - не само АГ, ами всичките  Close оставам с впечатлението, че само те мотаят, за да ти вземат парите. а те парите така или иначе си вървят, но за такива неща - няма как, като трябваще се дават.

# 35
  • Мнения: 9 106
Мегита, какви изследвания искаш да правиш Blush Ако си го споменавала вече, извинявай, ще потърся назад из темите Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 270
Здравейте всички!
Късмет на всички НЕчакащи като мен (на 27 се надявам да не ми дойде)!!!
Успех и на всички бебеправещи!!!
и не на последно място ЧЕСТИТО на всички видели двете чертички!!!
Успешна седмичка!!!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 237
Мариетка не се ядосвай мила, аз не съм много добра в обясненията но нямах в предвид Респивакса, та нали него го отписваме че е противопоказен. Имах предвид за истинска ваксина като Инфлувак и там разните други а момичето казваше че не е бременно а започват опитите, а много боледува, защо да го кара на риск.

# 38
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Шушонче, не се дразня, държа да съм изчерпателна :
http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/influvac.html

Обърни внимание:Преди да се ваксинирате

Моля, oтговоpeте на следните въпроси:

Бременна ли сте, или е вероятна бременност при вас?
Алергични ли сте към яйца или яйчни продукти?

Имали ли сте сериозна реакция към противогрипна ваксина в миналото?

Имате ли повишена телесна температура или имате чувството, че  Ви втриса?

Ако отговорът, на който и да е от тези въпроси е ДА, непременно кажете това на лекуващия лекар
Какво трябва да имате предвид по време на бременност и кърмене?
За употребата на лекарства по време на бременност и кърмене, следвайте общите правила, консултирайте се с лекар!

Поради недостатъчно данни за приложението на инфлувак по време на бременност, ако сте бременна, Вашият лекар следва да прецени риска от грипно заболяване с този от противогрипна ваксинация!

А мисля знаем, какво ще отговори лекарят...

Не ми се рови за останалите противогрипни...

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Да се запиша и аз в новата темичка. Приятна седмица ви пожелавам.   bouquet

Днес си подадох документите за работа в едно от елитните училища в града ни. Шансът ми е минимален, но съм длъжна да опитам... Стискайте ми палци  Praynig  Hug .

Междувременно чакам и аз лелята  Confused Цикълът ми е нередовен, няма установена дължина, но обикновено е 30-35 дни. Всъщност от утре смятам, че ми закъснява  Laughing Но към тестове пристъпвам едва след десетина дни закъснение  Rolling Eyes

# 40
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Димана, добре дошла  bouquet!
Искам да ти кажа, че ти се възхищавам и много плача, когато чета темите ти Cry!Искрено се моля за твоето ангелче Praynig!!!
А още повече се моля скоро да зарадваш и Силия, и татко и с бебче Praynig Peace Heart Eyes!
Прегръщам те силно Hug!

# 41
  • Мнения: 166
Здравейте, момичета
Можели да започна с добрите новини, а другите да продължат с тях? Днес правих тест, та какво да ви кажа щастлива съм  EFP с две чертички Joy Joy Joy Ох с думи не мога да опиша радостта която изпитвам.

Честита нова седмичка  smile3525 и дано е бебеносна тя Praynig

Заглавието ни е много хубаво  julka
Думанаnewsm10 fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover стискам палци резултата да е като моя  EFP и да те приемат на работа  там newsm10 Радвам се, че си оптимист
Зайо, благодаря за палците  Hug
6у6он4е, честита ти рожденичка, нека е жива и здрав майка ти и в най-скоро да я зарадваш с внуче Peace
Хереленка, дано много скоро да го зарадваш мъжът ти  EFP и да те глези много, ама много  Hug
pretty, да продължиш добрите новинки Praynig  newsm10
koteto7975, бъди оптимистична, вярвай, че ще стане и ще стане  newsm10
Барборянче, много се радвам, че сте прекарали чудесно на рождения ден на малкия. Стискам палци и ти да ни зарадваш с добра новинка тази седмица fingerscrossed  Hug
Дени28, май- и ти трябва да се тестваш и на теб ти пожелавам две четички Praynig

Момичета пожелавам Ви много скоро всички да се радвате, като мен.
Прегръщам Ви силно
Hug

Последна редакция: пн, 25 сеп 2006, 16:51 от anna_25

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Ехее, браво, това е първото положително тестче тази седмица! Чесито   bouquet

# 43
  • Мнения: 90
УРАААААА!Анна 25 едно Голяяямо ЧЕСТИТО от мен!!! newsm44 smile3525Желая ти лека ,безпроблемна и щастлива бременност!!!!
Шушонче,тук съм и още не съм се тествала.Някак си имам усещането,че лелката ще дойде-имам краткотрайни,но много силни контракции на матката(както винаги преди М) и цялата съм в пъпки smile3515Така че ще си я чакам гадната smile3512

# 44
  • Мнения: 4 546
anna_25 , честити ти 2 чертички !!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт