Помощ за прогонване на котки от кола

  • 3 374
  • 20
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Здравейте. Имам следния проблем - паркирам автомобил в двор на блок и намирам постоянно колата си в стъпки от котки и изпражнения. Срещам понякога котката,виждала съм я и върху колата.Как бих могла да я прогоня,улична котка е, никак не е приятно да ползва колата ми за тоалетна. Препарати тип антикот или друго помагат ли за открити площи?

# 1
  • Мнения: 1 119
Котка да се изхожда върху кола? Това изобщо не го вярвам!
Да не е птичка?

# 2
  • Мнения: 4 518
Котка да се изхожда върху кола? Това изобщо не го вярвам!
Да не е птичка?
И аз не съм виждала. Те предпочитат пясък или поне нещо, в което могат да ровят. Котките се качват върху колите за да се топлят от двигателя.
Паркирате, пазите колата докато изстине двигателя и се прибирате. Или си купувате гараж.

# 3
  • Мнения: 1 119
Върху кола могат да спят. Но не и да ходят до тоалетна. Това ще да е огромно отклонение от котешката природа. Първо, защото котката заравя. Дори и да реши да маркира (не е такъв период), тя следва да го прави по територии, където минават и други котки.

Имам 4 котки. Половин котешки психолог съм.

Недейте тормози котката! Купете си гараж! Котките са много отмъстителни същества. После може да Ви ака пред вратата...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 129
Страшното е да не се завре под капака и да я убиеш в движение. Тогава не ми се мисли каква смрад би било и как би могло да се почисти. Особено зимата е често срещано, въпреки че на мен ми се случи (без умирането) посред лято.
Ослушвай се преди потегляне щом има котки наоколо.

# 5
  • Мнения: 4 518
Върху кола могат да спят. Но не и да ходят до тоалетна. Това ще да е огромно отклонение от котешката природа. Първо, защото котката заравя. Дори и да реши да маркира (не е такъв период), тя следва да го прави по територии, където минават и други котки.

Имам 4 котки. Половин котешки психолог съм.

Недейте тормози котката! Купете си гараж! Котките са много отмъстителни същества. После може да Ви ака пред вратата...
Според мен авторката малко е преувеличила нещата за да я вземат на сериозно и всъщност просто не иска котки върху колата си. Познавах човек, който си купи чисто нова кола и беше тотално вманиачен и влюбен в нея. Не даваше с пръст да се пипне, защото натрупания прах разваля блясъка на колата когато го натиснеш с пръст (така е, просто за мен е прекалено).

# 6
  • Мнения: 1 119
Върху кола могат да спят. Но не и да ходят до тоалетна. Това ще да е огромно отклонение от котешката природа. Първо, защото котката заравя. Дори и да реши да маркира (не е такъв период), тя следва да го прави по територии, където минават и други котки.

Имам 4 котки. Половин котешки психолог съм.

Недейте тормози котката! Купете си гараж! Котките са много отмъстителни същества. После може да Ви ака пред вратата...
Според мен авторката малко е преувеличила нещата за да я вземат на сериозно и всъщност просто не иска котки върху колата си. Познавах човек, който си купи чисто нова кола и беше тотално вманиачен и влюбен в нея. Не даваше с пръст да се пипне, защото натрупания прах разваля блясъка на колата когато го натиснеш с пръст (така е, просто за мен е прекалено).

 Аз си возя кучетата и котките в супер скъпата кола.
Разни хора, разни идеали!
Преувеличила е, разбира се. Не харесва котки просто.

(Между другото, мразят мандарини. Няколко обелки трябва да ги прогонят. Безопасно е за котката. Поне да я спасим от гнева на авторката.)

# 7
  • Мнения: 204
Купете си брезент/покривало и си покривайте колата всяка вечер ако нямате гараж. Така котката няма да оставя отпечатъци директно върху колата.
Не мисля, че има начин да я изгоните ако е решила, че харесва вашата кола.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
За съжаление не преувеличавам. Гаражи в района няма за продажба  - следя повече от 2 години. Чак тормоз на котка - моля Ви, не говорете такива неща. Питам за позволите препарати кои са ефективни.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Котката едва ли оставя изпражнения върху самата кола, но определено обичат да препикават гумите. После смърди ужасно и трае доста време миризмата.

И аз си намирам колата цялата в кални котешки лапи, особено след автомивка е много дразнещо, нормално е зимата, качват се върху топлия капак за да спят на топло. Досега явно са били достатъчно умни да не влизат под капака. Отказах се да се ядосвам вече, няма оправия и вдигнах ръце. Казвам го като човек, който определено никак не обича котки.

# 10
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Има отблъскващи спрейове против котки който са безопасни и за хора и животни като тези в линковете Simple Smile
Ако са ви скъпи трябва да знаете че котките мразят миризмата на цитруси намерете си ароматизатор за кола с мирис на лимон и ще се отървете ефтино Simple Smile Зимно време топлината на двигателя привлича животнте които желаят само да се стоплят бъдете милостиви и не ги наранявайте Simple Smile Благодаря Simple Smile
https://www.zoostrast.com/kotki/higiena/otbl-skvaschi-sprejove.html
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/privlitshashti-i-otblyskvasht … navyn-500-ml-8892

# 11
  • Мнения: 1 267
Котки, които се изхождат върху коли и препикават гуми!!! Ще ме уморите с тъпотиите си!

# 12
  • Мнения: X
Здравейте. Имам следния проблем - паркирам автомобил в двор на блок и намирам постоянно колата си в стъпки от котки и изпражнения. Срещам понякога котката,виждала съм я и върху колата.Как бих могла да я прогоня,улична котка е, никак не е приятно да ползва колата ми за тоалетна. Препарати тип антикот или друго помагат ли за открити площи?

Намери й дом!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Здравейте. Имам следния проблем - паркирам автомобил в двор на блок и намирам постоянно колата си в стъпки от котки и изпражнения. Срещам понякога котката,виждала съм я и върху колата.Как бих могла да я прогоня,улична котка е, никак не е приятно да ползва колата ми за тоалетна. Препарати тип антикот или друго помагат ли за открити площи?

Намери й дом!
Вие сериозно ли? Ако я искате заповядайте да ме освободите от присъствието й. Как не съм си губила времето да търся стопанин на улична котка.

# 14
  • Мнения: X
Сериозна съм.
Тя ще има дом, а ти няма да я виждаш повече.
Всички са доволни, но е нужна добрина и малко отделено време.

Общи условия

Активация на акаунт