The Lord of the Rings: The Rings of Power - Пръстените на Бг Мама

  • 9 856
  • 236
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 27 175



Добре дошли в темата за най-мащабната ТВ продукция в историята на стойност $1 млрд.
За толкова през 2017 г. от Амазон купиха правата за тази част от творчеството на легендарния, Дж. Р. Р. Толкин.
Планирани са общо 5 сезона. Сезон 1 беше заснет в Нова Зеландия (както трилогията на Питър Джаксън), а плановете за сезон 2 са да бъде заснет във Великобритания.
Сезон 1 струва около $500 млн. което прави грубо около $60 млн. на епизод. Всички тези цифри са рекордни за историята на телевизиите и стрийминг платформите.



Действието в сериала е през Втората епоха от Средната земя, като зрителите ще станат свидетели на мирни и безгрижни дни, които постепенно ще бъдат заменени от борбата срещу надигащото се зло, което чака своето време за да се надигне. В началото ще бъде обяснено как е победен Моргот и впоследствие ще проследи нарастваща сила на неговия главен лейтенант, Саурон.



Сериалът ще проследи направата на легендарните 19 пръстена, битките, личните истории и съюзите във времена на изпитания и тежки избори... Ще проследим изковаването на пръстените, на единствения и всевластен пръстен на Саурон, на съюза между хората и елфите, ще видим надигащата се сила на Саурон, идването на магьосниците в Средната земя, историята на легендарния и трагичен Нуменор и т.н.



От компанията обещават и спиращи дъха гледки и места, познати само от книгите, но нереализирани на екран до този момент.






Карта на Средната земя





ЛИНКОВЕ

==> Официален сайт <==

==> The Lord of the Rings: The Rings of Power - FANDOM <==

==> The Lord of the Rings: The Rings of Power - IMDB <==

==> The Lord of the Rings: The Rings of Power - Rotten Tomatoes <==



АРХИВ
(всички приключили анкети)


Скрит текст:










Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 16:11 от bubanka

# 1
  • Мнения: 35 961
не е онова, което очаквах, но привлича вниманието дори и само за един добър хейт Simple Smile

# 2
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Мерси за темата!
Няма да се впускам в просторно резюме, тъкмо пуснах трета серия.
Фен съм на Властелина, книги не съм чела. Купих си я наскоро.
Предистория не съм чела също.
Основното, което ми липсва в сериала е, че не ми носи магия. Не мога да го обясня. Иначе има много красиви гледки направени. Въобще компютърно е супер.
Протохобитите не ми пречат. Нито тъмния елф. Галадриен е малко дървена.
Най ми харесаха джуджетата.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 652
Тръгва главоломно от дъното, но може да изненада към края. Колко сезона ще пуснат, предстои да видим.

В краткосрочен план чакам появата на любимото създание от Средната земя - Балрог.



Благодаря за темата, Diavolo Simple Smile

# 4
  • Мнения: 301
Основното, което ми липсва в сериала е, че не ми носи магия. Не мога да го обясня. Иначе има много красиви гледки направени. Въобще компютърно е супер.
Протохобитите не ми пречат. Нито тъмния елф. Галадриен е малко дървена.
Най ми харесаха джуджетата.

Мога да се подпиша под това с две ръце, като добавя, че освен малко дървена, Галадриел ми е и доста дразнеща персона. И може би най-вече това, че някак за да изпъкне тя, изкараха всички останали елфи едва ли не глупаци, които нищо не разбират, е нещото, което най ми боде очите.

Ще си гледам де, може нататък да се получат нещата по-добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 27 175
Понеже не мога да пиша в темата за НФ/Фентъзи (последното мнение е мое) -> към Вечерница:
Изобшо не съм видял, че искаш да правиш тема, бях учтиво помолен да направя темата и след сериозно обмисляне реших все пак да я направя, нали съм добро дяволче.
Прибрах се, седнах и за около час направих това и чак сега като отметнах задачата, седнах да отмятам непрочетените мнения из темите и видях какво си писала.

Ако имаш някакви готови материали или идеи ги сподели и веднага ще намерят място на 1 стр. в началното мнение. И после за тема 2 и т.н. И това се отнася към всички фенове.

Бубанке, толкова
Нямам никакво време, такъв е периода... 😰
А и сама знаеш, че първоначално не исках... По-нататък може и по-добре, това е само начало, колкото да не спамим в другата тема, която си стана тема за ЛОТР, а друга е идеята и все пак.
Няма как да е като Стар Уорс, онова си ми е голяма любов от дете и я правих със седмици. Няма да си го причиня втори път. 😉

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 17:14 от Diavolo

# 6
  • Мнения: 35 961
дяволче, благодаря, че изпълни молбата ми! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 27 175
Фен съм на Властелина, книги не съм чела. Купих си я наскоро.

Чести, чети, предисторията също. 🙂
Не е типичното фентъзи, което може би очакваш, то си е повече като научен труд, то това е и идеята...
Ама си е вечна класика. Има сърце и душа. И да не се впускам още, че...



Относно сило критичните ми мнения...

Аз съм толкова критичен засега, защото съм голям фен на Толкин. Имам всички негови книги и съм ги чел. Абсолютно всичко. Разбира се съм голям фен и на филмите на Джаксън, без последните 45 мин. от Завръщането на Краля и си ги имам на всякакви релийзи.
И като добавим woke пропагандата, ето защо писах тези ревюта по този начин и бях толкова остър. Не е като да не искам да е добро и да ми хареса. И ако нещо ми хареса аз винаги си го пиша и признавам. И искрено вярвам, че доброто предстои и че малко по-малко ще ни хареса... Честно казано се съмнявам и не знам как ще стане генерално при положение, че Галадриел просто не мога да я понасям, но това е положението. Откровен съм и дори това да не се харесва на някои, не мога просто да пиша неща, които не ги мисля или усещам.
И така пиша навсякъде, не само тук в Бг мама. 😙

Епизод 4 ще го гледам по-късно тази вечер. След дуела във Фермата. Или пък през нощта, ще видим.
Леле колко сериали се натрупаха не е истина, това дълго море сега ще ми излезе през носа... 😯😀

# 8
  • Мнения: 4 042
Благодаря за новата тема, че в старата наистина прекалихме с постовете за Пръстените. Единственото, което не ми харесва до момента е чакането на всеки следващ епизод.

# 9
  • Мнения: 11 314
Диаволо, жесток си!
Нямам претенции и се радвам, че не съм била сама в желанието си да направя тема. Всичко е отлично подредено, няма какво да добавя.
Днес коментирах с брат ми - първите 3 епизода са един вид пролог/въведение към героите и от 4 нататък вече има някакво раздвижване по линията.
Актрисата, която играе Галадриел е супер изнервяща, дори регентката играе една идея по-добре. Върви ми малка ала едновремешния телевизионен театър, ако го помните, в понеделник вечер.
Много се надявам да ме опровергаят.
Джуджетата определено са находка и ме кефят на макс.

# 10
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Имам въпрос- защо протохобитите са с такива треви, жълъди и цветя в косите? За да се слеят с околността ли? Да не ги хване някой. Вече съм сигурна, че извънземният е Гандалф. 
Какво става с Нуминор? Залят е от океана ли? Като във видението на кралицата.

# 11
  • Мнения: 11 314
Малко мемета из нета
Тиф, едното е спойлер за теб.






Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 18:39 от Вечерница

# 12
  • Мнения: 207
Елфи = Грозни мъже с дълги уши = Магарета

# 13
  • Мнения: 11 314
Днес забелязах в епизод 4 при орките в сцената с Арондир, че му липсва дясното елфическо ухо. Голяма издънка


# 14
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Основното, което ми липсва в сериала е, че не ми носи магия.

Точно това е проблема и при мен.
Аз все така продължавам да не намирам правилната атмосфера, в трети епизод например тези почти римски тоги ме подразниха доста, половината каст от Спартак също не помогна на ситуацията.
Последната сцена в четвърти епизод ни се стори буквално изкопирана от Задругата, направо имам чувството, че техните звукови ефекти бяха използвали. Това е другото, което ме дразни, липсата на оригиналност и некадърните заемки от тук от там.

Общи условия

Активация на акаунт