Курс дистанционно обучение - капацитет на групата

  • 863
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 589
Вече всички сме изпитали тръпката от дистанционното обучение на нашите деца. Както за училищни предмети, така и - много от нас - за извънкласни уроци.
Затова искам да ви попитам за мнение, от натрупания ваш опит досега.
Колко според вас е максималният капацитет за обучение на група онлайн (извънучилищно занимание).
Колко ученици най-много считате, че е нормално да бъдат включени в една група.
Интересът ми е конкетно към възрастова група 10-13 години.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
5-6

# 2
  • Мнения: 11 908
Колкото за ПО, толкова и за ДО. Между 5 и 12-14

# 3
  • Мнения: 3 589
За присъственото обучение има изградени практики и опит, които са станали ако не правило, поне доказан ориентир. И това е точно 12-15 обучаеми. За дистанционното се опитват да ми прокарат идеята, че може да се оптимизират преподавателите с по-големи групи. В обучението за възрастни мога да допусна, но за деца ...?
Дори размерите на клас 25-30 ми се струват неуправляеми, но покрай дистанционното обучение виждаме да се случва.
Частните образователни институции вдигат мизата още.
Група от 40+ деца как ви звучи? За какъв образователен процес и качество говорим 🙄

# 4
  • Мнения: 4 411
Ако само се "изпява" урока, може и 100 да са. Ама нали трябва и обратна връзка.
Класа на дъщеря ми е от 16 деца. Дори и по време на ДО с намалените часове, госпожата успяваше всеки час да изпитва всяко едно дете - да чете, да реши задача и т.н. Не виждам това как би могло да се случи с по-голяма група. Ами те тези 16 сутрин губят поне 5 Мин докато влязат всички и кажат добро утро. Ами ако са 20-30-40, отиде половин час само стартиране.

# 5
  • София
  • Мнения: 324
10 максимум. аз самата карах един курс он-лайн, едвам успяваше да ни изреди учителката, а сравнение с предишното ниво, което карах присъствено не може и да става. При това говоря за възрастни, които са мотивирани и са си платили освен това за удоволствието. 25 деца в он-лайн класна стая е абсолютна пародия.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако отделим средно по 5 минути индивидуално, за 10 човека  се получават 50 минути. Да, мога да го направя, ако имам блок от 90 минути.
Такива като 20 деца за 30 минутки са мен са пълен траш, без извинение.
Ако пък правя групова работа, то тогава трябват още по 5 минути на група от 3.
/Леле, откъде го извадих тоя тайминг и това планиране като мразя да пиша планове. Ама опитът си е опит./

# 7
  • Мнения: 4 398
Колко ученици най-много считате, че е нормално да бъдат включени в една група.
Интересът ми е конкетно към възрастова група 10-13 години.
В тази възрастова група  вече си проличават огромни разлики по отношение  на това как усвояват различните деца. Например ако е език за едни не е никакъв проблем с всяко занятие да се дават 50-80 нови думи, а на други им идва множко. За едни две -три страници домашно е много, за други-работа за 10-15 мин.
Групата винаги напредва със скоростта на най-бавния. Според мен , за да са доволни всички, е много важен и подборът на децата в групата, а не само бройката.  Оптимално според мен е до пет деца.

Общи условия

Активация на акаунт