Бременност и високо кръвно налягане!

  • 1 899
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, в 20-та г.с. съм, и напоследък правя хипертонични кризи, по принцип се случва вечер към 01:30 часа. Пия допегит, два пъти на ден по 1 таблетка, днес ще посетя лекарят който следи моята бременност, но ми се иска ако някоя от вас има подобен проблем да сподели как се справя снего! Усещам, че кръвното ми е високо, защото започвам да получавам едно силно сърцебиене и чувам сърцето си в ушите ми. Много е неприятно, и най - много се страхувам за бебето. Благодаря ви и хубав ден на всички!

# 1
  • Мнения: 876
Колко е високо кръвното? И аз си чувам пулса в ушите като спя, но докато съм в леглото е ниско.
Урина пуснаха ли, за да видят за белтък?

# 2
  • Мнения: 4
Не са ми пускали урина, но стойностите варират от 150/100, 160/100. Не са постоянно такива, но в едни определени часове просто сякаш се повишава кръвнто налягане рязко!

# 3
  • Мнения: 876
Аз задължително бих си изискала пълни изследвания за прееклампсия. На мен само заради леко завишен белтък в урината 3 дни ми правиха изследвания.
Да не говорим, че с това кръвно трябва да сте с болница докато видят дали и как могат да го контролират.

# 4
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Не искам да те плаша, но две стойности на кръвното, измерени през 4 часа, които са над 90/140 означават прееклампсия. Аз развих внезапна, късна прееклампсия, бях в болница две седмици и дъщеря ми се роди в 34 г.с., а кръвното ми дори не беше толкова високо. Не се бави, а поискай веднага пълни изследвания. Успех и здраво бебе!

# 5
  • София
  • Мнения: 22 944
На мен допегита ми поддържаше кръвното нормално в края на предишната бременност, явно при вас е по-сериозен проблемът, щом лекарството не помага. Аз не разбрах на кардиолог бяхте ли? Кой ви изписа допегита?

# 6
  • Мнения: 4
Ходих на кардиолог, който ми назначи лечението с допегит. Преди да забременея пиех други лекарства за хипертония. Вчера бях на преглед и ми правиха изследвания за прееклампсия, но не установиха нищо притеснително. Увеличиха ми дневната доза на допегита, надявам се от тук нататък да е всичко наред!

# 7
  • Мнения: 598
Ще използвам същата тема да попитам какво се счита за високо кръвно при жени, които са имали по-скоро ниско преди да забременеят.
Пак ли гледам 140 горна граница?

Аз съм в 16та седмица в момента. Понякога  получавам главоболие и като си меря кръвното е 100/70. Вчера при доста силно главоболие и повръщане го измерих 120/80, но бързо падна пак до 100. Не съм сигурна дали главоболието е от кръвното е обратното и дали повръщането е в следствие на кръвното или се е вдигнали заради него :/ Сега се чувствам добре на следващия ден и ще се консултирам с доктора си при първа възможност, но ми е любопитно дали за някои мами и 110-120 е високо.

# 8
  • Мнения: 4
Ако кръвното ти винаги е било ниско, възможно е 120/80 да е високо за теб.

# 9
  • Мнения: 134
Аз съм с високо кръвно,не пия нищо за сега,в 18.г.с съм.
При мен започват болки в главата и ми е едно никакво.Вечер съм със сърцебиене.
Хапваш ли сладко примерно-ако да,спри го,защото аз съм забелязала,че от него ми става най-вече така,но при всеки може да е различно.Най-добре говори с лекаря за това да пусне пълни изследвания,ако трябва плати си ги..важно е.

Общи условия

Активация на акаунт