Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 374
  • 767
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 23
Здравейте!
Предстои ми раждане месец май (живот и здраве) в Майчин дом. Исках да попитам как става изборът на типа стая, в която ще съм след раждането и в кой момент Simple Smile разбирам, че ет. 12 е в ремонт все още, но не ми се ясна тази процедура по принцип

# 331
  • Мнения: 24
Здравейте!
Предстои ми раждане месец май (живот и здраве) в Майчин дом. Исках да попитам как става изборът на типа стая, в която ще съм след раждането и в кой момент Simple Smile разбирам, че ет. 12 е в ремонт все още, но не ми се ясна тази процедура по принцип
Здравей, при първото ми раждане бях във ВИП стая на 7 етаж, но сега при второто края на март месец нямаше свободни двойни ВИП стаи, а само единична на цена от 120 лв на вечер. След като родиш и е време да те качват в отделението, по принцип те питат каква стая искаш. Настаниха ме в тройна обикновена стая, но изобщо не съжалявам, не платих нищо, а условията са почти същите (вместо баня и тоалетна има мивка в стаята и три легла, вместо две). Досадното е, че при всяко излизане до банята или тоалетната трябва да си слагаш маската.
Не знам при секцио с избор на екип как стоят нещата (дали лекарят може да ти запази ВИП стая предварително).

# 332
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Моето секцио беше с избор на екип. Самостоятелната стая трябваше да ми е запазена предварително от доктора, но той от много задачи беше позабравил малко миличкия. Докато ме подготвят за операцията попитах пак и той се обади да ми я запазят за следващия ден, бях във 725. Категорично заявявам, че 120 лв са страшно много за тези условия, но аз въпреки това не съжалявам за парите, а даже стоях 7 дни. Но ми беше изключително спокойно и приятно там. Не ми беше скучно изобщо, почивах си пълноценно. С бебка имахме възможност да се опознаем на спокойствие и да се насладим напълно на първите ни дни заедно.

# 333
  • Мнения: 70
Здравейте , момичета каква е цената на избор на екип ?

# 334
  • Мнения: 144
Здравейте , момичета каква е цената на избор на екип ?

Цената е 900 лева.

# 335
  • Мнения: 51
При мен се получи подобна ситуация и ме настаниха в последната стая в края на коридора, защото нямаше друга единична. Беше хладно и чаках топлата вода по 20 мин., но изобщо не съжалявам. Беше ми много спокойно и приятно. Единственият минус е, че условията не бяха ок, за да стои при мен бебока.

Моето секцио беше с избор на екип. Самостоятелната стая трябваше да ми е запазена предварително от доктора, но той от много задачи беше позабравил малко миличкия. Докато ме подготвят за операцията попитах пак и той се обади да ми я запазят за следващия ден, бях във 725. Категорично заявявам, че 120 лв са страшно много за тези условия, но аз въпреки това не съжалявам за парите, а даже стоях 7 дни. Но ми беше изключително спокойно и приятно там. Не ми беше скучно изобщо, почивах си пълноценно. С бебка имахме възможност да се опознаем на спокойствие и да се насладим напълно на първите ни дни заедно.

# 336
  • Мнения: 5 559
Когато няма места на седми етаж (случва се), сега настаняват на осми. Има двойни стаи по 43 лв. (ако искаш да си сам и да запазиш и второто легло в стаята, цената става 86) и пак не е малко за тези мизернички условия, а 120 лв направо нямам думи. За мамата по-горе избор на екип 900 лв + 7 дни по 120 лв си е станала сериозна сума като за раждане в частна болница, но щом сте доволни и щастливи с избора си, това е най-важното. 💕

# 337
  • Мнения: 144
Аз пък се сетих да попитам за епидуралната упойка. Видях на сайта на МД, че цената й е 200 лева, но като си с избор на екип включва ли се в тези 900 лв. или пак се плаща отделно?

# 338
  • Мнения: 158
Аз пък се сетих да попитам за епидуралната упойка. Видях на сайта на МД, че цената й е 200 лева, но като си с избор на екип включва ли се в тези 900 лв. или пак се плаща отделно?
Влиза в избора на екип.

# 339
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Когато няма места на седми етаж (случва се), сега настаняват на осми. Има двойни стаи по 43 лв. (ако искаш да си сам и да запазиш и второто легло в стаята, цената става 86) и пак не е малко за тези мизернички условия, а 120 лв направо нямам думи. За мамата по-горе избор на екип 900 лв + 7 дни по 120 лв си е станала сериозна сума като за раждане в частна болница, но щом сте доволни и щастливи с избора си, това е най-важното. 💕
Да, това за 8 етаж също ми го предложиха. Нооо трябваше постоянно във всеки час за взимане на бебетата да слизам да я взимам от 7 етаж, после съответно и да я връщам при което да я влача по студения асансьор, а беше края на януари. Което в първите 3 дни щеше да ми е ужасно трудно предвид операцията. И това за по-кофти условия плюс малко по-малко пари реших, че няма смисъл. А оставането ни не за 4, а 7 нощувки не беше предвидено. Ако се бяхме застояли още повече вече щях да се изместя, но все пак ни изписаха.
А така бях през две врати от бебешката стая, толкова близо че понякога като заплачат всички бебета в един глас и е тихо ги чувах.  леко.
Важното е че всичко мина и завърши чудесно за двете ни. Грижиха се добре за нас и запазихме почти прекрасни спомени от престоя си. Дано повече мами и бебета имат нашия късмет!

# 340
  • Мнения: 250
Здравейте ,предстои ми секцио на 20 ,приемат ме предишния ден.Багажа съм го стегнала в малко куфарче на колела.,но остават нещата за изписване ,помпата и някои дреболии,които не се събират.Може да се носи багаж ,аз ли трябва да сляза да си го взема,ако съм с операция как става? За запазването на стая с лекаря ли да говоря ,с него ще се видя в петък ,но той преди ми каза че в пон като постъпя ще се разберем.Той дали би.могъл да запазил,не е длъжен все пак.Притеснено ми е ,за пръв път ще ми е.

# 341
  • Мнения: 51
Привет,
Няма проблем да ти носят допълнителен багаж. Или ти слизаш до входа на спешното, ако можеш, или санитарката го качва. Важното е да е написан с име и номер на стая. Аз си слизах сама още в деня след операцията и се виждах с мъжа ми за 2-3 мин. Помпата ми я донесоха на 2 ден, а дрешките за изписване - в деня на изписването. Могат да ти носят и храна, ако не ти допада болничната. Подготви се с вода за реанимацията 2-3 бутилки, както и поне 1 бутилка за след това. Багажа за реанимация е най-удобно да е в отделна раница.
За запазването на стая е най-добре да стане през лекаря, но може и на място, когато те приемат. Винаги ще се намери една стая.
Движи се много след секциото - колкото повече, толкова по-бързо ще се възстановиш.
Успешно раждане и много здраво и сладко бебче Simple Smile

Здравейте ,предстои ми секцио на 20 ,приемат ме предишния ден.Багажа съм го стегнала в малко куфарче на колела.,но остават нещата за изписване ,помпата и някои дреболии,които не се събират.Може да се носи багаж ,аз ли трябва да сляза да си го взема,ако съм с операция как става? За запазването на стая с лекаря ли да говоря ,с него ще се видя в петък ,но той преди ми каза че в пон като постъпя ще се разберем.Той дали би.могъл да запазил,не е длъжен все пак.Притеснено ми е ,за пръв път ще ми е.

# 342
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте момичета 😊
На 01.07 ми е термина,мислех да се насоча към МД,но малко ме притесняват отрицателните коментари 😞 По принцип искам нормално раждане,искам и упойка
И с цел да бъда нападната,цялата тази работа с кърменето май не е мойто,не искам да кърмя 🤭,а и не се знае дали изобщо ще има кърма.
Та въпроса ми е,какво се случва с бебетата ако нямам кърма/не кърмя,аз ли трябва да си взема АМ и шише или от там осигуряват?
И също така,гледах им списъка за багаж,но много малко неща са включили има ли майки,който са си взели и други неща освен това в списъка?
Колко излезна цялото раждане,с избор или без избор на екип,с упойка или без,питам дали има смисъл да продължавам да се навивам за там,или да се насоча на другаде?Да спомена,че нямам никакви отзиви за д-ри от МД,следя се при една АГ в центъра.Ако има майки,който имат отговори на мойте въпроси ще съм Ви много благодарна благодарна 😊

# 343
  • Мнения: 147
Здравейте,
 
Няма нужда да си носите АМ, от там дават, както и шишета.
Ако кърменето не ви харесва и не искате - това е ваш избор и няма да бъдете упрекната.
Ако по-скоро ви притеснява, че няма да имате кърма, то тогава може си вземете книга или да потърсите информация кога, как и колко рядко се случва да нямате кърма.
Има и други неща, които можете да добавите в багажа, освен тези в списъка, които са по-скоро за удобство, мисля че са коментирани в други теми.
Раждане с избор на екип е 900лв. Упойката влиза в цената за избор на екип, ако няма избор - цената на упойката е 200лв. Нощувка в двойна стая, ако искате бебето да е при вас е 40лв на вечер, в единична стая/апартамент беше около 120/170лв по спомен.
едит: Информацията за нощувките е от преди започването на ремонта на 12 ет.

Здравейте момичета 😊
На 01.07 ми е термина,мислех да се насоча към МД,но малко ме притесняват отрицателните коментари 😞 По принцип искам нормално раждане,искам и упойка
И с цел да бъда нападната,цялата тази работа с кърменето май не е мойто,не искам да кърмя 🤭,а и не се знае дали изобщо ще има кърма.
Та въпроса ми е,какво се случва с бебетата ако нямам кърма/не кърмя,аз ли трябва да си взема АМ и шише или от там осигуряват?
И също така,гледах им списъка за багаж,но много малко неща са включили има ли майки,който са си взели и други неща освен това в списъка?
Колко излезна цялото раждане,с избор или без избор на екип,с упойка или без,питам дали има смисъл да продължавам да се навивам за там,или да се насоча на другаде?Да спомена,че нямам никакви отзиви за д-ри от МД,следя се при една АГ в центъра.Ако има майки,който имат отговори на мойте въпроси ще съм Ви много благодарна благодарна 😊

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 17:30 от genomi

# 344
  • Мнения: 78
7ми ет. Нощувка в двойна стая е 60 лв. В единична 120 лв. В тройна стая престоят е безплатен.

Общи условия

Активация на акаунт