Раждане в Майчин Дом - София (7 тема)

  • 52 385
  • 767
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 6 219
Бебето дойде изненадващо и вместо с избора ми на екип се оказах с екипа на смяна в спешното. Нямаше проблем от тяхна страна да ми сложат упойка, но при мен намаше време - бебето излезе в рамките на два часа от влизането ми в спешното. Дори ме предупредиха, че се заплаща и ми обясниха процедурата. Е, да ама... бързо родих!

# 406
  • Мнения: 23
Момичета, минавам просто да споделя как протече моето раждане в Майчин дом. Отидох със 7 см разкритие, защото все очаквах да се появят адските болки, за които всички сме чували легенди. Е, моите болки бяха като при менструация, 2 пъти по- силни, т.е. напълно търпими. Родих буквално с 2 напъна за по-малко от 10 мин. Всички бяха много мили, всеки знаеше за какво е там. Бях с избор на екип- д-р Дяволов, който дойде 15 мин след като му се обадих, пусна музика в родилна зала, шегуваше се, а акушерката ми обясняваше колко чудесно напъвам. Повече от доволна съм от професионализма и отношението, които срещнах тук. Пожелавам ви леко и приятно раждане като моето Simple Smile

# 407
  • Мнения: 5
Здравейте, бих искала да попитам наскоро раждалите в Майчин Дом дали има изискване памперсите да са запечатани? Имам приготвено цяло кашонче и се чудя дали мога да извадя бройки от тях или е необходимо да закупя отделно пакетче само за болницата ? Също така някой има ли информация относно ремонта на 12-ти етаж? Кога се очаква да приключи? Благодаря предварително Simple Smile

# 408
  • Мнения: 72
Здравейте, бих искала да попитам наскоро раждалите в Майчин Дом дали има изискване памперсите да са запечатани? Имам приготвено цяло кашонче и се чудя дали мога да извадя бройки от тях или е необходимо да закупя отделно пакетче само за болницата ? Също така някой има ли информация относно ремонта на 12-ти етаж? Кога се очаква да приключи? Благодаря предварително Simple Smile
Здравейте, в момента съм тук 😊 запечатани ги искат

# 409
  • Мнения: 135
Най-сетне едно мнение, което да ме надъха, че съм направила правилния избор Simple Smile Благодаря!
И аз съм се спряла на д-р Дяволов и се надявам да имам същото изживяване Simple Smile
Исках да ви попитам като човек със скорошен опит как процедират в болницата при желание за отложено клампиране и контакт ложа в кожа веднага след раждането?
Момичета, минавам просто да споделя как протече моето раждане в Майчин дом. Отидох със 7 см разкритие, защото все очаквах да се появят адските болки, за които всички сме чували легенди. Е, моите болки бяха като при менструация, 2 пъти по- силни, т.е. напълно търпими. Родих буквално с 2 напъна за по-малко от 10 мин. Всички бяха много мили, всеки знаеше за какво е там. Бях с избор на екип- д-р Дяволов, който дойде 15 мин след като му се обадих, пусна музика в родилна зала, шегуваше се, а акушерката ми обясняваше колко чудесно напъвам. Повече от доволна съм от професионализма и отношението, които срещнах тук. Пожелавам ви леко и приятно раждане като моето Simple Smile

# 410
  • Мнения: 23
Аз не съм обсъждала тези въпроси Simple Smile

Най-сетне едно мнение, което да ме надъха, че съм направила правилния избор Simple Smile Благодаря!
И аз съм се спряла на д-р Дяволов и се надявам да имам същото изживяване Simple Smile
Исках да ви попитам като човек със скорошен опит как процедират в болницата при желание за отложено клампиране и контакт ложа в кожа веднага след раждането?
Момичета, минавам просто да споделя как протече моето раждане в Майчин дом. Отидох със 7 см разкритие, защото все очаквах да се появят адските болки, за които всички сме чували легенди. Е, моите болки бяха като при менструация, 2 пъти по- силни, т.е. напълно търпими. Родих буквално с 2 напъна за по-малко от 10 мин. Всички бяха много мили, всеки знаеше за какво е там. Бях с избор на екип- д-р Дяволов, който дойде 15 мин след като му се обадих, пусна музика в родилна зала, шегуваше се, а акушерката ми обясняваше колко чудесно напъвам. Повече от доволна съм от професионализма и отношението, които срещнах тук. Пожелавам ви леко и приятно раждане като моето Simple Smile
[/quote]

# 411
  • София
  • Мнения: 6 219
Според мен ако е обсъдено с избора на екип няма да имате проблем нито с отложеното клампиране, нито с контакта кожа до кожа. Зависи от лекаря и неговото отношение към тези неща. аз лично чух различни случаи, но за съжаление не мога да препоръчам конкретен доктор, който би се ангажирал.

Аз съжалявам, че бях толкова изненадана от раждането, че изобщо не можах да попитам дали биха ми дали детето веднага след раждането. А и се бях подготвила психически, че в Майчин дом това не се практикува... и някак го пропуснах. Ама не може всичко.

# 412
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте да попитам как става припознаването на бебето в МД от таткото ако с майката нямат брак?

# 413
  • Мнения: 67
Здравейте да попитам как става припознаването на бебето в МД от таткото ако с майката нямат брак?
Бащата трябва да ви донесе нотариално заверена бележка, че припознава детето и вие да я представите, когато попълване документите за Удостоверението за раждане.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте да попитам как става припознаването на бебето в МД от таткото ако с майката нямат брак?
Бащата трябва да ви донесе нотариално заверена бележка, че припознава детето и вие да я представите, когато попълване документите за Удостоверението за раждане.
Много благодаря.
Предполагам нотариусите знаят какво да напишат  втази бележка и той трябва да оъиде ори нотариус само с липна карта?

# 415
  • Мнения: 1 686
Здравейте да попитам как става припознаването на бебето в МД от таткото ако с майката нямат брак?
Бащата трябва да ви донесе нотариално заверена бележка, че припознава детето и вие да я представите, когато попълване документите за Удостоверението за раждане.
Много благодаря.
Предполагам нотариусите знаят какво да напишат  втази бележка и той трябва да оъиде ори нотариус само с липна карта?
Да. Не се притеснявайте. Simple Smile Леко раждане!

# 416
  • Мнения: 78
Също така копие на вашата лична карта за при нотариуса Blush

# 417
  • Мнения: 23
Родих на 09.05.2021 там. Всеки ден в определени часове има соц. работник. Давате му декларация за припознаване от таткото, който трябва да отиде за нея при нотариус. Това е Simple Smile След 2 седмици си вземате акта за раждане от съответната община. (при нас нотариусът не е искал моя лична карта или каквото и да било- само имена и ЕГН).
Здравейте да попитам как става припознаването на бебето в МД от таткото ако с майката нямат брак?

# 418
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте мами,напоследък доста чувам,че при нормално раждане се прави клизма 🤷🏼♀ това вярно ли е?Има ли мами,който скоро са раждали в МД,за да споделят?

# 419
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Освен ако не е по супер спешност и няма време-да, прави се. При нормално раждане държат на това по възможност, а преди секцио е задължително.
Аз страшно много се притеснявах от тази интервенция, както и от слагането/махане на катетър, но нищо не е чак толкова страшно се убедих. Повече звучи неприятно, отколкото всъщност е.
Бях с дата за планирано секцио, но постъпих два дни преди това по спешност със силни болки и ми беше все едно какво се случва. Исках само да ми олекне и по-бързо да си видя бебчето. Благодарение на Д-рите Диков и Гарнизов всичко мина чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт