Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 86 000
  • 923
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: X
За да не ти пожълтее гардеробът, трябва задължително грунд, иначе може да избие. Аз така направих една маса и столове и въпреки, че сложих 5 ръце бяло, пак изби много гадно. Ама тогава още нямах опит и нямаше кой да ми каже или реших да спестя една ръка. И аз не знам. Лакове много, но можеш да пробваш на Витекс на малък предмет да видиш как ще се държи. Няма нужда от шкурене между слоевете. Благодаря ти!

# 886
  • Мнения: 54 594
kalinakiss, само мога да се възхищавам на творчеството ти! Браво! Gift Heart

# 887
  • Мнения: X
Много ти благодаря, DeVa! Запалих се преди година и малко и ми доставя огромно удоволствие. Правих и един шкаф за обувки от по-големите проекти. Не знам дали съм го качвала тук затова ви го споделям сега. 😊
Имам и страничка, където качвам всичко. Но не мога да я споделя тук, заради правилата. Ако някой проявява интерес, да ми пише лично.



# 888
  • Мнения: 2 152
Някой от вас дали е ползвал восъчен кит за дърво? Интересува ме дали мекия ще ми свърши работа или да търся твърд /за сега не откривам/. Материала е ПДЧ с покритие меламин+


# 889
  • Мнения: 15 052
Чудесни са двата шкафа.

# 890
  • Мнения: 19 325
Калина, страхотни са и двата шкафа!
Може ли да постнеш страничката си. Не мисля, че е забранено, като не е с цел продажба.

# 891
  • София
  • Мнения: 2 345
Kalina, благодаря за съветите! Аз имах предвид, че някои бели бои и лакове пожълтяват с времето най-вече от светлината. И не ми се иска белият гардероб да продибие жълтеникав отенък след 2 години.
А за грунда - мога ли да използвам праймер на Сократес или трябва да е специално за тебеширена боя на Лорка, например?
Шкафчето за обувки е прекрасно! Цветът му е много приятен и ненатрапчив! Поздравления още веднъж!

# 892
  • Мнения: X
😊
Можеш и на Сократес. Аз ползвах на Витекс. Доволна съм. Иначе има много хубави трансфери за мебели, които в зависимост от типа мебел могат много да подчертаят и украсят. Аз използвах такъв за скрина, но не ми хареса как стана, защото той е вдин такъв ръбат и не много аристократичен и го изшкурих и пребоядисах наново, където трябваше. 😁 Та всичко е проба грешка без да бързаш.
Ето как изглеждаше.

# 893
  • София
  • Мнения: 2 345
Цветята изглеждат страхотно, но са подходящи за някоя кънтри мебел тип “шаби шик”. Без тях шкафът наистина е придобил много изискан вид.
И аз се присъединявам към апела на Дъждец, да постнеш линк към страничката ти да гледаме и да се учим на занаят😉🤗

Ето това е гардеробът, който чака да бъде пребоядисан. За сега съм му сложила едни дървени икейски дръжки. Все още се чудя дали да е бял. Не ми се занимава да му слагам орнаменти (релефни рамки на вратичките) и затова си мислех, че може би бялото е най-неангажиращо и неутрално. Но приемам съвети всякакви.Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 21:45 от Skiorche

# 894
  • Мнения: 10 408
Доста тежи в тъмният цвят гардероба. Ако го направиш бял или друг светъл цвят, според мен ще ти стои по-добре в пространството, стаята ще ти светне.

# 895
  • Мнения: 634
Аз също бих направила гардероба в  бяло.
Моля за линк към страничката Simple Smile

# 896
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Чудесни неща видях!
Този гардероб го виждам син или тъмно зелен.

# 897
  • Мнения: 4 210
Момичета, да ли би се получило осъвременяване на стара коридорна ламперия със самозалепващи се тапети?
Нещо такова например

# 898
  • Мнения: 5 380
Лампериите сега са на мода, по-скоро пробвай да я боядисаш или добавиш допълнителни летвички. Не каза дървена ли е?
Ето малко снимки да обясня какво имам предвид:





Такива лепящи се тухлички, слагах миналата година на терасата, не са устойчиви при мен и излизат скъпо за голяма площ.

# 899
  • Мнения: 68 918
Според мен боя е много по-добър вариант за освежаване на ламперията.
Тези ми стоят ужасно изкуствено и евтино, макар че като цена ще ти излязат златни за един коридор.
За моженето иначе - може. И тапет може.... всичко може.

Общи условия

Активация на акаунт