Да преправим старите мебели с любов - тема 37

  • 86 963
  • 923
  •   1
Отговори
# 855
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Аз имам горни кухненски шкафове, случай жени като скрин. Поръчах им само един плот. Естественно и допълнителни крачета

# 856
  • Мнения: 1 078
Момичета, върти ми се една идея да направя горни шкафове от кухня в холна секция. Шкафовете са дълбоки 30см. Ще трябва да се прикрепят към стената.  Два от тях са с вратички и са широки 80см. Мисля да им сложа крачета и нови дръжки, за да заприлича на нещо като скрин. Отгоре ще трябва да се покрият с обща дъска. Дали ще се получи добре при толкова плитки шкафове според вас, или да не се занимавам?
Мисля, че е добра идея. Може ли снимки на шкафчетата?

# 857
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938

Опитвам се да намеря и др снимки

# 858
  • Мнения: 19 376
Не са при мен в момента. Като ида на вилата, ще ги снимам.
Титина, супер е станало!
Долните шкафчета от снимката колко са дълбоки? Това са чекмеджета нали? Ама как са били кухненски преди? Извинявам се за многото въпроси.

# 859
  • Мнения: 69 318
Аз мисля че може 30 см да се сложат долу с крачета. Не е пречка дълбочината.
30 см дълбок ми е един шкаф-нещо като бюфет се води, в кухняна, но би стоял добре и в друга стая.
30 см е ок за книги. Библиотеките Били на икея май са с такава дълбочина.

Също в детската имам едно 60 на 60 на 30, то е за стена, но съм го сложила за нощно шкафче ...

С две думи..дълбочината от 30 см не е пречка според мен да станат шкафовете долни.

# 860
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Не са при мен в момента. Като ида на вилата, ще ги снимам.
Титина, супер е станало!
Долните шкафчета от снимката колко са дълбоки? Това са чекмеджета нали? Ама как са били кухненски преди? Извинявам се за многото въпроси.
Горни кухненски шкафове на ИКЕА са. Само дето съм сложила чекмеджета. Това беше преди наводнението. След това отново сложихме същият размер, но със стъклени вратички ( имахме ограничение в бюджета, т.к. нямахме застраховка и всичко правихме наново
. Просто не успях да открия снимка когато писах поста
А това са други шкафчета, който принципно се закачат за стените. Аз ги боядисах ( бяха бежови) по моята прословута технология с латекса. И им сложих крака. Исках да са невидими.

# 861
  • Мнения: 19 376
Титина, много ми харесва, браво! А чекмеджетата ти ли ги прави, или има такъв размер в Икеа?

# 862
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Титина, много ми харесва, браво! А чекмеджетата ти ли ги прави, или има такъв размер в Икеа?
Не, имаха такива размери в САЩ.

# 863
  • Мнения: 55 018
Каква е технологията с латекса?

# 864
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Установих, че майсторите в САЩ не използват блажна боя за врати, а си мажат на общо основание с латекс. С това боядисват и мебелите, който са изградили, като са правили къщата. Та без това имам една бака, ако се налагат ремонти, и всичко което трябва да му сменя цвета го правя с латекс. На една от снимките (шкафовете с прозрачни стъкла), са точно шкафове боядисани така

# 865
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 449
По принцип вратите се боядисват с акрилна боя за дърво, не че не става с блажна, но не е най-естестическия вариант.

# 866
  • Мнения: 746
Здравейте,моля за вашият съвет,имаме чамови врати боядисвани с яхтен лак преди много години.Сега искам да ги пребоядисам с тази боя https://www.vintageroombg.com/bg-product-details-16.html и след това да ги запечатя с    https://www.vintageroombg.com/bg-product-details-133.html  ,дали ще се получи,Вие какво бихте ме посъветвали,също дали трябва да ги изшкуря или мога да боядисам направо върху старият лак.

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 19:06 от Liliq Voinova

# 867
  • Мнения: 968
Защо не попитате  дистрибутотора на Ани Слоун?

# 868
  • Мнения: 1 078
Установих, че майсторите в САЩ не използват блажна боя за врати, а си мажат на общо основание с латекс. С това боядисват и мебелите, който са изградили, като са правили къщата. Та без това имам една бака, ако се налагат ремонти, и всичко което трябва да му сменя цвета го правя с латекс. На една от снимките (шкафовете с прозрачни стъкла), са точно шкафове боядисани така
Само латекс или към него добавяте и друго? Как подготвяте повърхността? Запечатване ли латекса с лак?

# 869
  • Мнения: 968
Латекса в България не е този като в САЩ.При нас е по скоро акрилна боя.Визирам Бенджамин мур,Левис и др.Може и да греша разбира се.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт