Болка в гърдите или внушение?

  • 2 519
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте. Преди два месеца бях диагностицирана с пневмония която беше слабоизразена,че даже и липната не можеше да я види отначало. Както и да е,запачнах лечение с вензен антибиотик 10 дни,а след това още 7 перорално. Изследванията след лечението ми бяха в норма,на снимката вече не се виждаше засенчване и тя беше наред. Кашлицата ми спря и вече не кашлям. Получих много гаден рефлукс и болки в хранопровода и за него пиех лекарства предписани ми от гастроентеролог. Киселините и болките също отминаха. Но остана една болка,даже не знам как точно да го нарека. Не е точно болка ,нещо като дискомфорт ,като дразнене или парене в средата на гърдите. Поняклга го усещам като чели някой ме е ударил мн силно в ребрата и боли. Друг път е като невралгия по целия гръден кош,друг път като опъване. Има дни в който не усещам нищо има и дни в който се побърквам. Според личната всичко е на нервна почва и ще отмине,но все се чудя дали наистина е така. Това чувство не ми пречи на живота,ходя си на работа,гледам си детето,но това чувство на моменти ме дразни много. На някой друг да му се е случвало?

# 1
  • Мнения: 40 865
Може да са от рефлукса. Той често се бърка и с инфаркт даже.
Пий Нексиум 40 мг за 1 седмица и ако ти мине е от това. Пий го 4 седмици и после НЕПРЕМЕННО още 4 седмици Нексиум 20 мг. Ако решиш, че си добре и спреш рязко ще имаш пак проблеми.

https://apteka.puls.bg/bg/hranosmilatelna-sistema-metabolizam/ne … -40-mgh-14--32428

А ако не е в рефлукса причината няма да ти навреди на дробовете.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
При киселини/рефлукс се получава такава тъпа болка около гръдната кост. Можеш да направиш прост експеримент. Като усетиш болката, опитай да се оригнеш. Ако това намали напрежението, от киселините е. От кашлицата може да си направила невралгия на някои от междуребрените нерви и известно време да те наболява тук там. При силно възпаление на тези нерви, болката е много остра и се влошава от усилия. Имам доста неприятен спомен от такава ситуация. След кашлица ми се възпали нерв отстрани на ребрата. Метнах се да правя пролетно почистване и ела да видиш. На другия ден едвам дишах, така ме болеше проклетият нерв.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз си излекувах такава психо невралгия с ТЕС. Въобще не вярвах, направих го на майтап и ...край.

# 4
  • Мнения: 64
Аз си излекувах такава психо невралгия с ТЕС. Въобще не вярвах, направих го на майтап и ...край.
А какво точно е ТЕС.

Общи условия

Активация на акаунт