ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 2

  • 21 978
  • 783
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 1 193
Значи оплаках се за главичката и от днес я държи изправена Hushed Поставих я за разнообразие на твърда повърхност и веднага се подпря на лакти. До сега все пробвах в леглото в/у олекотената завивка и не се получаваше.

Тааа днес се оплаквам, че ни е 6ти ден без ако ... ако може утре да видя пълен памперс Grinning ...

# 61
  • Мнения: 254
Момичета, дайте да помечтаем за море това лято. Много е рано, но дали някоя от вас мисли отсега къде ще почивате с бебетата, в България ли, в Гърция ли? Давайте някакви препоръки и идеи да отсядане. Аз отсега си мисля в хотел ли ще е подходящо, в къща ли, в апартамент ли... на ол инсклузив ли, аз ли ще джуркам пюрета...ей такива неща ме вълнуват 😂

# 62
  • Мнения: 534
Категорично съм за море тази година с бебето. Ще търсим спокойно място с кухненски бокс. Миналото лято отседнахме в Санта Марина до Созопол, пак ще хвърля око за там.
Вдигнах малко дозата на последното хранене към 22ч и беба спа до 6:30. Тази вечер направихме същата процедура.
По корем не иска да стои много, няколко минути, слагам я когато се сетя през деня.
Лигавенето вече е доста обилно, ако махна лигавника за малко цялата става мокра. Ръцете също са постоянно в устата и брадичката и е доста зачервена със ситни пъпчици. Докато спи подсушавам и мажа с крем, но ефекта е временен.

# 63
  • Мнения: 254
Категорично съм за море тази година с бебето. Ще търсим спокойно място с кухненски бокс. Миналото лято отседнахме в Санта Марина до Созопол, пак ще хвърля око за там.
Вдигнах малко дозата на последното хранене към 22ч и беба спа до 6:30. Тази вечер направихме същата процедура.
По корем не иска да стои много, няколко минути, слагам я когато се сетя през деня.
Лигавенето вече е доста обилно, ако махна лигавника за малко цялата става мокра. Ръцете също са постоянно в устата и брадичката и е доста зачервена със ситни пъпчици. Докато спи подсушавам и мажа с крем, но ефекта е временен.
Дунда5, ще погледна Санта Марината и аз. Държа да е спокойно и с чиста вода. Мъжа ми иска в Гърция, но се чудя дали да се престраша за там с това малко бебе. Знам ли, чужда държава и в тия малки населени места, които са по - близо до България, ако се наложи не дай си Боже лекарска помощ къде ще търся не знам.
Оо, какъв е този разкош бебето да спи толкова часове. Моя на 2.5 часа се буди за кърма. Айде, прави един по-голям интервал от 4 часа и това е. Тъкмо се отпусна и заспя и дошло новото хранене. Преди малко какво ли ми трябваше да го вдигна да му сменя памперса, докато го правех нашия реши да се опика целия и айде смяна на бодита и пижама с рев до небесата, че е гладен.
И нашия много лиги, много нещо. Сменям по 3-4 лигавника на ден и по същия начин брадичката е в пъпки. Вчера го забелязах, че има и крусти и мазах с крем против тях, но мирише доста силно пустата му помада

# 64
  • Мнения: 278
Аххх, моренце и на нас така да ни се ходи. Миналата година не можахме да му се порадваме достатъчно. Пред същата дилема сме за Гърция, не знам дали и аз ще се престраша. В България предпочитаме Южното Черноморие, но за бебе сякаш е по- подходящо Северното. Ще държа да е близко до плажа и да има кухненски бокс.

При нас също брадичката и бузките са грапави и със ситни пъпчици от лигавенето и търкането на юмруците. Мажа го с Джинджира спрей и Авен Толеранс, сякаш взеха да завяхват.

Нощния памперс голяма грешка да го пипам, събужда целия блок и после трудно заспива. Трябва да е проуснал, за да префприема смяна.

За крусти ползвам шампоана  и кремчето на Мустела, кремчето никаква работа не свърши. Почнах да го мажа със зехтин няколко часа преди баня и сресвам с гребенчето срещу косъма и почти сме ги преборили.

# 65
  • София
  • Мнения: 417
И девойката точи лиги и си яде настървено ръцете. Голяма борба е, постоянно ги вадим, бърша, мажа с крем и пак наново.
През нощта не сменям памперс, досега не са пропускали.
Тия дни не иска да се върти от корем по гръб, а вдига дупе сякаш се опитва да застане на колене. Също много се пъне да сяда и се сърди, че не ѝ даваме много много. Иначе си държи доста добре главата.
Давала съм на баткото Дормикинд и Дентокинд, действаха му, при нужда и на девойката ще ги взема.
За море най-вероятно няма да ходим. По скоро ще сме на вилата. Ако ходим ще е в Дюни. Баткото го водихме като бебе и беше много удобно и хубаво.
Пробвах кърпичките с вода на ДМ, не са лоши, но са ми малко сухи и имат много лек неприятен аромат. Тези на Бебо има ли ги в магазините или само онлайн?

# 66
  • Мнения: 1 714
И децата ми искат на Дюни, а аз искам НА Гърция...Coriander, имаш ли инфо как е на Дюни покрай Ковид историите? На мен ми се вижда най-неправилното решение за почивка заради многото хора, но на тях им е скучно вече в Гърция с нас, слаб WiFi, без други на тяхната възраст
Моята Беба имаше много слуз по едно време. Педи каза, че е най-вероятно от кравето мляко, което ям, да не се притеснявам, ако има кървави жилки, значи е алергия
Много се плюнчи, ръката в устата й е любимо. Гледам да й слагам блузи с щампи, защото не се мокрят толкова
Аз, като казвам, че спи през нощта, нямам предвид, че не яде докато спи Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 09:31 от Amelin

# 67
  • Мнения: 423
Много искам на море тази година. Гърция би било чудесно, но предвид ковид не вярвам да се организираме навреме, паспорт за бебето и прочее, ще съм доволна и на българско море. Ама къде нямам нищо предвид. Преди гръцко и преди децата ходихме само в северната дивотия, затова събирам инфо за място по-подходящо за семейна почивка.
Лиги имаме и ние безкрай. Явно ще е като баткото, до последния бебешки зъб с лигавници.

# 68
  • Мнения: 196
И ние мислим за море началото на сеотември. Ще сме all inclusive. Дестинация България, но не сме решили къде точно.
И ние много се лигавим и смучем юмруците яко. Вечер не сменям памперс, понеже тя не се будеше изобщо. Но тези дни незнам какво става обаче в 2-3ч се ококорва и я вземам при нас, давам биба и заспива неспокойно. До 7ч сутринта се върти и пробужда. Давам по 120мл кърма от шише, но май ще увеличавам на 130мл, че понякога разрежда през деня храненето от 6пъти на 5.
Ние сме с мокри кърпи на лупилу от Лидл и засега съм доволна.
Много ни къркори коремчето и пръцка доста.
Мислите ли да купувате пюрета или ще ги правите сами?

# 69
  • Мнения: 58
И моя юнак тези дни е кисел вечер, не дава човек да го пипне освен ако не е за да го вдигнем да стои прав. И като ме заболят ръцете и го оставя почва рев и едно цупене. Но пък иначе си спи през нощта. По-късно заспива към 1-2ч, но спи до 7ч, хапва и продължава да спи. Ако се събуди в 10-11 яде и после спи до към 13:30~14ч. Следват дрямки от 20 до 40 мин. Плюнчи се много, ръцете си лапа. По корем хич не обича да стои. Главата си я вдига, мести крачета, но ръцете му не правят нищо. Със забелването на пишлето нещо се закучиха нещата. А остава още съвсем малко. Иначе много обича водата, преди същинското къпане го държим на ръце във ваничката - пляска и се кефи, но като го извадим и го сложим на хамачето да го измия и почва да реве.
След две седмици най-после ще го водя на ортопед, при д-р Василис Фурлакис в нео клиник, някъде май четох добри отзиви за него.
Тогава ще му поставят, следващите ваксини +втори прием и на ротарикс.
И моята кърма май доста намаля, пия чая на хип, в началото осезаемо се усещаше ефект, но вече май не действа. То и бебо не винаги иска да суче, на периоди е. А с помпата повече 10-20мл не мога да изцедя и одавна спрях това упражнение.
Моничка, дано бързо бебчо и ти да забравите лошите моменти от болничния престой.

# 70
  • Мнения: 114
Bobec, ние бяхме при Фурлакис и съм очарована от него! Обърна ни много внимание, даже консултира и мен накрая, понеже имам болки в китката. Показа ни различни пози за носене на бебето, също така ни изпрати упражнения и материали на пощата след прегледа.
А за кърмата пробвай българския лактогонен чай. На мен ми действа повече от Хип, и вече няколко пъти ме е спасявал при намаляване на кърмата, не го пия постоянно.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 324
Ооо море ни е задължително, ако обстановката го позволява.
Ние юни сме канени на морска сватба и може покрай нея още някой друг ден да откраднем (без бебе ще сме).
После мислим и едно с него. Засега ще сме в България, но и Гърция ни е на мерника (без бебе обаче). Иска ни се и малко по планината също.

# 72
  • София
  • Мнения: 417
И децата ми искат на Дюни, а аз искам НА Гърция...Coriander, имаш ли инфо как е на Дюни покрай Ковид историите? На мен ми се вижда най-неправилното решение за почивка заради многото хора, но на тях им е скучно вече в Гърция с нас, слаб WiFi, без други на тяхната възраст
Моята Беба имаше много слуз по едно време. Педи каза, че е най-вероятно от кравето мляко, което ям, да не се притеснявам, ако има кървави жилки, значи е алергия
Много се плюнчи, ръката в устата й е любимо. Гледам да й слагам блузи с щампи, защото не се мокрят толкова
Аз, като казвам, че спи през нощта, нямам предвид, че не яде докато спи Stuck Out Tongue Winking Eye

Миналата година пропуснахме морето, но приятели бяха доволни от мерките. Там по принцип хигиената си е на  ниво, персонала са били с маски и ръкавици и не е имало чак толкова хора както обичайно.

# 73
  • Мнения: 370
Пробвах кърпичките с вода на ДМ, не са лоши, но са ми малко сухи и имат много лек неприятен аромат. Тези на Бебо има ли ги в магазините или само онлайн?
Бебо продукти вече има и в супермаркетите, в Била и Кауфланд със сигурност. Аз съм много доволна от кърпичките със сребърна вода на Бебелан. Намират се в аптеките и в бебешките магазини. А на Бебо тези с 99% вода са най-хубави, другите видове идват малко сухи или твърде ароматизирани.

# 74
  • Мнения: 3 019
Изпуснах ви, връщам се. Бяхме на ваксина - нищо подобно на миналия път, когато й нахакаха 2 наведнъж и спа 24 часа. Повече няма да го позволя.

Общи условия

Активация на акаунт