ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 2

  • 22 051
  • 783
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
Изпуснах новата тема, мерси Spooky.
Ние поставихме ваксината и си отдъхнах,  че няма да отлагоме заради стафилококите, началото на февруари пак ще ходим за секрет да видим какво ще излезе. Вече е почти 8кг, нямам нужда от гирички Joy продължава да ми е кротък, та не мога да се оплача, имахси своите кисели моменти, ама не се вторачвам в тях. Открих и солна стая, където може да го закарам като навърши 6 месеца, мисля да направя няколко посещения уж за имунитет. За море още миналия месец щях да резервирам Бодрум, но мъж ми се дърпа и ми вдига нервите, ако не отидем там, ще ходим на бунгалата в Царево, където бяхме миналото лято.
Слагам го по корем като се сетя, след баня. Не се обръща сам още, главата от доста рано я държи добре изправена.

# 76
  • Мнения: 256
Дайте малко инфо за настаняване в Дюни. Никога не съм ходила, но и от други места чувам, че е хубаво, особено ако си с бебе или малко дете. Къде точно сте отсядали?
От два дни моят юнак ме буди на два часа през нощта да суче.. Какво е това нещо, не знам. Или нещо става с кърмата, или той расте и има нужда от повече хапване.
Плюнките се точат като синджири, юмруците вечно са в ръцете, ще се обезводни милия 😂
Аз много не се занимавам да го уча да го обръщам, но вчера сам се обърна странично. Напоследък много гука, пее, маха с ръце и крака. Все повече се заглежда в различни обекти.
Аз тези дни се информирам по-задълбочено със захранването. Въпреки, че в Интернет има много информация си купих си книгата на Маги Пашова и я чета. Вече ме болят очите с този телефон и реших, че книгата също е добър вариант

# 77
  • Мнения: 278
Аз също си купих книгата на Маги Пашова и онзи ден започнах да я чета. Харесва ми че има доста рецепти.

Ние също отметнахме втората ваксина, както и Ротарикс. На първите две плака много, както никога досега, пусна и сълзичка. Беше кисел целия ден след това и вечерта вдигна малко температура. Освен кул пач-овете му дадох и два пъти панадол. На втората ваксина се разплака докато го мериха, а при самото поставяне само се разцирика и остатъка от деня премина нормално, все едно не са го боцкали.

Деси, виждам, че сте с подобни габарити. Какви памперси ползваш? Ние сме с гащи на Памперс Премиум Кеър 4ка и сякаш вече му теснеят. Гащите на Молфикс, Пуфис, обикновения Памперс са умалени. ММ купува без да ме пита, единия път нямало от нашите, а следващия път решил да пробва други, защото биле на промо и сега сме затрупани с памперси, които са ни малки.

Solace, пуснахте ли бомбата? Simple Smile И на нас днес ни е 6ти ден..

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
С Пуфис 4 сме, те са от 9-14кг.
Щях да започвам захранването от сега, но педиатърката ни посъветва от 5 месец, че така или иначе добре наддава.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 412
Тъкмо щях да питам някоя мама дали не е почнала ранно захранване.

Аз също говорих с педиатърката и тя каза навършени 5м, та или на 28ми февруари или на 1ви март трябва да почна, че той пък е роден на 29ти. Книгата на Маги я гледам вече втора седмица да ми се рекламира, ама още й се чудя. Струва ли си според вас?

А за памперси ние още доизползваме 3ката на ДМските и Лидл и съм взела за после 4ката на ДМ, която е от 7кг, а нашият вече удря 7500 минимум.

# 80
  • Мнения: 872
И аз съм я набелязала тази книга, притеснява  ме да не са някакви изкилиферчени рецептите дето трябва цял ден да прекараш в кухнята да ги приготвяш.

Аз най - вероятно към 6ти месец ще започвам захранване, но започнах да се оглеждам за продукти, поръчах си пасатор и гумен лигавник Grinning Оглеждам за чинийки, купички, лъжички, вилички, чашки и т.н

# 81
  • Мнения: 1 770
Браво, големи момчета. Ние току що минахме на тройка Simple Smile захранването ще е април, на шест навършени. Има обремененост към алергии от страна на таткото, преди шестия месец нищо няма да й дам. Интересно ми е какви са тези бебешки пюрета, за които чак книга с рецепти е написана Simple Smile Споделете,моля, някоя. Аз готвенето за Беба си го представям така - купувам джаджата за пюрета, слагам зеленчука вътре, готвя на пара, пасирам. Ако трябва добавям жълтък или месо, като второто може и е по-вероятно да е от бурканче. Мога да й правя пюрета и от няколко зеленчука, на око ще ги смесвам. Едва ли ще е голяма работа, ако не спазя някакво точно съотношение.

# 82
  • Мнения: 335
Книгата на Маги я гледам вече втора седмица да ми се рекламира, ама още й се чудя. Струва ли си според вас?
Аз не бих си я купила...
http://6nine.net/2019/04/02/magi-pashova-narushenie-na-zakona/?f … iM5nM42Jf4hDRu1sQ

# 83
  • София
  • Мнения: 1 791
Плюс 1 към мнението на Амелин. И аз така си представям захранването. Зеленчуковите ще си ги правя сама. Сигурно ще поръчвам понякога от Моравско село. А месните от бурканче по-скоро.
Ааа и +1 за Маги Пашова. Пасувам там.

Последна редакция: вт, 26 яну 2021, 13:38 от Dagny

# 84
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз джаджата за пюрета ще я пропусна, но ще взема от Икеа приставката за готвене на пара. Засега планирам да правя част от пюретата аз, месото и рибата ще ползвам от готови бурканчета (тези на Пласмон най си харесах), а от бурканчетата на Гербер зеленчуци, които нямам идея как се правят, защото не ги ядем принципно (напр. пъщарнак, бял морков и такива) и някои плодови (хареса ми, че са най-чисти). После директно кухня след някой друг месец, че такова разнообразие и свободно време за готвене няма да имам.
Но то едно планирам, а какво ще стане ще видим Grinning

Аз затова и книга не съм взимала никаква. Едно се чудя колко изчанчени ще са рецептите, друго дали ще има как да се занимавам да я чета, подбирам кое кога, та после да го готвя. Но тази на Маги я рекламират навсякъде и затова ви питах.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
И аз в началото ще си правя нещата сама. После кухня и така. Книга няма да закупувам идеи из страници и сайтове бол.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Solace, пуснахте ли бомбата? Simple Smile И на нас днес ни е 6ти ден..

 Чааак днес се разписа в памперса ... има дни в които супер се радвам, че ми ака на рядко. Това са си няколко стотин процента по-малко миене на дупе и особено в зимните месеци си е екстра ... обаче като минем 5-ти ден си ми става неспокойно. Това ми е второ не-акащо бебе и не ми е толкова притеснително, обаче със сина ми все четях по форумите, питах по ФБ групите и не оставах вкъщи без Мелилакс.

Лятото е ясно ... ще се ходи някъде. Още не сме уточнили къде - Турция или Гърция. Обаче на нас ни се ходи и сега на планина. Мислим Февруари към края да забегнем някъде на сняг. Трудно си го представям с двете деца, но не е невъзможно. Най-се притеснявам от размера на багажа, че с едно дете бяхме на границата да не се събере в колата, а сега не го виждам просто как ще стане.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
И ние ще отскочим до Велинград другия месец. Нямам проблем с пътувене и детето и до Батак ходихме, на нова година бяхме в Панагюрище. На сняг ходихме, но го събудихме и не успяхме да направим хубава разходка.

# 88
  • Мнения: 278
Още не мога да преценя дали книгата си заслужава, едва в началото съм. До авторката стигнах от една тема за захранване тук във форума, където тя отговаря на въпроси. Моето виждане за захранването доста се доближава до това, което тя представя, а именно комбинация между класическо и ЗВД, затова си я закупих. Това, че няма медицинско образование за мен не е проблем, тя няма да ми бъде единствен източник на информация и си мисля, че ще отсея най-доброто за нас. Рецептите на пръв поглед не са завъртяни, с продукти, които повечето домакинства имат. Например
Скрит текст:



Пюренца мисля да си правя сама, имам уред за готвене 4 в 1на Филипс. Лятото го закупихме, тъй като баща ми претърпя коремна операция и трябваше да се храни известен период с такава храна. Много е лесен и удобен за ползване.

От онзи ден имаме врасло нокътче на големия пръст на крачето. Педи препоръча да правя компреси с реванол, но не виждам подобрение, все така си е зачервено. Случвало ли ви се е?

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 14:32 от Milvan2000

# 89
  • Мнения: 58
Аз нямам търпение да захраня бебо, омръзна ми с тея шишета и стерилизирането. Ноо още е малък, преди два дена тамън навърши 3 месеца. Таа ще си почакам....
Днес за втори път се обърна докато беше по коремче. Вчера го чух да пее"ааама"  и "абаа" много сладичко.

Общи условия

Активация на акаунт