ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 2

  • 22 047
  • 783
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 256
Аз нямам възможност и време да се цедя и когато времето е хубаво и сме навън,  му давам АМ.
Обръща се от гръб по корем и главата много я държи и вири, но не се сеща да се обърне по гръб. Иначе е много смешен, пълзи назад и го намирам във всякакви краища на спалнята. Стават много опасни тези бръмбъзъци

# 751
  • София
  • Мнения: 3 408
В повечето пъти излизаме след като е нахранен. Винаги нося вода и АМ, ако се наложи и огладнее.

Поръчахме стол за кола. Най-накрая се спряхме на Britax Advansafix IV R, но от Германия. Излиза ни вкл. с доставката по-евтино със 170лв., отколкото ако го вземем от тук. Би трябвало тази седмица да пристигне и веднага го слагаме. Той е за деца от 9кг, а малкият ги стигна вече.

Върти се във всякакви посоки, прави и кръгчета на земята като е. Научил се е да се бута с крака и да достига предмети. Даже е успял да счупи гадно единия нокът на крака, ама не показва, че го боли.

Ииии най-накрая отиваме на почивка за цяла седмица (ако не се обърка нещо) в Еленския балкан. Има още две седмици до тогава, но съм оптимист Grinning Ще му направя обедните пюрета предварително, за да не губя време там. Ще има и още едно семейство с дете и направо ми е като празник Grinning

# 752
  • Мнения: 872
JayRay от кой сайт поръчахте? С директна доставка или с превозвач?

# 753
  • София
  • Мнения: 3 408
JayRay от кой сайт поръчахте? С директна доставка или с превозвач?

От kidsroom.de поръчахме. Наши познати ни го казаха. Те също взеха Бритакс по-евтино от там. Доставят с DHL и UPS. Някои столчета са с 3 седмици доставка, други са 5 дни. Самата доставка за някои може да е скъпа, варира от 28 до 70 евро. Но пак ни излезе по-евтино. Тези дни ще поръчам и протектори за седалките, че видяхме няколко драскотини от сегашното кошче.

# 754
  • Мнения: 3 042
Моля споделете каква машинка за бял шум по възможност на ток и с монотонен шум - трябва ми да може да работи по-дълго (в момента климатикът ни играе тази роля, но скоро ще го спрем). Гледах на "Za za"  една с USB  кабел, но не ми стана ясно с тел.ли се свързва или си е включен звукът - 89 лв. във Вис виталис, пишеше до 60 мин. издържа. Също там и на същата марка имаше и преносима за 20 мин., но това ни е твърде малко.

# 755
  • Мнения: 872
Ползвам приложение на телефона. Бях поръчала една машина, но се оказа, че работи само 10, 20 или 30 мин, което е тъпо и най-много като спре да се събуди бебето.
Гледах скоро в профила на Мамо, спи ми се, беше препоръчвала конкретна машина без таймер, но май пишеше, че не е намерила в Бг и я поръчвала от Германия.

# 756
  • София
  • Мнения: 3 408
Йоанна от Мамо, спи ми се говори за машинката LectroFan micro 2. Поне във видеото в Инстаграм не казва от къде е, само че работи 40 часа и се зарежда за 2,5 часа.
Ние така и не взехме. Малкият хич не отразява белия шум Grinning

# 757
  • Мнения: 534
Имам уред за бял шум и още доста успокояващи звуци и светлини, но не го ползваме. Няколко пъти ние с ММ си го пускахме, че бебето не се впечатлява.
Днес имахме големи приключения, счупи ни се рамата на количката. Нито сме я напъвали, нито дърпали, както бяхме навън и дръжката се разклати, гледаме счупено от едната страна. Аз изпаднах в ужас, че ще остана без количка. Беж по магазините за лятна, така или иначе бяхме решили да вземем, но не бях харесал модел. Някои магазини почиват в неделя, други са затворени заради ковид мерките. В крайна сметка взехме Сайбекс. Доволна съм, а голямата ще я връщаме за ремонт.

# 758
  • Мнения: 1 768
Момичета, пиша го пак, защото смятам, че е важно - децата до 15 месечна възраст се возят задължително с гръб към движението, независимо от кг
Нашият бял шум е бухалът Оли. Една от настройките му е да се спре на 15тата примерно минута, но при раздвижване на бебето да се пусне пак. Освен бял шум, има биене на сърце, някакъв друг шум, както и три мелодии. Има и лампичка. Височината се регулира с три степени.
Навън съм се зарекла да не кърмя, защото искам да й създам навика, че докато сме навън не се кърмим, а не всеки път като се пресети да си иска. Ако се наложи да яде и сме далеч от вкъщи, в колата й давам. Иначе обикновено разходките ни са пред вкъщи и се прибираме само за ядене
Настрани се придвижва с въртене, а назад с някакви извиващи и изтласкващи движения, като е по гръб. По корем не ги прави
Днес сложихме предпоследната ваксина. Още една и ще почиваме до тази срещу морбили. Рева много естествено.
Тия дни започваме храненето. В събота прави 6 месеца

# 759
  • София
  • Мнения: 3 408
А мамите с две заместени хранения кога ще давате закуска?
Аз имам време. Другата седмица почвам да вкарвам плодове (ако може да споделите какви сте вкарали, че аз сега се сещам за банан, сливи, круши и ябълка) и мисля след това да почвам и за закуска малко по малко да предлагам, ама дали не е рано? Rolling Eyes (на 6м е дребосъка)

# 760
  • Мнения: 4 844
На мен ми се струва рано за три заместени хранения, честно казано. То така на 7 месеца ще заместите и вечерята с това темпо. Доколкото съм чела, доста по-късно се замества закуска и вечеря, но пък знам ли. Аз тепърва ще започвам на 6 месеца 😅

# 761
  • Мнения: 164
Само аз ли кърмя навън Rolling Eyes
Наистина лятото е по-трудно с по-малко дрехи. Поръчах си една блуза за кърмене от Мама Мишка, която се отваря хоризонтално, не с прихлупване. Така се вижда възможно най-малко плът. Ако ми е удобна, ще си поръчам още. До годинката смятам да го кърмя навсякъде, където си поиска.

# 762
  • Мнения: 182
И аз кърмя навън. И другите ги кърмих. Покривам я с пелена и й давам. Но гледам само в краен случай, ако нещо наддава вой.
При нас захранването върви по - лека. Дадох й вече тиква, морков, картоф, броколи и сладък картоф. Засега си ги хапва. От плодовете вкарах ябълка и круша. Засега не мисля още да замествам изцяло хранене. Тя хапва по- малко. След това я кърмя.
Предвижва  се по спалнята по гръб. Обръща се само от гръб по корем, обратно не. Иначе главата я държи доста стабилно.
 И днес има месечинка. Стана на 6 мес.

# 763
  • Мнения: 751
Малеее, имам чувство, че доста ще изостанем със захранването, а вече беб е на почти 6 +++. Но това, защото започнахме 2 дни преди навършването на 6 месеца, после се появи някакъв обрив, а се и разболя преди седмица. Имаме само тиква въведена, но не я хареса особено.

Картофено пюре в бурканче не можем да открием освен на Бебелан, но съставът нещо не ми хареса, та мисля аз да му приготвя. Киснете ли картофа, как го приготвяте? Обелен и нарязан или цял го варите? И намачкан с вилица или пасиран? Thinking  Предполагам, че сладкия картоф се приготвя по същия начин?

Още не ми се е налагало да кърмя навън, но ако е вече наложително си мисля, че ще спре да ми пука дали някой гледа или се възмущава и ще му дам да суче. Иначе на моменти започвам да се оглеждам къде мога да седна да кърмя и все някакви недостатъци откривам - много открито, под тераси.. Сещам се за вица "Куче бяга из пустинята и си мисли: "Ох, ако скоро не намеря дърво - ще се напикая!""
.. Също като куче - дърво се оглеждам Flowers Deciduous Tree Animal Dog2 Simple Smile

# 764
  • Мнения: 3 042
Вчера кърмих в един парк. Малко се бяхме позавили, но не може всичко, а и не е нужно. Хич не ме притеснява, не мисля, че и другите трябва да ги притеснява, че си храня детето. Надявам се до 3 г. така Simple Smile Благодаря за отговорите за белия шум. Дунда, а вашето устройство какво е?

Общи условия

Активация на акаунт