ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 2

  • 22 041
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Никога не съм ползвала бял шум.
Мисля да вкарам закуска като приключа с жълтъка и плодовете, за да започна с изварата...като гледам как се движим предполагам, че ще е до месец. Към момента реално за закуска бих могла да давам пак плодово пюре. Вкарала съм ябълка, круша, шипка /стоят за вкарване синя слива, кайсия, манго/, ще се заредя още с банан, дюли, праскови, в ДМ имало и диня/. Боровинки имам замразени, череши ще изчакам сезона им.

# 766
  • София
  • Мнения: 3 405
Аз за динята и пъпеша мисля да изчакам сезон и в онвзи мрежички за плодове да му давам.
Ruby, картоф сме взели от тези митите, които ги водят. Беля, кисна за 10-15мин във вода и на пара го слагам. После него лично го пасирам с пасатора, защото си остават парчета с вилица само, а малкият вече така 1-2 пъти се задавя. Сладкият картоф става много по-мек и с вилица си ставс пюре. Добре, че писа за него. Бях го забравила тези дни и ми даде идвя да го включа в следобедната закуска. Даже мисля да му направя 3-4 пръчици на пара освен пюрето да видя дали ще иска да си го хапне така. Днес навършва 6м и от време на време ще го почвам с неща на парченца и пръчици.

# 767
  • Мнения: 534
Аз чист картоф не съм давала, започнах с тиква, морков и сладък картоф. Обикновеният го прибавих като втори зеленчук.
От плодовете съм давала ябълка, круша, банан, манго, слива, праскова, ананас, малина, боровинка. Бях взела едно пюре с ягода, без да обърна внимание, че има и се обрина от него. Знам, че ягодите се вкарват по- късно. Пъпеш, диня, череши, кайсии, ще дам пресни в сезона.
Имаме заместен обяд и следобедна закуска.
След 6м ще вкарам киселото мляко и мисля да започна заместване и на закуската. И след 7м да пробваме кухня.
alen mak, написах в търсачката устройство за бял шум и поръчах първото, което харесах, не помня подробности.

# 768
  • Мнения: 15
Кърмя навсякъде, ако намеря да седна-седнала, ако няма- и права съм кърмила. Накупих си блузки за кърмене и ми е много удобно, не ме притесняват хората, даже не съм забелязала някой да види и да не се радва 😁
За захранването - давам му от време на време нещо да гризка, на пръчици, не бързам да го захранвам и да заместя хранения, искам сам да си реши 😊

# 769
  • Мнения: 15
Момичета, тези от вас, които са от София и имат опит или са наясно със системата за кандидастване за ясла, могат ли да дадат някакъв съвет или инфо по темата.
Гледах календара на сайта на Столична община и уж днес трябваше да го отключат, за да се регистрираме и да изберем заведения, но той не само не се отключи, а и вече дава, че има технически проблем със сайта. Вие имате ли профили? Как да се регистрирам като този сайт никога не работи? Ще съм много благодарна за малко инфо, ако имате. Simple Smile

# 770
  • Мнения: 3 039
За целите на кърменето "навсякъде" съм решила да си купя сгъваемо преносимо столче. Захранвам първо със зеленчукови пюрета, предимно купени, само ако имам био продукти, ги правя аз. После ще продължа с плодови, каши, жълтък, месо и т.н. Не бързам, нашата не е мн. охотна.

# 771
  • Мнения: 1 767
Hope, регистрирах я малко след като се роди, но тази година ще пропусна кандидатстването и не съм влизала в системата. Имаше един документ с указания за кандидатстване, в раздел документи на сайта беше. Хубаво бяха обяснени стъпките, но при технически проблем няма какво да направиш. Успех
Аз не се срамувам от кърменето навън, просто ми беше досадно всеки път като им доскучае да се присещат. Но пък момчетата си бяха по-пристрастени, въпреки че и тя се пристрастява напоследък, откакто отказа бибата. И аз се радвам на кърмещи навън майки, по никакъв начин не ме смущават Simple Smile
Днес започнахме с пащърнак. Изяде половин бурканче, въпреки че указанията бяха за 3-4 лъжички. Определено й хареса. Когато аз й давах, не схващаше съвсем какво да прави с езичето, но когато си хващаше лъжицата и заедно я насочвахме към устата, много добре си прибираше езичето навътре и отваряше уста. Нашата схема е един продукт се яде два дни и се минава на следващ. Количеството се увеличава постепенно, но по-скоро там тя ще ме води. Ето днес мислех 5 грама, станаха 30. Започнах с купешки на хип, като нямам само картоф. След пащърнака ще е тиква, после картоф с тиква. Бях я кърмила един час и 40 минути преди пюрето, след него пак я кърмих

# 772
  • Мнения: 95
Мамите от София, искате ли и ние да си направим една среща, тези дни се очертават слънчеви и спокойни? 😊

# 773
  • София
  • Мнения: 1 791
На мен ми се идва на среща ама имаме проблем с топлото време.

Днеска омазах бебето с морков. Вече повръща в оранжево. Изяде 4 лъжички. Не знам можеше ли още, не го пробвах.
Аз май ще работя само с готови пюрета до колкото има наличност и по-натам директно кухня.
Кучето ми, най-милото ми то, доста го закъса със здравето. Две гастро операции в няма и 40 дни и още не е ок. Та вече трябва да готвя за него и то в сериозни количества.. Не мога да сколасам. Сами сме, никой не помага. Ревльо не се носи в слинг или раница.. Спи по час вкъщи, понякога и втори път по час. Пазя му тихо, че хлопането в кухнята го буди. Как ще я караме с яденето, не знам...
Откакто нямаме помощ, с мъжът ми ядем предимно фуудпанда.

Не знам похвалих ли се, ама си върнах нощното и сутришното кърмене, понякога и през деня. Но през деня дохранвам обилно или въобще не предлагам гърда.  Няма капацитет.

# 774
  • Мнения: 739
Дагни, милата ще се справите. И ние сме по същия начин още от раждането сами. Дете ли да оправяш, животни ли, къща ли. Сега вече сме в някакъв ритъм що годе. А само не разбрах, защо малкия не можеш по-топло да го изкарваш?

Аз успях да вкарам за сега само картофа и тиквата. Мисля следващите дни да почваме пащърнак, морков, сладък картоф, карфиол, броколи, лук, киноа и вече да ги смесвам някои от тях. После продължавам с плодовите, каши с глутен, зърнени и някои бобови ще видя. Накрая с жълтъка и месото.
 Понякога се обръща от гръб по корем, но не винаги. Сякаш го мързи малко и ще го оставя, когато той си прецени да се обърне.
Ние не ползваме бял шум. Опитвам се да го приуча да заспива сам в креватчето, като го видя, че си потърква очите и го слагам.
Още го возя в коша за новородени, че да може да си поспива както трябва, а и тея дни при нас все подухва и така да му е завет. Сега вече не реве, като го сложа там, а веднага си заспива. Иначе преди беше голямо шоу докато се усмири в него. Скоро, като стане по-топло ще го слагам и на лятната седалка. Ще има да се оглежда и сигурно няма и да заспи. 😄 Иначе все повече започна да си сяда на дупето и си го слагам на столчето, като се храним обед и следобяд. Харесва му и се забавлява понякога с играчки там.

# 775
  • София
  • Мнения: 3 405
Охх Дагни, хич не ви е лесно...

Завиждам ви на всички, на които децата стоят седнали в стол. Дребното още се изхлузва напред и мрънка там.
За сметка на това пък почна да пълзи явно. Много смешно се подпира на главата обаче. Добре, че е твърда, че с тоя инат цял следобед бърши килимчето и го намирам навсякъде из стаята.

# 776
  • София
  • Мнения: 1 791
Дагни, милата ще се справите. И ние сме по същия начин още от раждането сами. Дете ли да оправяш, животни ли, къща ли. Сега вече сме в някакъв ритъм що годе. А само не разбрах, защо малкия не можеш по-топло да го изкарваш?
-------------
Ние не ползваме бял шум. Опитвам се да го приуча да заспива сам в креватчето, като го видя, че си потърква очите и го слагам.

Ами човекът не търпи т-ри над 10-15 градуса, нищо че е гол в количката. А не дай си Боже да го огрее слънце, ако му се спи.. майкооо...

И как става номерът да сложиш бебе само в креватчето му през деня и то да заспи на тихо?! Sweat Smile Май си имаш и ти еднорог!

# 777
  • Мнения: 114
И аз слагам бебето само в креватчето и си заспива. Наглеждам я, понякога отнема половин час, друг път 5 минути. Давам й само бибата като я изпусне. Преди това заспиваше като лягах до нея и й притисках ръцете да не ръкомаха. В един момент се разбунтува на това заспиване и имахме период с носене, както по време на коликите. Рев по час, час и половина и разнасяне само. Оставя ли я в леглото и рев пак, та се налагаше и да лягам с нея както я нося, без да я размествам иначе се събужда и пак се започва наново приспиването. Просто бях упорита и всеки път я мъчех да заспива сама първо, дори и да не става. И вече като видя, че постогам само истеричен рев и нищо друго разнасям. Но в един момент истеричния рев намаля и започна да си заспива с все по-малко протест. Далеч съм от мисълта, че пак няма да имаме дни с разнасяне, въпросът е да не е постоянно!

# 778
  • Мнения: 182
Момичета, тези от вас, които са от София и имат опит или са наясно със системата за кандидастване за ясла, могат ли да дадат някакъв съвет или инфо по темата.
Гледах календара на сайта на Столична община и уж днес трябваше да го отключат, за да се регистрираме и да изберем заведения, но той не само не се отключи, а и вече дава, че има технически проблем със сайта. Вие имате ли профили? Как да се регистрирам като този сайт никога не работи? Ще съм много благодарна за малко инфо, ако имате. Simple Smile


Ами бъгна се малко системата , като за първи ден.Grinning Иначе преди 1 ч. успях да вляза и да ни подновя данните. На мен ми е за трети път вече това кандидатстване. Така че ако имаш въпроси - питай. Аз тази година и първокласничка ще записвам и всичко е на едно място. Много удобно:smiles:

# 779
  • Мнения: 58
И аз не ползвам уред за бял шум. По едно време в периода на колики пусках от телефона в YouTube бял шум. Имаше ефект, но за кратко. Понякога и абсорбатора ползвах, но пак ефекта беше краткотраен. При нас ефект има като почна да броя 1, 2, 3.... до 10 ха ха. Млъква на секундата, но вече и на песнички се кротва.
Митко днес започна да пълзи, много е смешен. Радва се много на пакета с мокри кърпички и се опитва да ги докопа.
Dagny, лошо е да няма кой да помага. Ние сме така от самото начало. А си има моменти, в които е хубаво да има някой да те отмени поне за половин час. Но ще се справите! Поздравления за кърменето!

Общи условия

Активация на акаунт