Раничка на шийката на матката

  • 1 950
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
По време на бременност наистина до колкото знам не се бута раничка. Аз имах такава още преди да забременея за първи път. Мисля, че обработката с киселина ила там един разтвор, който не се сещам как се казваше, е първата мярка, която се предприема при поява на раничка, но ако с него не се повлие се обгаря с ток или електрокоагулатор мисля, че се казваше уреда. При мен мазането не оказа ефект и ми я обгаряха два пъти. Е, чак пък толкова болезнено не бих казала, че е. Верно, че е неприятно, ама поносимо си е. Все едно имаш малко по-силни предменструални билки нищо повече. Аз така или иначе имам много болезнен цикъл та затова не видях кой знае каква разлика. Доктора ми беше много внимателен и когато ме заболеше повечко спираше за момент и после пак. Не се плаши като родиш ще я оправят.   bouquet

# 16
  • Мнения: 122
, последния път бях при Яков от майчин дом, който в момента е в отпуска.
Знам че не се говори така, но все пак - ЛОШ ИЗБОР. : "Аз не обичам да ходя на прегледи вечерно време..." - казал той на една майчица, родила при него и два дни по-късно вдигнала температура от 40 градуса. Да не говорим че я накарал да роди цял месец по-рано и бебето и беше само 2100гр и лежа в кувьоз 15 дни...и такива работи
Съветът ми е да си намериш друг лекар, вероятно ще иска да ти я гори с лазер. Аз имам много голяма раничка, изкарах две бременности с нея, като през цялото време се опитвах да я излекувам. Не можах,така че и аз смятам да си сменя лекарката.... Wink

# 17
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета!

Защо всички говорите за болка?!? Не се ли поставя местна упойка при горене, независимо с какво...newsm78
Аз също имам раничка и гинеколога ми каза, че ще сложи местна упойка при горенето, тъй като все пак мястото е чувствително  Naughty

# 18
  • Мнения: 24 467
След първото ми раждане ми се наложи такава процедура и всичко стана за не повече от секунда, изобщо не усетих каквато и да било болка без да ползвам упойка /пък аз не съм от най- смелите и издръжливи на болка/.

# 19
  • София
  • Мнения: 280
Здравейте, момичета!
Аз имах раничка, още преди да забременея. Ходих при моята лекарка и тя ми каза, че при нераждали жени не се препоръчвало горене с ток и за това ми я изгори с едно лекарство "Солкожин"(мисля, че така беше). След като родих се оказа, че пак имам раничка и този път ми пуснаха тока  Simple Smile.
На мен специално с тока ми беше по-неприятно или може би, защото този път беше по-голяма. Ама е хубаво да се лекуват, защото може да стане по-лошо.

# 20
  • София
  • Мнения: 281
Здравейте!Със сигурност при раждането непречи!Бих искала да попитам някоя мама, която е наясно до какви последствия може да доведе тази раничка на шийката и защо е необходимо бързото и лечение? И на мен ми казаха по време на бременноста че имам и все още не съм отишла на лекар  Embarassed!Благодаря предварително!

# 21
  • Мнения: 2 159
най-добре си питай лекаря
аз имах раничка, но ми казаха, че по време на бременността не могат нищо да направят, сега трябва да ходя но не искаммм Embarassed

# 22
  • Мнения: 259
Аз имах, но доста преди да забременея.
Излекуваха ми я чрез лазер - не боли, просто е малко неприятно и мирише на опърлено.

Съветвам те да кажеш на лекаря, за твое добро е, няма нищо страшно, не се безпокой.

Успех!

# 23
  • Мнения: 122
най-сериозно последствие за което съм чувала( и не е само мит) : ако не се лекува навреме и раничката си стои или става по- голяма, накрая се превръща в злокачествено образувание или по -точно " рак на шийката на матката" А тогава вече става лошо, много лошо. Чувала съм , че при такъв рак се стига до изрязване на шийката или цялата матка, лъчетерапия и каквото още там всички сте чували за лечение на рак. Така че момичета, не стойте ами ги махайте тези работи!!!
 Аз лично много се притеснявам, защото моята раничка е от три години, и нищо не я лекува. Пробвала съм с ток (2 пъти), мазане, но нищо, дори става по - голяма... Сега ми предстои лазер...  Sad
Успех на всички!

# 24
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
защо шашкате момичетата,въобще не боли шийката няма нерви окончания и е безчуствена,усеща се само едно леко придърпване като при цикъл,въобще не е страшно.аз съм горила два пъти и сега пак имам,но док ми каза като родя,няма абсолютно никакъв проблем през бременноста,успокойте се.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Не боли.Моята я обгориха с лазер.
И аз изкарах цяла бременост с раничка/откриха ми е 4 мес./ и нямах никакви проблеми.Спокойно!

# 26
  • Мнения: 1 043
и на мен са ми горили и няма никакво усещане , все едно си минала преглед при гинеколог само ...
но прочети повече по въпроса примерно в зачатие за да се усведомиш какво представляват как се получават и на какво са предизвестие - неискам да те плаша по никакъв начин но ако нямаш 26 най добре се възползвай от ваксината която са направеили за рак на шийката на матката ... аз ще си сложа че съм на 26 и ми е последен шанс - ако може така да се нарече  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 9 903
ето една много подробна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.0

Общи условия

Активация на акаунт