За секциото с любов ♡

  • 152 087
  • 4 162
  •   1
Отговори
# 2 430
  • София
  • Мнения: 23 092
Със сигурност няма болница само с положителни коментари. Моя позната след като роди в Токуда и я изписаха, започна да се чувства зле, да вдига Т и т.н, оказа се, че плацентата и не е била изчистена изцяло. 🤦‍♀️
Аз за другите болници не мога да говоря, но от Щерев имам много големи наблюдения и лични и от познати, че секцио се избягва максимално. Ок, няма лошо, обаче когато няма индикации за естествено раждане не може да се чака с дни, за да се оперира.

# 2 431
  • София
  • Мнения: 6 727
За съжаление няма болница само с добри коментари както и за определени лекари. В край на сметка всяка жена има различни очаквания след секцио като гледам както за възстановяването така и за лекарско отношение към нея.

# 2 432
  • Мнения: 7 898
Като кажете възстановяване и отношение на лекарите какво имате предвид?

# 2 433
  • Мнения: 544
Имам предвид това. + истмоцеле, зацапване по никое време, от нормален цикъл (4-5 дни) минах на 10-14-дневен такъв, докато се изтече всичко събрано в джобчето… Естетическият фактор ми е, ама най-най-слабият, въпреки че той е първото нещо, което всички забелязват.


А, относно лекарското отношение - не съм искала кой знае какво, изобщо не съм претенциозен човек. За сметка на това, операторът в прав текст ми отказа да ми направи следродилен преглед (който е платен и включен в цената за раждането) и ме изпрати по живо, по здраво при лекарката, която следеше бременността ми и нямаше абсолютно никакво отношение към самото раждане и операция. Еми, това не ми прилича на добро отношение и професионализъм, ама какво ли разбирам аз…

# 2 434
  • София
  • Мнения: 6 727
Като кажете възстановяване и отношение на лекарите какво имате предвид?

За отношение от лекаря на това, което съм се наслушала те искат да е с тях след операцията 24/7. Това няма как да се случи, защото си има и други пациенти.
За възстановяване очакват да станат и да тръгнат. Всяка жена различно се възстановява и съответно организма и има нужда от време. Има жени, които на 4-ти ден им няма нищо има и такива дето след месец пак им е трудно да се възстановят.

# 2 435
  • София
  • Мнения: 23 092
Аз в Щерев имам 2 операции при Александров, страхотен оператор е ( да не кажете, че само ги плюя 😀), но пък не посещава пациентките нито веднъж след операцията, което според мен не е ок.

# 2 436
  • Мнения: 544
I.R., подобни генерализации са вредни за всички - и за професорите като теб, и за тези, за които говориш.
Аз, например, под отношение разбирам максимум да си поеме отговорността да направи следродилен преглед на жената, която е оперирал. Защото, да, аз мога да отида и при друг лекар, но той няма да е запознат с това как е протекла операцията ми и има ли някакви специфики при мен (за които и аз самата може да не знам, защото лекарите не са съвсем разговорливи хора, нормално). Изобщо не държа някой да идва да ме вижда - нито в реанимация, нито в стаята ми, нямам нужда да ми държи ръката, докато се раздвижвам, защото ми е ясно, че има много по-важна и съществена работа. Което, повтарям, не изключва задължението му да проследи работата си тогава, когато вече може да провери дали всичко е наред след секциото. А не да ме препраща към който и да било друг, само да не е той. Преди Савова да каже, че си имам епикриза, в която всичко пише… Може би щеше да е вярно това, ако не бях в България. Но при положение, че има жени след секцио, в чиято епикриза пише “нормално раждане”… Дет’ се вика - смятай… Simple Smile
Възстановяването ми не беше от най-леките, не съм яла Макдоналдс в болницата, нито съм тичала като кон на втория ден. Това също не го приписвам на лекаря, причини има много една жена да се възстанови за 3 дни, а друга - за 3 месеца… Може би има някакво значение все пак колко кадърно ти е направена операцията, но не съм достатъчно компетентна да обвържа възстановяването си с това.

# 2 437
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз не коментирам теб, а на какво съм се наслушала от дами със секцио Simple Smile
Няма смисъл да ми го обесняваш на мен. Имала си лекари, защо не си го обеснила толкова подробно на тях?

# 2 438
  • Мнения: 2 352
Аз за отношение от лекаря имам предвид да мине на визитация и да се държи човешки. Да отговаря нормално на въпроси, да не очаква, че ти знаеш всичко.
Има такива, които само през вратата ще те погледна и ще те питат нали си добре и толкова. Даже няма да си направят труда да те приближат. Какво остава за по- обстоен преглед. Пък ако вземеш да се оплачеш, че те боли ще почнат да ти се присмиват...
Пък за възстановяването що не вземат да премерят един хемоглобин и кръвно, ей така за разнообразие. Че не всеки път им се иска да се трудят толкова много. Често и двете са паднали. Като не дават и вода да се пие, от къде да дойдат тези сили да станеш и да се раздвижиш.
Пък това сама да се раздижваш направо е потресаващо.

# 2 439
  • Sofia
  • Мнения: 6 142
Моите лични очаквания по отношение на възстановяването са най-вече да няма усложнения и всеки ден да се усеща подобрение. За няколко дена трябва да съм на крак и да мога да се грижа за бебето. Ако това не е налице, е много вероятно лекарят да не си е свършил работата като хората. Разбира се зависи и от отделния организъм, но има и лекарски грешки и т.н.

Истмоцеле се случва и при най-добрите оператори. Доколкото съм чела, още не могат да кажат със сигурност защо при някои жени след секцио се получава истмоцеле.

А под "добро отношение" разбирам да няма груб език (тип разсърдени лелки от комунистическо време), обиди, омаловажаване на болката/ притесненията/състоянието на родилката. Не очаквам някой да ме държи за ръката или да е с мен нон-стоп, но искам да говорят с мен като с човешко същество, а не все едно съм добитък. Искам и да усещам сигурност и спокойствие от страна на АГ. Например моята АГ дойде да ме види в 23ч вечерта преди секциото, после веднага след секциото (когато вече си бях в стаята) и след раздвижването. За мен това е достатъчно. Никога не е била начумерена, винаги е била усмихната и се е държала с уважение. Колкото и натоварена да е била винаги ми е отговаряла на всичките въпроси.
Не знам, може би съм лигла и изисквам много.

# 2 440
  • Мнения: 544
Обяснявам го на теб, защото ти си тази с генералните заключения и тънките заяждания.
На лекарите си съм обяснила всичко, което е трябвало. Включително, че съм с тромбоцитопения и разредена кръв и имам притеснения относно кръворазреждащите инжекции. Познай дали някой изобщо си направи труда да ме изслуша на визитация - не. Изписаха ме със силно разредена кръв “в добро общо състояние”.
Аз не коментирам теб, а на какво съм се наслушала от дами със секцио Simple Smile
Няма смисъл да ми го обесняваш на мен. Имала си лекари, защо не си го обеснила толкова подробно на тях?

# 2 441
  • Мнения: 373
До дамите с тромбофилия и на хепарин - как протече операцията при вас? Колкото повече наближава, толкова повече нарастват ирационалните ми страхове. Имахте ли усложнения поради употребата на хепарин?

# 2 442
  • София
  • Мнения: 6 727
Ами не ги приемай към себе и така. Както ти правиш генерални заключения така и всяка една в този сайт Simple Smile Подминавай ми коментарите щом са ти обидни и критични Simple Smile

# 2 443
  • Мнения: 5 602
Аз никога не съм очаквала галене с перце, просто искам всеки да си върши отговорно и съвестно работата, както аз си върша моята.
От хирурга нямам никакви забележки и оплаквания, перфектен беше, възстанових се бързо след секциото. Дойде да ме види само веднъж в деня след операцията, с което пак съм ок.
Но някои от акушерките бяха потресаващи. Бях с прееклампсия в реанимация. Кръвното ми гонеше 200, имах задух, сатурацията ми падаше до 82, защото получих оток на белия дроб, алармата на монитора пищеше, а дежурните сестри просто ме поглеждаха и си продължаваха с текущата работа по извеждане на визитацията, писане в журнали, подготвяне на родилките за тоалет и т.н. Изчаках известно време, за да не създавам напрежение, но накрая викнах за помощ, защото не можех да дишам и помолих да извикат доктор. Бяха като паднали от Марс, думи нямам... На следващата вечер пак се влоших и помолих нощната акушерка да извика лекар, защото бях много зле (пак същия филм с високо кръвно, вода в белия дроб и ниска сатурация), а тя ми каза, че "създавам проблеми" и я безпокоя... Как оцелях, аз си знам, по-добре да спра дотук. Ей това разбирам аз под ужасяващо отношение, некомпетентност, грубост, малоумност. И такива слаби звена в системата са напълно способни да опорочат цялата друга идеално свършена работа от свестните хора...

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 14:22 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 2 444
  • Sofia
  • Мнения: 6 142
До дамите с тромбофилия и на хепарин - как протече операцията при вас? Колкото повече наближава, толкова повече нарастват ирационалните ми страхове. Имахте ли усложнения поради употребата на хепарин?
И аз се вкарвах във филми заради НМХ.
Бях на Клексан 0,4. Последната инжекция беше около 40 часа преди секциото. Нямах никакви проблеми/усложнения. Според АГ кръвозагубата е била в рамките на нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт