Ако ви кажат, че носите увреден плод, ще го махнете ли?

  • 17 620
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 636
Зависи от прогнозата, ако се касае за физическо страдание или смърт на детето след раждането, не бих се колебала за аборт.

# 76
  • Мнения: 5 183
А всъщност какъв е смисъла от подобна тема? Да бръкнете в нечия рана ooooh!

И аз това се 4удех...

# 77
  • Мнения: 1 520
Да, и съм категорична.

# 78
  • Мнения: 2 675
да, защото така ми се струва най-разумно.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 045
да,колкото и да ми е трудно,да не дава Господ Praynig

# 80
  • Мнения: 816
А всъщност какъв е смисъла от подобна тема? Да бръкнете в нечия рана ooooh!

И аз това се 4удех...

Не, не съм злоблив човек, не обичам да бъркам в ничии рани, самата аз имам подобна, макар и нищо не стрваща в сравнение с нечии други. Но виждам, че сериозните теми за някои хора нямат смисъл, за разлика от хилядите други постоянно повтарящи се теми....
Просто мисля, че си личи по отговорите как повечето хора дори отбягват да мислят за тези неща, за това пуснах анкетата, макар и да знам, че подобен проблем изглежда съвсем по друг начин в реалния свят.
Пожелавам от все сърце на всички бъдещи мамчета да не чуват такива страшни неща и една лека и спокойна бременност  bouquet

# 81
  • Мнения: 1 464
Да ,бих го махнала...

# 82
  • Мнения: 2 427
Момичета,защо си вадите такива изводи,не мисля че да обсъждаш важни неща с други майки,дори онези които са преживяли подобно нещо е бъркане в раната.Аз,ако бях родител на такова детенце със сигурност бих се включила в темата,за да бъда полезна на онези на които един ден може да им се наложи да се изправят пред подобна дилема.Също така мисля ,че с теми подобни на тази родителите на нормални деца разширяват кръгозора си и биха били по-способни разбирайки проблема на родителите с увредени деца ,сами да възпитат поколение,което не само ще е по-толерантно към хората с недъзи,а дори ще се стреми да им помага да намерят своето място в обществото.Не приемам участието си тук,в тази тема като гавра с родителите на такива деца,напротив,това е един начин да изкажа уважението си към техния избор и смелост,както и да ги убедя че ги подкрепям с сялото си сърце.Не смятам също така че е приятно да се правим че не забелязваме дечицата с недъзи и винаги да премълчаваме нещата все едно не съществуват.Да не говориш за това е еквивалентно на това да игнорираш проблема,а по този начин проблема не изчезва,единственно се задълбочава,благодарение именно на неинформиранността.

# 83
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Най-вероятно Да.....

# 84
  • по света
  • Мнения: 1 587
Да, защото от лекарска немърливост първото ми раждане беше на такова дете.Повярвайте ми ужасно е.
Слава Богу вече имам здраво бебче,това на подписа ми.

# 85
  • Мнения: 7 474
Никой никого не обвинява и не критикува Stop. Просто намирам подобни теми , в които става въпрос за избор на живот за неприятни. Такава беше и темата "Ако трябва да избирате кой ще спасите, майката или бебето?", на кого се помага с отговорите на такива въпроси. Но това си е мое мнение и между другото съм си отговорила съвсем надлежно на въпроса, ако имах намерение да се заяждам щях да го направя веднага.



да бъда полезна на онези на които един ден може да им се наложи да се изправят пред подобна дилема.Също така мисля ,че с теми подобни на тази родителите на нормални деца разширяват кръгозора си и биха били по-способни разбирайки проблема на родителите с увредени деца

И на кого сме полезни със 130 гласа ЗА  newsm78 Тук никъде не се обсъждат проблемите на тези деца . Темата е за съвсем друго Wink

П.П. По скоро някой се опитва да ни разъясни ,че зародиша е дете и т.н.
"Искам да кажа, че дори още в зародиш детенцето вече го има. "



# 86
  • Мнения: 4 621
Най- вероятно да ...Thinking

# 87
  • Мнения: 1 165
не мога да отговоря какво точно ще направя,защото само човек поставен в такава ситуция може да прецени. В аргументите "за" има логика,но пък повдигат и куп други въпроси,които да наклонят везните в друга посока.Изключително трудно решение за един бъдещ родител....Остава ни да се надяваме медицината да напредне до такава степен,че всякакви нелечими аномалии да могат да бъдат откривани в най-ранен етап от бременноста.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 097
Честно казано - не знам  Rolling Eyes, но и не искам да разбирам... Naughty

# 89
  • Мнения: 3 914
Аз съм майка на дете с увреждане ,но не с такова увреждане за каквото всеки си мисли .Детето ми не вижда .Само като кажат думата увреждане и вие мислите за инвалидна количка,мислите че детето страда,мислите че обществото не ги приема ,мислите че е трудно,мислите колко са сложни проблемите им,но никой не мисли че тези деца са хора,които плачат,смеят се ,имат моменти на радости и на мъка.Аз имам дете ,невероятно щастливо ,на моменти лигаво,защото всички около нея я обичат безкрайно,да налага се да преживява операции ,терапии и други такива ,но нима вашите са винаги здрави ,та нали и вие посещавате лекари,понякога болници ,защото и здравите деца боледуват от сериозни заболявания налагащи хоспитализация ,в тези моменти съм сигурна че никоя от вас не мисли : е ако знаех,а просто се бори за здравето на детето си.Сигурно не мислите и че доказано увреждане по време на бременноста и родено вече с увреждането, при едно адекватно лечение би могло детето да оздравее,тогава уверявам ви, радостта е по голяма дори и от прохождането на което всеки се радва.Е ,АКО НЯКОЙ МИ КАЖЕ ЧЕ И ВТОРОТО МИ ДЕТЕ ЩЕ Е С УВРЕЖДАНЕ ,И ДАЛИ ЩЕ ГО МАХНА -НЕ, НИКОГА НЯМА ДА ГО МАХНА.Да трудно е, но не невъзможно.И въпреки че вече съм отгледала едно такова ,пак бих го направила.И докато ние тук обсъждаме такива теми, хората на запад дори осиновяват такива деца ,тях не ги е страх и там проблема с интеграцията отдавна е забравен ,защото там си ги раждат и си ги гледат със същата гордост както и здравите,а нас още ни е страх.Иска ми се да отговоря на всяка от вас като гледам какви ги пишете-че страдат ,че околните не ги приемат ,че ,че ,че.......,но това също не е вярно ,ще кажа и защо ,защото тези деца имат приятели ,ако случат на добри родители дори са щастливи,а пък и дали околните ще ги приемат зависи изцяло от нас-отдавна родените.

Общи условия

Активация на акаунт